Complotdenker Alex Jones vraagt faillissement aan na claims van 1,5 miljard dollar
De Amerikaanse complotdenker Alex Jones heeft faillissement aangevraagd. Hij en zijn bedrijf Infowars moeten zo’n 1,5 miljard dollar aan schadevergoedingen betalen vanwege het delen van complottheorieën. Eerder ging het moederbedrijf van Infowars ook al ter ziele.
Jones verklaarde jarenlang dat een schietpartij op een basisschool in de plaats Sandy Hook in scène was gezet, onder meer op zijn populaire platform Infowars. Bij het bloedbad in 2012 kwamen twintig kinderen en zes leraren om het leven. Jones erkent inmiddels dat de schietpartij heeft plaatsgevonden. Hij zei er onder andere over: ,,Het was een oefening, een gigantisch theaterstuk. Hebben ze echt een paar kinderen vermoord? Ik weet het niet.” En: ,,Dit moet onderzocht worden. Ze gebruiken dit duidelijk om achter onze wapens aan te gaan.”
Volgens de documenten die vandaag werden ingediend bij een rechtbank in Houston, heeft Jones 1 tot 10 miljoen dollar aan bezittingen en tussen de 1 en 10 miljard dollar aan schulden. Free Speech Systems, het moederbedrijf van Infowars, vroeg in juli al faillissement aan.
Infowars kwam gisteren nog negatief in het nieuws toen Kanye West in een uitzending zijn lof uitsprak over Adolf Hitler. Jones kreeg hem niet onder controle.
Kijk onze nieuwsvideo's in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMWie is hij?
Complotdenker Alex Jones verdient miljoenen met grove leugens, maar faillissement dreigt
Alex Jones maakte van het rondpompen van complottheorieën een omstreden verdienmodel. Nu moet hij miljoenen betalen aan slachtoffers van zijn wilde beweringen. -
3
Boris Johnson haalt uit: ‘Oekraïne snel lid maken van Navo’
De voormalige Britse premier Boris Johnson stelt dat de oorlog in Oekraïne voorkomen had kunnen worden als dat land eerder bij de Navo was betrokken. -
Israëlisch leger schiet op Gazastrook na onderschepping raketten
Het Israëlische leger zegt dat het vrijdagochtend vroeg raketten heeft afgevuurd richting de Gazastrook. Dat gebeurde nadat de Israëliërs eerder twee raketten onderschepten die vanuit de Gazastrook richting het zuiden van Israël waren afgevuurd. -
Met video4
Dit is nu de meest verkochte autokleur ter wereld
Chemieconcern BASF heeft uitgezocht wat wereldwijd de populairste exterieurkleuren van nieuwe auto’s zijn. De verrassing is dat er steeds meer bijzondere kleuren bijkomen, zoals bijvoorbeeld ‘violet’. Bij de top 3 is het al jaren stuivertje wisselen tussen zwart, wit en grijs. -
Getest: dit is de beste wasdroogcombinatie
Wat is de beste wasdroogcombinatie? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord.
-
PREMIUM
Oorlogsvrijwilligers Oekraïne: ‘Van de 20.000 misschien enkele honderden aan het front’
Van de 20.000 vrijwilligers die zich zouden hebben aangemeld voor het Oekraïense Vreemdelingenlegioen zijn er hooguit honderden strijders aan het front beland, stelt de Poolse onderzoeker Kacper Rekawek. Toch moeten Europese regeringen aan Oekraïne vragen wie het zijn en wat ze precies doen, vindt hij. -
-
-
PREMIUMKoken & Eten
Zo houd je je messen het handigst scherp (met bonustip voor je kartelmes)
Met twee, hooguit drie goede koksmessen kun je een heel kokend leven voort. Maar dan moet je ze wel goed verzorgen. Hoe doe je dat? -
met video
Vader (54) van zes kinderen die in Oostenrijkse kelder zijn gevonden ‘bereidde zich voor op apocalyps’
De 54-jarige vader van de zes kinderen die afgelopen vrijdag zijn gevonden in een wijnkelder in het Oostenrijkse dorpje Obritz, was een zogenaamde doomsday prepper. De man bereidde zich voor op het einde van de wereld. Dat meldt Erich Greil, de viceburgemeester van Obritz. De 54-jarige Tom Landon zou naar verluidt een kelder voor elk van zijn kinderen hebben gekocht.