LIVE | Rusland zet stap naar oorlogseconomie, Letland voert dienstplicht opnieuw in
oorlog OekraïneRusland wil na 4,5 maand oorlog zijn economie beter afstemmen op de behoeften van het leger. Het parlement heeft ingestemd met een regeringsvoorstel waardoor bedrijven verplicht kunnen worden producten aan de krijgsmacht te leveren. Werknemers kunnen worden gedwongen ‘s nachts, in het weekend en op feestdagen te werken en van verlof af te zien. En Letland voert de militaire dienstplicht opnieuw in vanwege de oplopende spanningen. Volg in dit liveblog het laatste nieuws over de Russische inval in Oekraïne.
Belangrijkste nieuws op een rij:
- Oekraïne wil zich aansluiten bij de organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (Oeso) en heeft een aanvraag ingediend.
- Meer dan 40 staten en internationale organisaties hebben in een ‘verklaring van Lugano’ hun steun toegezegd aan de wederopbouw in Oekraïne. Vertegenwoordigers van onder andere de Verenigde Staten, Groot-Brittannië, Duitsland en Frankrijk ondertekenden het document dinsdag in de Zwitserse stad. De Oekraïense premier Denys Sjmyhal schat dat minstens zo’n 720 miljard euro nodig is voor het herstel van de oorlogsschade.
- Letland voert de militaire dienstplicht opnieuw in, meldt de Letse minister van Defensie, Artis Pabriks. Dat doet het land in reactie op de toenemende spanningen met buurland Rusland om de oorlog in Oekraïne.
- Een tweede Franse oorlogsvrijwilliger is omgekomen bij de strijd in Oekraïne. Het ministerie van Buitenlandse Zaken in Parijs heeft zijn dood bevestigd.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Amerikaans meisje (12) ontsnapt uit stacaravan waar haar broertje en moeder in werden vermoord
Een 12-jarig meisje dat een week lang werd vastgehouden in een stacaravan op het platteland van Alabama, wist maandag op eigen houtje te ontsnappen aan haar ontvoerder. De tiener werd later alleen op de weg aangetroffen en wees agenten naar de woning van de verdachte, waar twee in stukken gehakte lichamen werden gevonden. Het zou gaan om de moeder en de 14-jarige broer van het meisje. -
Masseur verkracht Nederlandse (31) op hotelkamer in India: 10 jaar gevangenisstraf
Voor het verkrachten van een Nederlandse toeriste moet een 42-jarige man uit India tien jaar de gevangenis in. Dat heeft een rechtbank aldaar gisteren besloten. Daarnaast krijgt de dader een symbolische geldboete opgelegd. -
PREMIUMKoken & Eten
Blijft bier beter in blik of in glas? En hoe tap je een perfecte pint? Expert geeft haar beste tips
Hoe tap je een perfect biertje? En als je geen tap hebt: hoe kan je je bier het best in een glas schenken zodat je een mooie schuimkraag krijgt? Waarom is een schuimkraag zo belangrijk?De Vlaamse biersommelier Sofie Vanrafelghem geeft de antwoorden op de Dag van het Bier. -
PREMIUM
Nationaal watertekort: ‘Je hoeft niet je hele tuin te sproeien om je tuin te redden’
Door de aanhoudende droogte heeft Nederland officieel een watertekort. We moeten dus zuiniger omgaan met ons drinkwater. Maar we willen niet dat onze tuinplanten bij bosjes neervallen omdat het zo droog is. Toch hoef je niet elke avond met de tuinslang, gieter of sproeier in de weer, zeggen deskundigen. ,,Dan ben je vooral bezig je tuin in leven te houden. Maar dat hoort Moeder Natuur zelf te doen.’’ -
Wat is het bestbetaalde beroep van Nederland?
,,Ik ga datgene studeren waarmee ik het meeste geld kan verdienen’’, zei een vriendje van het kind van Peter Olsthoorn, journalist voor Intermediair. Maar in welke beroepsgroepen zijn de salarissen het hoogst, zowel in Nederland als in andere landen? Peter zocht het uit.
-
Laatste telefoontje van Giulia en Alessia voor tragisch treinongeluk: ‘We zijn snel thuis’
De Italiaanse zussen Giulia en Alessia Pisanu hadden een hele nacht gefeest en belden bij zonsopgang nog naar hun vader dat ze snel thuis zouden zijn. Het leven van de meisjes, pas 15 en 17, eindigde zondagochtend echter abrupt op het spoor van het station van Riccione. Ze werden gegrepen door een hogesnelheidstrein. -
Update
Leven Archie (12) niet beëindigd: Ouders vragen om overplaatsing naar palliatieve zorginstelling
Het leven van de 12-jarige Archie Battersbee wordt vandaag niet beëindigd, omdat zijn ouders een nieuwe gerechtelijke stap hebben gezet, meldt Sky News. De ouders zijn naar het Britse Hooggerechtshof gestapt om hun hersendode zoontje naar een palliatieve zorginstelling overgebracht te krijgen. -
Voetbalfans vast in stadion Dortmund vanwege verdachte auto
Op last van de Duitse politie moesten de ruim 80.000 bezoekers van de Bundesliga-wedstrijd tussen Borussia Dortmund en Bayer Leverkusen na afloop op hun plek blijven zitten. Ze mochten het Signal Iduna Park niet verlaten, omdat op een parkeerterrein bij het stadion een “verdacht voertuig” met draaiende motor was aangetroffen.