Ghislaine Maxwell in gevangenis onder zelfmoordtoezicht, veroordeling mogelijk uitgesteld
Ghislaine Maxwell is in de gevangenis van Brooklyn onder zelfmoordtoezicht geplaatst. Daardoor zal ze vermoedelijk een verzoek indienen om haar veroordeling uit te stellen, zo heeft haar advocaat laten weten. Maxwell wordt ervan verdacht Jeffrey Epstein te hebben geholpen met het ronselen van minderjarige meisjes voor seksueel misbruik.
In een brief aan de rechter schreef Maxwells advocaat, Bobbi Sternheim, dat haar cliënt niet langer in staat is om zich goed voor te bereiden op haar veroordeling, aangezien ze in het Metropolitan Detentiecentrum in isolatie is gezet vanwege het veronderstelde risico op zelfmoord, zo meldt persbureau Reuters.
Volgens Sternheim moet Maxwell een speciale ‘zelfmoordkiel’ dragen en zijn haar kleding, tandpasta, zeep en juridische papieren afgenomen. De advocaat betwist overigens de suïcidaliteit van Maxwell. Volgens haar wordt ze daarin gesteund door een psycholoog die de 60-jarige Maxwell onderzocht.
Epstein (66) pleegde in augustus 2019 zelfmoord in zijn cel in de gevangenis van Manhattan terwijl hij in afwachting was van de misbruikzaak tegen hem. Maxwell werd op 29 december veroordeeld voor onder andere het ronselen van vier meisjes voor Epstein tussen 1994 en 2004. Er is 30 tot 55 jaar celstraf tegen haar geëist.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Noord-Korea zegt corona te hebben verslagen
De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft tijdens een bijeenkomst met wetenschappers en zorgmedewerkers de overwinning uitgeroepen in de strijd tegen het coronavirus. Ook kondigde hij aan dat de strengste coronamaatregelen in het land komen te vervallen, aldus staatsmedia donderdag. -
VIDEO
Britse prins Andrew treft schikking met vrouw die hem beschuldigt van seksueel misbruik
De Britse prins Andrew (61) schikt de misbruikzaak die tegen hem is aangespannen in de Verenigde Staten. Dat staat in een brief die naar de rechtbank is verstuurd door de advocaat van Virginia Giuffre, de vrouw die zegt dat ze als tiener is misbruikt door de zoon van de Britse koningin. -
Lissy en Pascal hebben niet één, maar twee banen: ‘Mensen verklaren me voor gek’
Voor het geld doen ze het niet. Dat kunnen ze makkelijk met één baan verdienen. Toch houden Pascal de Vos (37) en Lissy Cornelissen (23) er nóg een baan op na. Sommigen verklaren hen voor gek. Zelf zijn ze juist gelukkiger met twee banen. -
Geen nieuw proces voor Epstein-vertrouwelinge Ghislaine Maxwell
Ghislaine Maxwell, de vertrouwelinge van de schatrijke zedendelinquent Jeffrey Epstein, krijgt geen nieuw proces. De rechter in New York oordeelde dat het proces waarin Maxwell eind vorig jaar schuldig werd bevonden aan onder meer seksueel misbruik, eerlijk is verlopen. -
Ex-president Afghanistan: machtsgreep taliban is schuld van VS
Bijna een jaar na de val van zijn regering, heeft de Afghaanse ex-president Ashraf Ghani een eerste interview gegeven over de machtsgreep van de taliban. Ghani legt de verantwoordelijkheid vooral bij de VS en bij andere Afghaanse politici.
-
Koken & Eten
Pizzaoven kopen: 'Voor een etentje met vrienden is zo'n rvs-oventje helemaal prima'
Tijdens warme zomerdagen houden we er bijna allemaal van om lang buiten te blijven zitten. En als je dan ook nog pizza kunt eten, is het meteen extra gezellig. Op internet vind je veel verschillende pizzaovens voor buiten, maar welke moet je hebben? -
Deze spullen moet je uit je geparkeerde auto halen tijdens de hitte
De zon schijnt deze zomer weer op volle kracht en daar moeten we in de auto rekening mee houden. Sommige spullen kan je maar beter uit je geparkeerde auto halen, want ze kunnen voor problemen zorgen. -
Aanklagers eisen 30 tot 55 jaar celstraf voor Ghislaine Maxwell
Amerikaanse aanklagers hebben 30 tot 55 jaar celstraf geëist tegen Ghislaine Maxwell, die eind vorig jaar schuldig werd bevonden aan het ronselen van meisjes om misbruikt te worden door de steenrijke Jeffrey Epstein. De rechter legt de uiteindelijke straf op 28 juni op.