Veelbesproken Vianense Poort in Culemborg voorlopig dicht voor auto’s
CULEMBORG - Inwoners van Culemborg hebben weer stof om over te praten nu de gemeenteraad akkoord is gegaan met de proefafsluiting voor gemotoriseerd verkeer van de Vianense Poort. Dit smalle tunneltje onder het spoor is al jaren een bron van ergernis bij verkeersdeelnemers.
Delen per e-mail
De proefafsluiting van de tunnel is onderdeel van het Gemeentelijk Verkeers- en Vervoersplan dat donderdagavond door een ruime raadsmeerderheid werd aangenomen.
Alleen VVD en CDA, samen 7 van de 21 zetels, stemden tegen. Een door het CDA ingediend amendement om het plan aan te nemen met uitzondering van de veelbesproken afsluiting, haalde het bij lange na niet.
Langzaam verkeer en hulpdiensten
Het tunneltje is nu alleen nog voor langzaam verkeer en hulpdiensten open. Dat was een kwart eeuw geleden ook al eens het geval.
Toen haalden protesterende bewoners, die vonden dat de verkeersdruk bij hen in de straat daardoor te groot werd, hun gelijk bij de bestuursrechter. Toch liet onlangs een verplichte afsluiting vanwege grondwerkzaamheden zien dat het niet tot de rampscenario’s leidt, zoals verklaarde tegenstanders via sociale media willen doen geloven.
De Vianense Poort is een plek waar makkelijk conflicten ontstaan omdat er maar één fiets of auto tegelijk door kan. Auto’s strijden geregeld om voorrang en niet zelden nemen fietsers het smalle voetpad naast de rijbaan, dat vervolgens ook weer strubbelingen oplevert.
Het tunneltje is een van de drie verbindingen tussen het oostelijk en westelijk stadsdeel, samen met de noordelijk gelegen, vrijwel even smalle Kanonnen Poort en zuidelijk de onderdoorgang bij de Tunnelweg.
Toename verkeersbewegingen
Dat was een halve eeuw geleden ook al zo. Toen telde Culemborg 15.000 inwoners, nu bijna het dubbele en de groei zit ‘m vooral in de westelijke groeiwijken. Terwijl de verkeersbewegingen toenamen, bleef de infrastructuur ongewijzigd. Het is achtereenvolgende colleges en gemeenteraden nooit gelukt daar iets aan te veranderen.
De NS is niet te verleiden tot verbreding van de bestaande onderdoorgangen. Verbreding van de Vianense Poort heeft een aanzuigende werking op auto’s en dat kunnen de omliggende straten niet aan, is al vaker vastgesteld. Alleen een fiets- en voetgangerstunnel bij de stationsomgeving is kansrijk bij de NS. Vooralsnog moeten de auto’s straks door die anderhalve tunnel die nu overblijft of omrijden via de N320.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Kleurrijk Wonen 'blurt’ camerabeelden van drone die woningen scant in Culemborg, West Betuwe en Buren
BUREN/CULEMBORG/GELDERMALSEN - Woningcorporatie Kleurrijk Wonen legt haar woningen, via opnames vanuit drones, vanuit de lucht vast. Wel wordt beloofd de privacy van de bewoners te respecteren. -
Culemborgers halen bijna 36.000 euro op voor ontwikkelingsprojecten in Tanzania
Mede dankzij een royale donatie kan Stichting Werkplaats voor de Wereld in Culemborg terugkijken op een goed jaar. Corrie en Henk van Kesteren, al ruim een halve eeuw actief met het ondersteunen van ontwikkelingsprojecten, verdienden in 2020 bijna 36 duizend euro. Dat bedrag besteden ze volledig aan projecten in Tanzania. -
Willemijn begon een eigen kledinglijn: ‘Zelf slaag ik zelden in de kledingwinkel’
CULEMBORG - Maatkleding? Handgemaakte accessoires? Modeontwerpster Willemijn Benders uit Culemborg maakt het. Onder haar eigen label: ,,Zelf slaag ik zelden in een kledingwinkel.” -
Auto loopt veel schade op bij brand in Culemborg
CULEMBORG - Een personenauto heeft in de nacht van maandag op dinsdag behoorlijke schade opgelopen bij een brand aan de Wilhelmina Druckerweg in Culemborg. -
Tiel en Culemborg Herstelt in de race voor Appeltje van Oranje
TIEL / CULEMBORG - Tiel Herstelt en de Culemborgse evenknie zijn in de race voor een Appeltje van Oranje. Met de prijs met een koninklijk randje is een geldbedrag van 15.000 euro gemoeid.
-
PREMIUM
Stadsdichter Ria van Koppen ziet zichzelf vooral als versiering
CULEMBORG - Ook tot haar eigen verrassing werd Ria van Koppen-Post, nota bene als kersverse Culemborger, een jaar geleden aangesteld als stadsdichter. Voor een jaar, was het plan, maar plannen zijn niet in cement gegoten en nu krijgt ze er een jaartje bij. -
Burgemeester Culemborg sluit woning na reeks autobranden
De Culemborgse burgemeester Gerdo van Grootheest heeft met onmiddellijke ingang een woning aan de Wilhelmina Druckerweg gesloten vanwege aanhoudende autobranden. De bewoner wordt gelinkt aan de branden. -
video
Drie auto’s verwoest door brand in Culemborg
CULEMBORG - Drie geparkeerde auto’s zijn vannacht uitgebrand in Culemborg. De voertuigen stonden op een parkeerplaatsje aan de Valeriaan.