Decathlon wil niet dat migranten leven wagen in kajaks en stopt verkoop in Noord-Frankrijk
Sportwinkelketen Decathlon verkoopt in zijn winkels in Calais en Duinkerke in Noord-Frankrijk geen kajaks meer. Het besluit is volgens de onderneming nodig vanwege de vele migranten die de bootjes zouden gebruiken om de oversteek over het Kanaal naar Engeland te maken.
Het bedrijf bevestigt een bericht hierover van de lokale Franse krant La voix du Nord. ,,De verkoop is stopgezet”, meldt Decathlon. Het bedrijf wil niet dat mensen hun leven op het spel zetten door het water over te steken in een kajak. Daarom zijn de vaartuigen uit het assortiment gehaald. De beslissing zou lokaal zijn genomen, maar werd wel goedgekeurd door het bedrijf.
Afgelopen vrijdag raakten drie migranten die per kajak de overtocht naar Engeland probeerden te maken, vermist. Twee drenkelingen werden later gered door de Franse politie.
Spanningen
Een dag eerder staken in totaal 1185 migranten in allerhande kleine bootjes het Kanaal over, een dagrecord. Het toenemende migrantenverkeer zorgt voor spanningen tussen Groot-Brittannië en Frankrijk. De Franse minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin sprak maandag zijn Britse ambtgenoot Priti Patel. Vandaag gaf Darmanin opdracht een kamp te ontruimen in Grande-Synthe bij de haven van Duinkerke. Zo'n duizend migranten hadden zich daar verzameld in de hoop de oversteek naar Groot-Brittannië te kunnen maken.
De politie doet dat overigens vaker, ook bij Calais. Migranten krijgen in Frankrijk de gelegenheid asiel aan te vragen, maar velen weigeren dat omdat ze meer kansen zien aan de andere kant van het Kanaal. Volgens een assistent van de minister was de opruimingsactie al gepland vóór het gesprek met Patel.
Bekijk onze nieuwsvideo’s in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Politie Memphis heft straatbrigade Scorpion op na fatale arrestatie
Het politiekorps van de Amerikaanse stad Memphis heeft de straatbrigade Scorpion opgeheven. De eenheid ligt zwaar onder vuur na buitensporig geweld van vijf agenten bij een arrestatie op 7 januari, dat leidde tot de dood van de zwarte Amerikaan Tyre Nichols. -
De nieuwe Tsjechische president is oud-Navo-generaal en dat is goed nieuws voor Oekraïne
Door de verkiezing van Petr Pavel tot president van Tsjechië is dat land nog steviger verankerd in het Westen. Dat is goed nieuws voor Oekraïne dat rekent op meer steun. -
Een recordaantal migranten stak deze week Het Kanaal over
Een recordaantal migranten heeft woensdag het Kanaal overgestoken naar Engeland. De Britse autoriteiten hebben op die dag minstens 853 migranten gered of onderschept tijdens 25 afzonderlijke oversteekpogingen. -
PREMIUM
Buikvet ontstaat door te veel en te slechte voeding: zo kom je ervanaf
Aan het begin van het jaar gaan we massaal op de gezonde toer. Ook dat buikje moet weg, zodat ons lichaam weer ‘strandklaar’ is. Maar dat blijft een lastige. Wat kun je doen? -
Israëlische luchtaanvallen op doelen in de Gazastrook
Het Israëlische leger heeft donderdagochtend vroeg doelen in de Gazastrook bestookt. Dat maakte het leger bekend op Twitter. Details van de aanvallen zouden later worden gegeven. Volgens Israëlische media vielen gevechtsvliegtuigen doelen aan in centraal Gaza.
-
PREMIUM2
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen. -
-
-
PREMIUMvideo
Zeeuwse vissers redden vluchtelingen op zee: ‘Huilende kinderen, vrouwen in paniek. Dan vaar je niet weg’
Dankzij zes Zeeuwse vissers hebben 25 vluchtelingen de levensgevaarlijke oversteek van Frankrijk naar Engeland overleefd. ,,Er waren zelfs vier kinderen en een zwangere vrouw bij. Daar word je stil van hoor, als je dat ziet", zegt schipper Dingenus van Belzen uit Arnemuiden. ,,Wij kennen de gevaren van de zee.” -
PREMIUM
Oeps, paaltje geraakt: is het goedkoper om schade te claimen of zelf te betalen?
Rijd je jarenlang schadevrij, dan krijg je een forse no-claimkorting op je autoverzekering. Die kan oplopen tot wel 85 procent. Maar hoe werkt die korting precies? En wat is nou wijsheid als je per ongeluk een paaltje hebt geraakt?