Vrachtschip op weg naar Vlissingen deels gezonken na aanvaring bij Gibraltar: ‘Aanzienlijke schade’
Een vrachtschip dat onderweg was naar Vlissingen heeft voor de kust van Gibraltar bij een botsing met een ander schip ‘aanzienlijke schade’ opgelopen. De lokale autoriteiten hebben dat bekendgemaakt en delen ook mee dat een team van een Nederlands bergingsbedrijf dinsdag na aankomst ter plaatse onderzoek zal verrichten.
De zogeheten bulkcarrier OS 35 met een lengte van 178 meter vervoert staal en heeft ook meer dan 400 ton aan brandstof aan boord. Het vaartuig botste tegen een schip dat lng (vloeibaar gas) vervoerde, de 289 meter lange ADAM LNG, en is vervolgens deels gezonken.
Duikers hebben vastgesteld dat de boeg van de OS 35 1,2 meter diep in de zeebodem zit. De autoriteiten in Gibraltar spreken van ‘aanzienlijke schade’ aan de stuurboordzijde van het schip. Onder de waterlijn is bijvoorbeeld een gat van ongeveer 10 bij 4 meter waargenomen. Er is een drijvende barrière beschikbaar voor het geval dat er brandstof gaat lekken.
De schade aan de ADAM LNG is beperkt gebleven. De lokale autoriteiten maken melding van een oppervlakkige deuk in de boeg. Dit schip ligt momenteel voor anker in de buurt van de plaats waar de aanvaring plaatsvond. De bemanningsleden van beide schepen zijn bij de botsing ongedeerd gebleven. De haven was vanwege het incident vier uur dicht, maar is nu weer in gebruik.
Bekijk onze nieuwsvideo’s in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Politie Memphis heft straatbrigade Scorpion op na fatale arrestatie
Het politiekorps van de Amerikaanse stad Memphis heeft de straatbrigade Scorpion opgeheven. De eenheid ligt zwaar onder vuur na buitensporig geweld van vijf agenten bij een arrestatie op 7 januari, dat leidde tot de dood van de zwarte Amerikaan Tyre Nichols. -
Omgekomen slachtoffers mesaanval in Duitse trein waren tieners
De twee personen die gisteren bij een mesaanval in een Noord-Duitse trein zijn gedood, waren 16 en 19 jaar oud en kwamen naar het zich laat aanzien uit de noordelijke deelstaat Sleeswijk-Holstein, zo heeft de politie laten weten. Zeven anderen raakten gewond. -
Nederlands consulaat in Istanboel dicht voor publiek om dreiging
Het Nederlandse consulaat-generaal in Istanboel is tijdelijk dicht voor het publiek in verband met een verhoogde dreiging van een aanslag op westerse doelen. Hoe lang mensen niet terecht kunnen bij de vertegenwoordiging in de Turkse stad, kan een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken niet zeggen. -
Met video2
Dit is nu de meest verkochte autokleur ter wereld
Chemieconcern BASF heeft uitgezocht wat wereldwijd de populairste exterieurkleuren van nieuwe auto’s zijn. De verrassing is dat er steeds meer bijzondere kleuren bijkomen, zoals bijvoorbeeld ‘violet’. Bij de top 3 is het al jaren stuivertje wisselen tussen zwart, wit en grijs. -
Mijn bevalling
Doete is verloskundige en heeft een ‘droombevalling’: ‘Ik voelde dat ik al op 9 centimeter zat’
Bevallen: vrouwen doen het al eeuwen en raken er nooit over uitgepraat. Bevallingen zijn prachtig, loodzwaar en veranderen je leven. In deze serie bevallingsverhalen creëren ouders openheid door het eerlijke verhaal van hun bevalling te delen. Verloskundige Doete Reitsma (33) wist zeker dat ze in het ziekenhuis wilde bevallen, tot ze zwanger werd.
-
PREMIUMKoken & Eten
Zo houd je je messen het handigst scherp (met bonustip voor je kartelmes)
Met twee, hooguit drie goede koksmessen kun je een heel kokend leven voort. Maar dan moet je ze wel goed verzorgen. Hoe doe je dat? -
-
-
Levensgevaarlijke en gevluchte Schotse broers mogelijk gewond geraakt in Brazilië
De broers James en Barry Gillespie zijn mogelijk gewond geraakt in Brazilië, waar ze op de vlucht zijn. Dat laten detectives aan BBC weten. De twee Schotse broers worden al tijden internationaal gezocht, mede vanwege mogelijke betrokkenheid bij de moord op de Nederlandse ex-crimineel en misdaadblogger Martin Kok in 2016. -
Update/Met video
Politie geeft beelden fatale arrestatie Tyre Nichols vrij: geslagen, geschopt, met wapenstok bewerkt
De politie van de Amerikaanse stad Memphis heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag even voor 01.00 uur (Nederlandse tijd) vier video’s vrijgegeven waarop te zien is hoe de 29-jarige Tyre Nichols drie weken geleden werd gearresteerd. Op de beelden is onder meer te zien hoe de zwarte Amerikaan door meerdere agenten wordt geschopt en geslagen. Hij overleed drie dagen na zijn arrestatie.