Nieuwe debatregels: microfoon gaat uit als Trump spreekt en Biden luistert, en andersom
Om een herhaling van het debacle van het eerste verkiezingsdebat tussen presidentskandidaten Donald Trump en Joe Biden te voorkomen, worden de microfoons tijdens het debat van komende vrijdag regelmatig gedempt. Dat heeft de organisator van het debat laten weten, aldus persbureau Reuters.
Delen per e-mail
Het eerste debat op 29 september ontaardde in chaos, omdat vooral Trump zich niet aan de afgesproken debatregels hield. De kandidaten zouden om en om twee minuten spreektijd krijgen, waarna er ruimte zou zijn voor open debat. Trump interrumpeerde echter zowel Biden als de vragensteller voortdurend.
Dat hoopt de Commissie voor presidentiële debatten, de organisator van het debat in Nashville, nu te voorkomen door tijdens de inleidende twee minuten de spreker alle ruimte te gunnen om ononderbroken zijn standpunt te kunnen maken, door de microfoon van de andere kandidaat tijdelijk even te dempen. Daarna volgen 15 minuten van open discussie.
,,We realiseren ons dat geen van beide kandidaten wellicht helemaal tevreden is met deze noodoplossing, maar wij denken dat ze in het belang zijn van het Amerikaanse volk, voor wie deze debatten nu eenmaal worden gehouden’’, aldus de commissie.
Het debat vindt vrijdag 23 oktober plaats in Nashville Tennessee om 03.00 uur ’s nachts Nederlandse tijd.
Op welke verkiezingskandidaat zou jij stemmen? Doe de test:
Bekijk onze video's over de Amerikaanse verkiezingen in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
video Enorme gasexplosie verwoest pand in centrum van Madrid: minstens drie doden
Een enorme explosie heeft vanmiddag een pand met zeven verdiepingen verwoest in het centrum van de Spaanse hoofdstad Madrid. Volgens plaatselijke media gaat het om een gebouw dat bij een kerk hoort. Minstens vijf etages zijn ingestort. Er zijn minstens drie doden gevallen en elf gewonden. -
PREMIUM
Burgemeester laaiend over asielzoeker die Overloner ziekenhuis in slaat: ‘Rotzakken verpesten het voor de rest’
OVERLOON - De 16-jarige inbreker die maandagochtend in alle vroegte de bewoner (76) het ziekenhuis in sloeg, is een asielzoeker van Marokkaanse afkomst. Dat meldt burgemeester Karel van Soest van de gemeente Boxmeer. Hij is de criminaliteit van 'die rotzakken’ uit veilige landen ‘spuugzat'. -
John Kerry geeft Amerika’s nieuwe visitekaartje over klimaatzorgen af in Den Haag
Amerika is terug aan tafel als het gaat om de mondiale aanpak van klimaatverandering. Joe Bidens nieuwe klimaatgezant John Kerry debuteert morgen in Den Haag op ‘s werelds eerste Climate Adaptation Summit, CAS 2021. -
PREMIUM
Biden roept op tot eenheid: 'Laten we een frisse start maken, allemaal samen’
Joseph R. Biden junior (78) is officiëel de 46e president van de Verenigde Staten. Hij werd zojuist ingezworen in het Capitool in Washington. -
Trump mag derde golfbaan in Schotland aanleggen
Het zakenimperium van president Trump mag in Schotland nog een golfterrein en -complex gaan aanleggen en exploiteren. Dit hebben de Schotse autoriteiten besloten volgens Britse media.
-
PREMIUM
reportage Dagelijks overlijden 1300 Britten aan corona: ‘Onderschat niet hoe snel het uit de hand kan lopen’
Het Verenigd Koninkrijk krijgt de ergste zorgcrisis sinds de Tweede Wereldoorlog langzaam in bedwang na een fase waarin een ramp dreigde. ,,Het is nog heel moeilijk, maar het gaat beter.” -
Elf Chinese mijnwerkers na twee weken gered uit 600 meter diepe schacht
Een deel van de Chinese mijnwerkers, die al twee weken vastzaten na een dodelijke explosie in een goudmijn bij de stad Qixia in de oostelijke provincie Shandong, is vandaag naar boven gehaald. Reddingswerkers hebben volgens Chinese staatsmedia nu elf van de 22 vermiste mijnwerkers gered. -
Maduro wil ‘nieuwe weg’ inslaan met VS
De Venezolaanse president Nicolás Maduro heeft zaterdag gezegd bereid te zijn ,,de bladzijde om te slaan’’ met de regering van de Amerikaanse president Joe Biden. Hij riep op tot een ,,nieuwe weg’’ na jarenlange spanning met Bidens voorganger Donald Trump.