Klacht miljoenenlening ziekenhuis
EDE - De miljoenenlening die de gemeente Ede wil verstrekken aan het Ziekenhuis Gelderse Vallei in Ede voor de uitbreiding van de parkeergarage is ongeoorloofde staatssteun. Dat wordt gesteld in een klacht bij de Europese Commissie, die GroenLinks-fractievoorzitter Eric Leltz heeft geplaatst op edeleaks, te zien op ericleltz.nl. Banken krijgen geen kans om ook een lening te verstrekken, zegt de klager.
Concurrentie is zo niet mogelijk en dat is niet eerlijk.
Donderdagavond besluit de Edese gemeenteraad of deze lening, die 7,9 miljoen euro bedraagt, daadwerkelijk wordt verstrekt. Voor het ziekenhuis heeft een lening van de gemeente grote voordelen: het rentepercentage ligt op 4 procent, terwijl dat bij de reguliere banken al snel 6 procent is. Dat komt volgens de klager, die aangegeven heeft anoniem te willen blijven, neer op een verschil van 158.000 euro per jaar. Dat komt binnen een paar jaar al uit op een veel hoger bedrag dan de twee ton die maximaal is toegestaan aan staatssteun, staat in de klacht.
Het is niet de eerste keer dat er een klacht over Ede bij de Europese Commissie terechtkomt. In 2009 werd de gemeente op de vingers getikt omdat Het Nieuwe Landgoed niet Europees was aanbesteed.
De raadsvergadering is in het raadhuis. De bijeenkomst begint om 19.00 uur.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
vraag 't vtwonen
Zo wordt je huis een oase van rust: āDat is echt een basisbehoefteā
In een rustig huis is het fijn thuiskomen na een lange werkdag. Hoe maak je van je huis zoān serene plek? We vragen het Liza Wassenaar, stylist bij vtwonen. -
PREMIUM
Geen extra hekken bij Brouwersgracht in Veenendaal na ongeluk: āSituatie is veiligā
-
Energierekening
Sjaak (75): āIk heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magnetenā
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim. -
PREMIUM
Eredivisievoetbal in Ede? De droom van Snetselaar is dichterbij dan ooit met ZVV Ede
-
voetbal vallei
Voetbaloverzicht: Advendo'57 blijft hopen; Bennekom dwarsboomt koppositie DTS Ede
De voetbalcompetities naderen het einde. Voor veel clubs in de Vallei neemt de promotie- en degradatiestress toe. Benieuwd naar alle verrichtingen? Een verzameling van de gebeurtenissen in het regionale amateurvoetbal vind je na afloop van de wedstrijden op deze plek. Blijf de pagina verversen voor updates.
-
PREMIUM
Van wielercafƩ tot fietsende raadsleden en groot feest; genoeg te doen tijdens koers Veenendaal-Veenendaal
-
De beste games voor...
De beste games voor op een feestje: zo krijg je iedereen rondom de televisie
Gamen is meer dan alleen maar schieten of voetballen, en is vaak veel makkelijker om aan te beginnen dan je misschien denkt. In deze rubriek geven we daarom laagdrempelige tips voor games in elke situatie. Vandaag: de beste games voor tijdens een feestje. -
storm in beeld, update
Enkele wegen in Wagenings Binnenveld nog afgesloten wegens stormschade
De storm die donderdag door de Vallei trok heeft met name in Wageningen veel schade veroorzaakt. Ook in het Wageningse deel van het Binnenveld heeft de storm flink huisgehouden. Er liggen nog steeds enkele omgewaaide bomen over de weg. Daarom is een aantal wegen tot nader order afgesloten.
In samenwerking met indebuurt Ede