Bewoners hoorden harde knallen in Lienden: ‘Je zal zo je auto maar aantreffen, verschrikkelijk toch?’
VIDEO/UPDATE‘Wie doet zoiets, midden in de nacht?’ Dat vroegen meerdere aanwonenden van de Aledahof, een woonerf in Lienden, zich afzonderlijk van elkaar af, donderdag rond het middaguur.
Nog altijd is onduidelijk hoe de zwaar beschadigde Fiat Punto op het parkeerterrein vlam heeft gevat. Het voorval zorgt vooral voor gefronste wenkbrauwen in het Betuwse dorp.
,,Ik werd wakker van twee enorme knallen, vannacht rond een uur of drie”, zegt een Liendenaar, die op een steenworp afstand woont en ooggetuige was van de autobrand. ,,Het was flink schrikken. Ik dacht eerst dat de daar ook geparkeerde bestelbus brandde. Later bleek dat er nog een kleine auto achter stond. Van wie die is? Ik zou het niet weten.”
‘Dit is geen kwajongensstreek, zou ik denken’
Een autobrand in de straat, dat is toch wel uitzonderlijk in Lienden . Een andere buurtbewoner (‘ik woon hier al heel lang’) staat ervan te kijken. ,,Je verwacht het niet, hè. Aan de andere kant, zo richting de jaarwisseling merken we ook dat in Lienden zwaar vuurwerk wordt afgestoken. Vaak tot ’s avonds laat. Maar om drie uur ’s nachts? Dit is geen kwajongensstreek, zou ik denken. Of ouders hebben echt geen enkel idee wat hun kroost uitspookt.”
Een vrouw wandelt met haar hondje langs de plek des onheils. De uitgebrande auto staat er nog altijd. Ze inspecteert de schade en schudt haar hoofd. ,,Ik woon twee straten verderop. Ik zat na het horen van die knallen rechtop in bed. De hond blafte ook. Maar verder heb ik niets gemerkt. Nu zie ik pas wat er aan de hand was.”
‘Je zal je auto maar zo aantreffen’
,,Je zal je auto zo maar aantreffen, verschrikkelijk toch? Hoe kom je de volgende ochtend op het werk, denk ik dan? Als dit door afgestoken vuurwerk is veroorzaakt, vraag ik me af of daders beseffen hoeveel ellende ze de eigenaar van deze auto bezorgen. Er maar vanuit gaand dat dit geen bewuste actie is. Je hoort soms de gekste dingen. Dat zou pas echt griezelig zijn.”
De politie tast nog in het duister wat er precies is gebeurd. ,,Verhalen over knallen hebben wij ook gehoord”, meldt een woordvoerder. ,,Vooralsnog is de oorzaak onduidelijk, maar brandstichting sluiten we niet uit. Als mensen tips, beelden of meer informatie hebben, dan vragen we ze dat te melden.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMMet video's2
Dermatoloog over huidkanker: ‘Huidkleurig bultje dat snel groeit? Dan meteen naar de dokter’
-
Nieuws Gemist?
Haar zoon Sem (5) werd begraven: nu heeft Sandra spijt • Klachten over geluid Free Your Mind • Donorschandaal in spermakliniek
Geen tijd gehad om het nieuws te volgen? Wij hebben de oplossing. De Gelderlander zet elke dag de belangrijkste berichten op een rij. Dit is een selectie van het nieuws van zondag 4 juni.Buren -
indebuurt.nl
Nijmegen krijgt een buitenbioscoop: deze zomer kijk je films aan de Waal
Notting Hill, Wolf of Wallstreet, Lion King, Titanic; het is een greep uit de filmklassiekers die je deze zomer op een bijzondere locatie in Nijmegen kunt bekijken. In augustus is het Waaltheater een week lang omgetoverd tot een buitenbioscoop, voor een filmavond met de iconische brug op de achtergrond. -
PREMIUM3
‘Wij dachten altijd dat oom Henk glazenwasser was, maar dat bleek niet zo te zijn’
Carla (59) dacht dat haar oom glazenwasser was, maar dat bleek niet zo te zijn. Een erfenis kan je leven veranderen. In deze serie deelt elke week iemand zijn of haar verhaal. -
PREMIUM
Het Rijk wil kostenstijgingen niet compenseren en dat zint Zaltbommel niet: ‘We willen belastingen niet verhogen’
ZALTBOMMEL - Gemeenten zijn door stijgende kosten komend jaar miljoenen euro’s meer kwijt aan taken die ze gezamenlijk uitvoeren. Het Rijk compenseert dat niet volledig en dat zit de Zaltbommelse wethouder financiën Kees Zondag dwars. ,,We zijn niet armlastig, maar dit kan een probleem worden.”Tiel
-
6 tips2
Ga schulden gelijk te lijf: ‘Oogkleppen ophouden en post niet openmaken is geen goed idee’
-
-
-
PREMIUMmet video1
Enorme ravage door vuurwerkbom Beusichem: OM staat met lege handen, verdachten gaan allemaal vrijuit
Het Openbaar Ministerie was er eind vorig jaar zo zeker van: een jaar nadat een vuurwerkbom een ravage aanrichtte in Beusichem, kon er dan toch een verdachte worden vervolgd. Maar nu komt de openbaar aanklager daarop terug: tóch te weinig bewijs. En zo is het aantal verdachten weer terug op nul.Beusichem -
Bomvol stroomnet dreigt deel provincie Utrecht plat te leggen: stop op nieuwe huizen, scholen en bedrijven
De provincie Utrecht slaat alarm: vanaf 2025 komt in delen van het gebied mogelijk de bouw van nieuwe woningen, bedrijven en scholen stil te liggen. Het overvolle stroomnet leidt daarmee tot gigantische negatieve gevolgen voor inwoners en ondernemers.Rhenen