Und jetzt geht's wieder loss: Parade in de ban van bier, Dirndl en Lederhosen
DEN BOSCH - Ein herzliches Willkommen bei das Oktoberfest Den Bosch, Freunde. Het hele weekend vloeit het bier rijkelijk op de Parade. Duizenden jongeren met een Duits-Oostenrijkse outfit mogen weer ouderwets feesten. Mét QR-code en zonder biertolerantie. Toll!
Hij lijkt nog even opgewekt en levenslustig als twintig jaar terug. Olaf Malmberg(55), beter bekend als Der Rudi uit de beroemde Heineken-reclame, is opnieuw van de partij. Uiteraard gekleed in zijn karakteristieke rode overall, met een sjaaltje van het biermerk dat quasi-nonchalant uit een van de zakken steekt. De meest gewaardeerde skileraar aller tijden weet wat hem te doen staat wanneer hij de bühne bestijgt: het publiek op een onvergetelijke galavoorstelling trakteren. „Heeeee biertje?” Ja, dat lust de uitzinnige en losgeslagen meute wel in de volle tent. Geen zuinige fluitjes voor de circa 2500 aanwezigen, maar stoere halve liters. De (vr)olijke Rudi slingert diverse meezingers in de kolkende ruimte. Van Via Hollandia en Fiesta Mexicana tot Du en Volg de leraar. De après-skiklas is blijkbaar goed vertegenwoordigd met leerlingen die weinig moeite hebben om naar links en vervolgens naar rechts te draaien. „Maf”, zegt Der Rudi na afloop, „ik ben nog bijna even populair als vroeger. Veel jongeren in deze tent waren indertijd een zaadje of lagen in de wieg. De legende leeft dus voort!”
Afgelopen april beleefde de cultheld overigens zijn comeback op de buis na de aankondiging van het kabinet dat de terrassen weer open mochten.
Avond is nu al geslaagd
„De avond is nu al geslaagd. Hetzelfde was gisteravond en vanmiddag het geval”, jubelt organisator Martijn Verbeek. „Marco Bäkker heeft de avond op passende wijze geopend, maar ook Uli Jürgens wist wat hem te doen stond. Der Rudi is inderdaad tijdloos.”
Legata's Lederhosen Power en Schlagerband Jawohl maken eveneens deel uit van de line-up van het Oktoberfest dat tot middernacht duurt.
Onder de aanwezigen bevindt zich jarige Job Rachelle van der Doelen uit Nuland die vandaag samen met een klein leger vrienden en vriendinnen haar 23ste verjaardag viert. „Heerlijk dat bier. Nu nog een vette schnitzel. Een vegetarische vriend? Nee, dank je!”, schaterlacht Van der Doelen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Getest: dit is de beste wasdroogcombinatie
Wat is de beste wasdroogcombinatie? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
PREMIUM
Floor Peters ziet ook voordelen in vroegtijdig einde schaatscarrière: ‘Ik kijk uit naar weer carnaval vieren’
Vol vertrouwen begon marathonschaatsster Floor Peters aan het seizoen. Ze voelde zich sterker dan het jaar ervoor, maar een door een valpartij opgelopen knieblessure maakt een voortijdig einde aan haar schaatscarrière. -
PREMIUM
Eenzaam, ziek of niet goed in je vel? Stichting Buddyhulp helpt je één jaar vooruit
DEN BOSCH/VUGHT – Hoe kun je iemand helpen die alleen thuiszit en helemaal geen sociaal netwerk heeft? In de gemeenten Den Bosch en Vught trekt Stichting Buddyhulp figuurlijk (en soms letterlijk) de gordijnen van die mensen open. -
PREMIUM
Oeteldonkse Hots-Knots-Rit bereikt eindstreep: ‘We konden geen opvolgers vinden’
DEN BOSCH - Hots is links en knots is rechts. Onder dit motto raasden 121 bont versierde auto’s elke carnavalszaterdag door de straten van Oeteldonk. Voor het laatst, zo blijkt nu. De organisatie heeft vorig jaar met stille trom het bijltje erbij neergegooid. -
Mijn bevalling
Doete is verloskundige en heeft een ‘droombevalling’: ‘Ik voelde dat ik al op 9 centimeter zat’
Bevallen: vrouwen doen het al eeuwen en raken er nooit over uitgepraat. Bevallingen zijn prachtig, loodzwaar en veranderen je leven. In deze serie bevallingsverhalen creëren ouders openheid door het eerlijke verhaal van hun bevalling te delen. Verloskundige Doete Reitsma (33) wist zeker dat ze in het ziekenhuis wilde bevallen, tot ze zwanger werd.
-
Met video2
Dit is nu de meest verkochte autokleur ter wereld
Chemieconcern BASF heeft uitgezocht wat wereldwijd de populairste exterieurkleuren van nieuwe auto’s zijn. De verrassing is dat er steeds meer bijzondere kleuren bijkomen, zoals bijvoorbeeld ‘violet’. Bij de top 3 is het al jaren stuivertje wisselen tussen zwart, wit en grijs. -
-
-
PREMIUM
Alle hertjes in de ban: ‘Zijn ze nou helemaal gek geworden in Den Haag?’
DEN BOSCH - Hertjes voeren, wie is er niet mee opgegroeid? Maar vanaf 2024 doet minister van Landbouw Adema de hertenkampjes in de ban. Bezoekers van hertenkampjes in Brabant reageren fel. ,,We leven in een land waar langzamerhand alles wordt verboden.” -
PREMIUMMet video
Op zoek naar ‘probleembomen’ langs 1145 kilometer pad in de Duinen: ‘Als het echt te gevaarlijk is, zagen we ’m om’
KAATSHEUVEL - Boswachter David van Schijndel van Natuurmonumenten is de man die zorgt dat je door de Loonse en Drunense Duinen kunt bewegen zonder een dikke tak op je hoofd te krijgen, of andere ellende. Hij heeft alle probleembomen in het snotje.