Belgische Manchester City-fan (63) ‘voor dood achtergelaten’ na brute aanval
Een 63-jarige Belgische fan van Manchester City is gisteravond na de wedstrijd tegen Club Brugge voor dood achtergelaten op een parkeerplaats in Drongen, een dorpje bij Gent. Dat gebeurde nadat hij werd aangevallen door supporters van Club Brugge. De man had samen met 233 andere Belgische City-supporters de Champions League-wedstrijd bijgewoond in het Jan Breydelstadion. De zestiger vecht momenteel voor zijn leven.
De 63-jarige Guido was gisteravond als trouwe fan aanwezig bij een wedstrijd van Manchester City. Geen lange busrit of vlucht deze keer, maar een wedstrijd dicht bij huis. Tickets had de man gekocht via Blue Moon Belgium, een officiële supportersclub van de Citizens, waarvan zijn zoon Jurgen medevoorzitter is.
Vol vertrouwen in een goede afloop, trok Guido dinsdag samen met twee vrienden met de wagen naar Brugge. ,,Na de wedstrijd stopten we even op de parkeerplaats langs de E40 in Drongen”, vertelt Jurgen. ,,Terwijl wij al doorreden, stond mijn vader buiten te wachten op zijn twee vrienden. Daar stapte een supporter van Club op hem af en trok zijn sjaal van zijn hals. Toen mijn pa zijn sjaal terugvroeg, kreeg hij een zware slag op het hoofd, waarna de daders zijn weggevlucht en ze mijn pa voor dood achterlieten”, getuigt Jurgen.
Straf niet ontlopen
Blue Moon Belgium bestaat al tien jaar en nooit kregen hun leden te maken met zo’n zware vorm van geweld. ,,Wekelijks trekken onze leden Het Kanaal over om wedstrijden van City te volgen. Ook in Europa hebben we al tal van wedstrijden bijgewoond. Nooit kregen we te maken met geweld. En dan ben je blij dat we ook eens tegen een Belgische ploeg uitkomen en kom je dat tegen”, verzucht Jurgen.
Volgens de zoon is de politie de daders al op het spoor. ,,Er waren voldoende getuigen en er hangen ook camera’s. Maar of ze ook opgepakt zijn, kan ik niet bevestigen. Ik hoop echt dat ze hun straf niet ontlopen”, geeft Jurgen nog mee.
De man werd in coma overgebracht naar het AZ Maria Middelares, waar hij vecht voor zijn leven.
Bekijk onze nieuwsvideo’s in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM1
Vermiste Furkan (26) gesprek van de dag in Deventer moskee: ‘Zijn ouders zijn aan het zoeken’
De Deventer moskee leeft volop mee met de familie van Furkan Kazci (26). De amateurvoetballer belandde waarschijnlijk onder het puin na de zware aardbevingen in Turkije. Een teken van leven is er nog niet. ,,Tot nu toe hebben zijn ouders niets gehoord.’’ -
PREMIUM
Anita (64) laat mooie supermarkten in Nederland links liggen: ‘Betaal liever enkel voor het product’
De inflatie is op het hoogste niveau sinds meer dan veertig jaar. En dat merken we onder meer in de supermarkt. Anita Heimans (64) gaat het liefst naar Duitsland, waar je puur voor de producten betaalt en niet voor de mooie inrichting van een winkel. -
Dit buurland houdt verkeersboetes in op het salaris van wanbetalers
België kan onbetaalde boetes nu nog makkelijker innen door de bedragen rechtstreeks van het salaris van de overtreder in te houden, of zelfs door het voertuig van de overtreder aan de ketting te leggen. -
‘Hoeven geen tanks meer te sturen’: Charlie Hebdo verwerpt Turkse woede op tekening over aardbeving
Een cartoon van het Franse satirische blad Charlie Hebdo heeft tot veel woede geleid in Turkije. Op de tekening is de ravage van de zware aardbevingen afgebeeld met daarbij de tekst: ‘Het is niet eens nodig tanks te sturen!’ Charlie Hebdo verwerpt de kritiek. -
PREMIUM
Kritiek op crisisbeleid Erdogan zwelt aan: ‘Graafmachines staan aan de kant’
Volgens de Turkse overheid is alles onder controle, maar op sommige plekken is twee dagen na de ramp nog geen reddingsteam gezien. De kritiek op Erdogan wordt sterker.
-
LIVE | 16.000 dodelijke slachtoffers, reddingswerk in eerste Turkse provincies klaar
De zoekoperaties in de provincie Sanliurfa en Kilis, in het zuiden van Turkije, zijn afgerond. De reddingsteams reizen door naar de overige getroffen provincies. Volg alle ontwikkelingen in ons liveblog hieronder. -
-
-
Noodtoestand Peru uitgebreid en verlengd om politieke crisis
De Peruaanse regering heeft de noodtoestand in het land uitgebreid en verlengd. Het Zuid-Amerikaanse land verkeert in een politieke crisis, waarbij al twee maanden grootschalige demonstraties worden gehouden tegen president Dina Boluarte. Daarbij zijn al zeker 48 mensen omgekomen. -
1
Als je bewuster wil leren eten ‘is een quick fix vaak niet mogelijk’
Veel Nederlanders willen bewuster eten. Wat kun je vandaag al doen om om dit te bereiken? Twee experts geven uitleg.