Cross of Nails voor vrede en verzoening in Wageningen
WAGENINGEN - De Johannes de Doperkerk aan de Bergstraat in Wageningen is sinds zondag de trotse bezitter van het Cross of Nails uit Coventry. Deken John Witcombe was speciaal uit de Engelse stad overgekomen om het ‘spijkerkruis’ te overhandigen. Dat deed hij tijdens een feestelijke misviering.
De Cross of Nails was een mooi geschenk voor de Wageningse groep van het Coventry-gebed voor Vrede en Verzoening. De groep bidt sinds mei 2014 onafgebroken iedere vrijdag om 12.00 uur Coventry-gebed voor Vrede en Verzoening.
Bombardement
Het Coventry-gebed is, zoals de naam al doet vermoeden, ontstaan in Coventry na het verwoestende bombardement van de stad in de Tweede Wereldoorlog. Op 14 november 1940 was de stad het doelwit van een grootschalig bombardement van de Duitsers. Het was hun bedoeling om de wapenindustrie te treffen, maar ook andere delen van de stad werden zwaar getroffen.
Ook de kathedraal werd tijdens het bombardement met de grond gelijkgemaakt. In 1962 verrees een nieuwe kathedraal op de ruïnes van de oude. In de resten van de verwoeste kathedraal vond de provoost van de kathedraal spijkers in de vorm van een kruis: het Cross of Nails.
Vredesbeweging
Na de oorlog is vanuit Coventry een wereldwijde vredesbeweging ontstaan, waarin het gebed voor Vrede en Verzoening centraal staat. Inmiddels wordt het Coventry-gebed wekelijks op vrijdag in meer dan tweehonderd plaatsen gebeden. Daarvan liggen er zestien in Nederland, waaronder naast Wageningen Nijmegen, Arnhem, Rotterdam en Utrecht.
,,Dat we nu in Wageningen het Cross of Nails mogen ontvangen kan gezien worden als een hoogtepunt voor ons wekelijks gebed”, zegt Martin Keijbets van de Werkgroep Coventry Gebed Wageningen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Beter Eten
Maca-poeder zou wonderen doen in de slaapkamer, maar ‘sekskroket’ werkt misschien beter
In de rubriek Beter Eten schrijft gezondheidsjournalist Tijn Elferink over wat hem opvalt op het gebied van eten en drinken. Een Peruaans poedertje zou zorgen voor een boost van je libido. Waarom je een spannende avond toch beter met een sekskroket kunt beginnen. -
PREMIUM1
Waarom het loont om toch even het eerste loonstrookje van 2023 te checken
Het eerste salaris van 2023 staat op je rekening. Waarschijnlijk zie je een hoger nettosalaris dan vorig jaar, want veel werkenden in loondienst gaan er dit jaar op vooruit. Maar dat is niet het enige wat dit jaar anders kan zijn. Experts leggen het uit. -
PREMIUMmet video
Edese kunstenaars krijgen ateliers en expositieruimte in oude portiersloge: ‘Grote behoefte aan’
Met een paar ferme klappen op een symbolisch tussenmuurtje gaf de Edese wethouder cultuur Karin Bijl woensdagmiddag het al net zo symbolische startsein voor de verbouwing van Gebouw 120 in Ede. Als alles volgens plan verloopt, is het in de loop van dit jaar omgetoverd in een plek waar kunstenaars een atelier kunnen vinden en hun werken tentoonstellen. -
nieuws update
Hans en Hans uit Arnhem gaan de wereld over met hun foto's • Paard overleden bij aanrijding in Ressen
Dagelijks praten we je bij over het nieuws uit onze regio en daarbuiten. Met vandaag: Hans en Hans uit Arnhem schieten in de roos als The Guys With The Same Name en op de stationsstraat in Ressen is gisteravond een paard omgekomen bij een botsing met een auto. -
PREMIUM12
220.000 gevaarlijke kruidenpotjes kwamen via de Betuwe toch grotendeels op de markt
Een groot deel van ruim 220.000 glazen kruidenpotjes die wegens gevaar voor de volksgezondheid vernietigd moesten worden, kwam toch via een loods uit Zaltbommel heimelijk op de markt. Tot een consument zijn tong opensneed.
-
Honderd uur werkstraf voor 24-jarige Edenaar na brandstichting in Elst (Utrecht)
Een 24-jarige man uit Ede is dinsdag veroordeeld tot een werkstraf van honderd uur. Ook heeft de politierechter in Utrecht de man een maand voorwaardelijke gevangenisstraf opgelegd. De rechter acht de Edenaar verantwoordelijk voor het in brand zetten van een prullenbak in het Utrechtse Elst. -
-
-
met video18
Stil protest tegen gevaarlijke weg waar student omkwam: ‘Weg nodigt uit tot hard rijden’
Geen toespraken, mede uit respect voor het slachtoffer. Wel een stil protest tegen de gevaarlijke oversteek op de Nijenoord Allee in Wageningen, waar donderdagmiddag een 18-jarige student om het leven kwam. -
Is mijn voorschotbedrag wel of niet aangepast naar het prijsplafond?
De overheid heeft besloten consumenten op weg te helpen met de hoge energieprijzen. Begin dit jaar is daarom het prijsplafond ingegaan, waardoor je een maximaal tarief betaalt voor energie. Betekent dit dat het voorschotbedrag nu ook is aangepast? Twee experts leggen uit hoe het zit.
In samenwerking met indebuurt Ede