De resterende zoekgebieden voor windmolens op Doesburgs grondgebied liggen tegen Achter-Drempt aan.
Volledig scherm
PREMIUM
De resterende zoekgebieden voor windmolens op Doesburgs grondgebied liggen tegen Achter-Drempt aan. © Marcel Kuster/DG

Bewoners voelen zich overvallen door Doesburgs windmolenplan: ‘Dit is niet chic’

DOESBURG/ DREMPT - Windmolens. Doesburg heeft ze niet en misschien komen ze er nooit. Maar áls ze komen, worden ze op de gemeentegrens bij Achter-Drempt geplaatst en daar zijn de Dremptse dorpelingen niet blij mee.

17 reacties

  • Johann utBroamt

    2 jaar geleden
    dan zijn ze in Duiven goed bezig om die dingen tegen te houden.
  • Wim Robbertsen

    2 jaar geleden
    het gaat hier om een afwegingskader met voorafgaand onderzoek. Dus: als er iemand een windmolen wil plaatsen en die gaat naar de gemeente dan kan de gemeente zeggen: u mag alleen voor deze locaties een aanvraag doen en onder die voorwaarden. Dit  betekent dus niet dat hier windmolens moeten komen. Sterker nog: Doesburg valt buiten het zoekgebied van de RES en hoeft dus ook niet te voldoen in deze. Laat onverlet dat het onbestaanbaar is als bewoners en belanghebbenden (over de verschillende kernen heen) niet of amper betrokken worden en de communicatie onvoldoende is
  • Rob

    2 jaar geleden
    Het Achterhoekse coulissen landschap gaat zo helemaal naar de k....e 
  • Hans

    2 jaar geleden
    Een windturbine mag bij mij best in de tuin. Betekent in ieder geval dat ik een achtertuin heb van ten minste 600 meter diep. Kan ik ook gelijk afrekenen met de exploitant. Schijnt financieel aardig interessant te zijn. Neemt niet weg dat het op dit moment nog slechts zoekgebieden zijn. Ze staan er nog lang niet, kijk naar Duiven. Zijn ze al meer dan 2 jaar bezig en het duurt nog wel een jaar voordat de bouw start denk ik. 
  • Johann utBroamt

    2 jaar geleden
    maar dan? waar is dan hun democratische denken gebleven?
  1. Slecht signaal De Graafschap naar fans • Vitesse volgend seizoen gewoon in GelreDome • Cillessen vaker geraakt door deze speler
    met Bart Latuheru
    1

    Slecht signaal De Graafschap naar fans • Vitesse volgend seizoen gewoon in GelreDome • Cillessen vaker geraakt door deze speler

    Moreel gezien is het niet juist en het getuigt van gebrek aan ambitie, wat De Graafschap doet met Charlison Benschop. Dit vinden oud-speler Bart Latuheru en clubwatcher Raymond Willemsen. Jasper Cillessen staat volgens deze experts zéker onder de lat, aanstaande vrijdag als Oranje speelt tegen Frankrijk. En geen zorgen: Vitesse gaat volgend seizoen gewoon in GelreDome voetballen, denken zij.
    Doesburg