Bouke Lukkien (1946-2022), man vol talent, herkende dat ook bij anderen
Verleden levenBouke Lukkien was een visionair, een ziener. Hij had een helikopterview. Vlak voor de operatie aan zijn aneurysma had hij het gevoel dat zijn geluk wel eens op zou kunnen zijn. Hij kreeg gelijk.
Hij wordt gemist. Niet alleen door zijn familie. ,,Hij was heel gedreven, in allesā', vertelt Peter Linssen, al 35 jaar werkzaam bij Lukkien. ,,Als hij iemand kon helpen, dan deed hij het.ā' De andere medewerkers van het creatieve productiehuis Lukkien, langs de A12 bij Ede, kunnen er over meepraten. Ze hebben afscheid genomen van een markante man, een ras-ondernemer, een veeleisend vakmens en een inspirerend leider. ,,Hij was zelf niet alleen enorm talentvol, hij herkende het ook bij anderenā', vertelt Peter. ,,Als je hier als koffiedame binnenkwam en je wilde graag iets anders worden, dan kon dat. Zelf ben ik hier ooit als fotografiestagiair begonnen, tegenwoordig ben ik regisseur. Bouke gaf me die kans. Bij welk ander bedrijf zie je dat nu nog?ā
Al vroeg in zijn loopbaan was Bouke in staat klanten veel voor hun geld te bieden. Hij begon klein, in Veenendaal en De Klomp. Geen moment zat hij zonder werk. ,,Soms leek het wel alsof het allemaal vanzelf ging.ā Als reclamefotograaf zocht hij altijd de grenzen op. Dat werd gewaardeerd. Het duurde niet lang voordat de grootste Nederlandse, en later internationale, merken zijn studioās wisten te vinden. Met het succes kwam ook de behoefte aan steeds grotere locaties. Zijn bedrijf groeide en groeide. Inmiddels kent bijna iedereen het imposante gebouw langs de snelweg tussen Utrecht en Arnhem, waar ongeveer tweehonderd werknemers zich dagelijks creatief inzetten voor talloze klanten.
Accessoires bedacht voor digitale fotografie
Hij had lef. Al in de jaren negentig zag hij de potentie van digitale techniek in en durfde erin te investeren. In een brief van het bedrijf Hasselblad, een fabrikant van fotocameraās, beschrijven ze hoe perplex ze waren over de accessoires voor digitale fotografie die hij had bedacht.
āLukkienersā noemen medewerkers van het media-productiebedrijf zichzelf. Bouke Lukkien sr. leeft voort in hen. Zij zullen zich in zijn geest en met zijn principes voor ogen altijd blijven inzetten voor het succes van het bedrijf.
De familie bleef positief toen hij een operatie vanwege een aneurysma moest ondergaan. Ze hielden hoop, misschien wel tegen beter weten in. Tijdens de operatie traden complicaties op. Twee dagen later overleed Bouke Lukkien op de intensive care.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
teruglezen
Nieuws gemist? Opnieuw graven geplunderd ⢠Alarm om verdacht pakket ⢠Dramatische start Ten Hag
Geen tijd gehad om het nieuws te volgen? Wij hebben de oplossing. De Gelderlander zet elke dag de belangrijkste berichten op een rij. Dit is een selectie van het nieuws van zondag 7 augustus. -
Rumah Kita herdenkt 15 Augustus weer met publiek
WAGENINGEN - De bewoners van het verpleeghuis voor Indische en Molukse Nederlanders Rumah Kita in Wageningen herdenken op maandag 15 augustus met hun familie en belangstellenden de capitulatie van Japan en het officiƫle einde van de Tweede Wereldoorlog voor het Koninkrijk der Nederlanden. Vanwege corona was er twee jaar slechts een bescheiden herdenking. -
Protesterende boeren zetten spullen in brand langs A30 bij Lunteren, rook in wijde omtrek te zien
LUNTEREN - Protesterende boeren hebben donderdagavond langs de A30 bij Lunteren spullen in brand gezet. -
Reclamestudio eert vorige week overleden grondlegger Bouke Lukkien
Een enorme foto van Bouke Lukkien siert het gelijknamige studiocomplex aan de Copernicuslaan in Ede. Het is een eerbetoon aan de vorige week overleden oprichter van Lukkien. Bouke Lukkien overleed woensdag plotseling op 75-jarige leeftijd. -
iemand moet het doen
Patholoog Emma (36) bekijkt heel de dag stukjes mens: āIk kom ook alle lichaamssappen tegenā
Werk kan niet altijd leuk zijn, maar waarom kiezen mensen voor het vak van āputjesschepperā, deurwaarder of overledenenverzorger? In deze reeks vertellen Nederlanders met zoān baan over hun werk, waarom ze ervoor kozen en wat het zo interessant maakt. Vandaag: klinisch patholoog Emma Witteveen (36) onderzoekt stukken weefsel van mensen, zoals stukjes darm.
-
PREMIUMGeld & Geluk
āVroeger kochten we eens in de drie jaar nieuwe autoās, nu hebben we ze al vijf jaarā
In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. Inge en Eric houden van golf, autoracen en vakanties. āDubai is wel heel duur dit jaar. Dus gaan we twee emiraatjes verder.ā -
uit in de vallei
Dit weekend te doen in de Vallei: Woest en Bijster, Dodgedichters en Shantykorenfestival
Thuis op de bank zitten kan altijd nog. Stappen is wel zo gezellig. Gelukkig is er voor de liefhebbers het komende weekend weer genoeg te beleven in de Vallei. De Gelderlander zet wat tips op een rijtje. -
Zo deel je wachtwoorden op een veilige manier
We kunnen er kort over zijn: deel je wachtwoord nooit. In de praktijk gebeurt dit echter vaak genoeg. Mocht het om welke reden dan ook toch nodig zijn om je wachtwoord te delen met vrienden of familieleden - omdat je een abonnement op bijvoorbeeld Netflix of Spotify deelt: zo doe je dat veilig.
In samenwerking met indebuurt Ede