‘Voorzichtiger knuffelen’ na een goal bij De Graafschap: ‘Verzin maar ludieke manier’
ARNHEM/ DOETINCHEM/ NIJMEGEN - Zo lang er door voetbalbond KNVB geen algeheel knuffelverbod wordt opgelegd, zien de Gelderse profclubs De Graafschap, NEC en Vitesse weinig aanleiding een ‘knuffelverbod’ in te stellen voor spelers die een doelpunt of overwinning vieren.
Delen per e-mail
De Graafschap geeft wel gehoor aan het verzoek van de KNVB ‘niet te uitbundig’ te juichen na een doelpunt.
Nu de corona-maatregelen strikter worden met een avondklok en bezoek-beperking, komen ook de vragen over het uitbundig vieren van doelpunten weer naar boven.
,,Ik zie zelf weinig gevaar in het juichen, onze spelers worden soms wel drie keer per week getest, maar ik vind dat wij een voorbeeldfunctie hebben”, zegt trainer Mike Snoei van De Graafschap. ,,Dit is een droevige periode voor alles en iedereen. Wij doen er alles aan besmettingen te voorkomen: we zitten mijlenver uit elkaar met het eten, reizen apart van elkaar naar de club. Laten we in dit laatste stukje van de coronaperiode dan ook proberen het goede voorbeeld te geven door iets minder uitbundig te juichen.”
Hoe zijn spelers een doelpunt dan moeten vieren? ,,Misschien kunnen ze zelf ludieke manieren verzinnen. Ik ben heel benieuwd waar ze mee komen.”
Vitesse
Vitesse houdt zich bij het uitgangspunt de goals ‘ingetogen’te vieren. ‘In het veld is volgens de protocollen lichamelijk contact toegestaan', stelt de club. ‘Clubs, ook Vitesse, proberen wel goals, in de emotie van het moment, ingetogen te vieren’.
NEC
NEC ziet geen reden om nieuwe afspraken te maken met spelers rondom juichen na een doelpunt. ,,Onze spelers worden gemiddeld zo’n twee keer per week getest. Dat in combinatie met de maatregelen die we binnen treffen om spelers te beschermen tegen besmettingen, vinden we voldoende”, zegt een woordvoerder van de Nijmeegse club. ,,Wij zien op dit moment geen reden daarin iets te veranderen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
De Graafschap duikt topsporthal in als trainingsveld onbespeelbaar blijft
DOETINCHEM - De Graafschap moet flink improviseren nu Koning Winter voor besneeuwde velden zorgt. De eerstedivisionist wijkt de komende dagen, als de trainingsvelden onbespeelbaar blijven, uit naar de topsporthal in Doetinchem. -
Reserves van Vitesse winnen in geheim oefenduel van B-ploeg De Graafschap: 3-4
DOETINCHEM - De reserves van eredivisionist Vitesse hebben maandagmiddag in een geheime oefenwedstrijd gewonnen van De Graafschap. De Arnhemse club boog tegen een B-ploeg van de Doetinchemse eerstedivisionist een 3-0 achterstand om: 3-4. -
PREMIUM
Van schijnbewegingen in Dommelse keuken tot promotiewens met De Graafschap voor Jasper van Heertum: ‘Er zit nog veel meer in’
Uren oefende hij in de keuken van zijn ouderlijk huis in Dommelen op schijnbewegingen. Met dank aan die ijzeren wil is Jasper van Heertum (23) uitgegroeid tot een volwaardige prof en basisspeler bij De Graafschap. Vorige week maakte hij nog twee goals tegen FC Volendam. ,,Er zit nog veel meer in." -
PREMIUM1
Snoei staat als ‘puntenpakker’ al tussen de succestrainers van De Graafschap; nu nog eeuwige glorie
DOETINCHEM - Mike Snoei kan de tiende trainer worden die met De Graafschap promoveert naar de eredivisie. De oefenmeester staat bij de Doetinchemse club qua puntengemiddelde – in de eerste divisie – al in een illuster rijtje succescoaches. Slechts twee voorgangers kunnen bogen op betere cijfers. De top 5 van grootste puntenpakkers. -
Enkelblessure De Graafschap-aanvoerder Seuntjens valt mee: ‘Mosterd heeft zijn werk gedaan’
DOETINCHEM - De enkelblessure van De Graafschap-aanvoerder Ralf Seuntjens valt mee. De spits staat naar verwachting snel weer op het veld bij de Doetinchemse eerstedivisionist.
-
Eindsprint: 1153 NEC-fans bij ‘testwedstrijd’ tegen De Graafschap
-
Melvin Platje in beeld bij De Graafschap
DOETINCHEM - Melvin Platje staat in de belangstelling van De Graafschap. De Doetinchemse eerstedivisionist wil de 32-jarige aanvaller voor de rest van het seizoen huren van het Indonesische Bali United. -
De Graafschap met Seuntjens op jacht naar vijfde zege op rij; Platje voor het eerst op de bank
DOETINCHEM - Ralf Seuntjens keert zaterdagmiddag (14.00 uur) in het uitduel bij FC Den Bosch terug in de basis bij De Graafschap. De aanvoerder is volledig hersteld van zijn enkelblessure en gaat met de Doetinchemse eerstedivisionist op jacht naar de vijfde zege op rij. Nieuweling Melvin Platje begint op de bank.