‘Het is zó stil in Doetinchem, dit is gewoon bizar’
DOETINCHEM - De avondklok zorgde dit weekend voor verlaten straten en pleinen in Nederland. Ook in Doetinchem was het zaterdagavond stil, heel stil.
Delen per e-mail
Een vrouw op een scootmobiel komt de Grutstraat ingereden. Het is vijf voor negen, vijf minuten voor het ingaan van de veelbesproken avondklok. De Doetinchemse horecastraat – in normale tijden op zaterdagavond een aaneenschakeling van gezelligheid – is dan al compleet verlaten. Op deze mevrouw na dus. ,,Kan nog net!”, roept ze. ,,Ik woon om de hoek.”
Als de klok van de Catharinakerk negen keer slaat, is het hier helemaal leeg. Niet voor lang, want nog geen minuut later maakt een politiebusje een ronde om de kerk. Bij het zien van twee mensen – zonder hond – besluiten de agenten de Grutstraat in te rijden. Wie nu nog op straat is, moet daar immers een noodzakelijke reden voor hebben en die aan kunnen tonen.
Verklaringen
De agenten stappen uit. Na een vriendelijk ‘goedenavond’ vertellen wij – verslaggever en fotograaf – het doel van onze aanwezigheid. Of we de benodigde werkgeversverklaring bij ons hebben? Die hebben we. ,,Dat worden dan de eersten die wij controleren”, zegt één van de agenten, die net als zijn collega een mondkapje draagt. ,,Voor ons is dit ook allemaal nieuw.”
Onze verklaringen zijn in orde. Wij mogen door met ons werk, de agenten gaan verder met dat van hen. Het zal een ronde door de regio worden, met heel wat controles zoals deze. Later op de avond stellen we vast dat de politie zich inderdaad ook in de omliggende dorpen laat zien. Van de mensen die ze aantreffen, wandelt het gros met de hond.
Doetinchemmer Frans Jansen (68) probeerde uit een soort van compassie met de niet-hondenbezitters nog om zijn hondje Wendy niet rond tien uur, maar al om half negen uit te laten. Werkte niet. Ze deed niks. ,,En nu net stond ze tegen de deur te springen”, vertelt hij. ,,Gelukkig mag dit nog, de biologische klok van zo’n hond kun je niet zomaar verzetten.”
Geen hond?
Wie zonder hond loopt, valt op. Bijvoorbeeld de blonde twintiger, die iets na half tien vanaf het Simonsplein het centrum uitwandelt. Hij vertelt te hebben gewerkt bij Stadscafé Simons – dat onder meer maaltijden bezorgt – en is met werkgeversverklaring op zak op weg naar huis. Bij kebabzaak Dönerix wordt nog volop gewerkt. Een bezorgbusje staat klaar voor vertrek.
Aan de Kruisbergseweg vlakbij het Slingeland Ziekenhuis staat Max Fronen (23) samen met zijn vriendin voor zijn ouderlijk huis. ,,Dit is normaal één van de drukste straten van Doetinchem, het is nu zó stil, hier wilde ik even naar kijken”, zegt hij. ,,Dat we dit meemaken, in 2021, terwijl er geen oorlog is en er op het oog niets aan de hand is, dit is gewoon bizar.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Rijschoolhouders in protest door Doetinchem: ‘Steun van overheid is ver te zoeken’
DOETINCHEM - Achterhoekse en Liemerse rijschoolhouders trekken vrijdagmorgen in protest door Doetinchem. Ze willen op deze manier aandacht vragen voor hun situatie als gevolg van de tweede lockdown die half december 2020 werd ingevoerd. -
PREMIUM
Dit is het verhaal achter de brand van specialisten Henk en Henny, die vertrekken bij de brandweer
DOETINCHEM/ GROENLO - Een dodelijke brand in Didam of rookontwikkeling bij Obelink in Winterswijk. De brandweermannen Hennie van den Mosselaar en Henk Heusinkveld volgen met een kennersblik de onderzoeken, of doen die zelf. Na tientallen dienstjaren stoppen de twee Achterhoekse specialisten op het gebied van brandpreventie met hun werk. -
De Graafschap-back Lelieveld duel geschorst na gele kaart tegen NEC
NIJMEGEN/DOETINCHEM - De Graafschap kan komende vrijdag in het thuisduel met Jong AZ geen beroep doen op Julian Lelieveld. De rechtsback heeft zondag tegen NEC (1-2 zege) zijn vijfde gele kaart van het seizoen geïncasseerd en is automatisch voor één wedstrijd geschorst. -
PREMIUM10
Kippenslachterij Esbro kan 9 uur geen kippen slachten door code rood: 100.000 euro schade
WEHL - Kippenslachterij Esbro in Wehl heeft vandaag 9 uur niet kunnen draaien vanwege code rood. Bij het slachten moet een toezichthouder van de NVWA aanwezig zijn. Die kon de weg niet op vanwege de weersomstandigheden. -
PREMIUM8
22.000 auto’s moeten vier maanden omrijden: Europaweg in Doetinchem wordt verdubbeld
DOETINCHEM - 22.000 bestuurders van motorvoertuigen moeten vier maanden lang dagelijks omrijden om de verdubbeling van de Europaweg in Doetinchem mogelijk te maken. Zij worden vanaf 15 maart omgeleid, als het werk aan één van Doetinchems belangrijkste ontsluitingswegen begint. 23 juli uiterlijk moet de grootste wegoperatie sinds jaren in de stad geklaard zijn.
-
PREMIUM
De krantenbezorgers, die ploeterden zo goed en zo kwaad als het kon voort: ‘En nog steeds is het een blubberbende’
WINTERSWIJK/ GROENLO - 240 kranten bezorgt Jos Porskamp (66) dagelijks in het uitgestrekte Achterhoekse buitengebied rond Winterswijk en Meddo. Inmiddels gaat dat wel weer, maar twee weken geleden, tijdens de ijzige kou en tientallen centimeters sneeuw, was het schier onmogelijk. -
Plaatselijk toch nog spekglad in de Achterhoek: automobilist knalt tegen boom bij Wijnbergen
WIJNBERGEN - Wie dacht dat de gladheid op de wegen helemaal voorbij is, komt bedrogen uit. Zo is vrijdagmorgen op de Koppelstraat bij Wijnbergen een auto uit de bocht gevlogen door een spekglad wegdek. -
PREMIUM3
De Graafschap dendert door en krijgt NEC-fans stil: ‘We zijn aan een bizarre reeks bezig’
NIJMEGEN - De Graafschap dendert door in de promotiestrijd. Met de 2-1 zege in de Gelderse clash bij NEC – met voor het eerst in vijf maanden publiek op de tribune – heeft de Doetinchemse eerstedivisionist zijn zevende (!) overwinning op rij geboekt. De Nijmeegse opponent is in het ‘testduel’ afgetroefd op volwassenheid en fysieke kracht.
In samenwerking met indebuurt Doetinchem