Stadse Fratsen: Koekoek!
ColumnDe wijzers staan op tien voor zes in de vooravond. Dat kan kloppen want even later arriveerde ik om bij mijn vriendin aan te schuiven voor de maaltijd. Tijdens het toetje merkte ik dat er iets was veranderd in de kamer. Ik keek achter me en zag de lege wand. Alleen een schroef stak er nog uit.
Delen per e-mail
De koekoeksklok was bijna drie maanden daarvoor in ons leven gekomen. Ineens hing-ie daar. Geïnstalleerd door mijn schoonvader die - zoals alleen hij dat kan - het apparaat eigenhandig tot leven had gewekt. Niet zo maar een koekoeksklok maar een Schwarzwalder. Iedere koekoeksklok die wat voorstelt komt uit het Schwarzwald.
Vroeger bij ons thuis stond er in elke ruimte ‘n klok. Niet één met een koekoek, maar toch. De ene klok was nog niet uitgetingeld of de ander begon te slaan. Om overspannen van te raken. De mooiste - ooit cadeau gedaan aan mijn opa en oma toen ze trouwden in 1921 - hangt al twintig jaar bij mij. Het uurwerk heb ik stopgezet.
Voor de koekoek voel ik vanaf het prille begin sympathie. De gedrevenheid waarmee-ie steeds uit zijn hok komt - niet zelden twaalf keer achter elkaar - ontroert.
Waar het nou precies misging, vlak voor ik thuis kwam, weet ik niet. Vast staat dat-ie met koekoek en al van de muur is gekomen en op de grond is gesmakt. Mijn vriendin slaakte er een kreet bij.
Na het nodige reparatiewerk ligt de klok nu voor de schoorsteenmantel. Van buiten is er niets meer aan te zien en van binnen schijnt-ie ook niets te mankeren. Een degelijker schroefje in de muur en alles is opgelost, zegt mijn schoonvader.
Als ik eraan voorbij loop kan ik niet nalaten met een vingernagel het deurtje open te peuteren. Reden voor de koekoek om even geluidsloos naar buiten te piepen. Ik denk dat het goed komt.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Ruzie over groenstrook Gaanderen opnieuw voor rechter, oplossing lijkt in de maak
DEN HAAG/GAANDEREN – Een jaren slepende kwestie over een groenstrook in Gaanderen, lijkt dichter bij een oplossing. Dat bleek vandaag bij de Raad van State, de hoogste bestuursrechter in ons land. -
PREMIUM
mijn dierbare Riek uit Doetinchem: ‘Oma’s klompjes zijn mijn dierbaarste bezit’
DOETINCHEM - Riek Schuitemaker-Vinkenborg uit Doetinchem, 70 jaar, erfde de kinderklompjes van haar oma, Arendina Vinkenborg-Broshuis (1882). Het houten kinderschoeisel staat op een kastje, dat ook van haar oma was. -
Achterhoekse vestigingen Jack & Jones beginnen eigen site om tóch te kunnen verkopen
DOETINCHEM/ WINTERSWIJK - De Achterhoekse vestigingen van kledingwinkel Jack & Jones zijn samen met zes andere winkels een eigen website begonnen. De winkels in Winterswijk en Doetinchem proberen op die manier proberen toch nog wat geld te verdienen. Met de centrale website van het merk zeggen ze niets te verdienen. -
Deze babynamen scoren goed in de regio; Guus wint terrein
DOETINCHEM - En we noemen hem.... Guus! De klassieke namen scoorden vorig jaar goed in de Achterhoek. Wat heet: er werd zeker elf keer een Guus geboren. Hiermee is Guus net zo populair als het jongetje Finn, dat op de landelijke ranglijst van 2020 een verdienstelijke dertiende plek opeiste. -
PREMIUM
Over de tong Kok Mario proeft en ruikt sinds hij corona kreeg bijna niks meer: ‘Kom bouillon smaakt nu als warm water’
Geur en smaak zijn voor een kok onmisbaar. Wat kun je dan nog doen als je die cruciale zintuigen kwijtraakt door het coronavirus? Kok Mario Eijkelkamp worstelt er nog steeds iedere dag mee.
-
LIVE | Bliksemstart van de tweede helft: Opoku schiet na vijftien seconden raak voor De Graafschap
VOLENDAM - De Graafschap heeft vanmiddag tegen Volendam iets recht te zetten na de thuisnederlaag van begin november (2-5). De aftrap in het vissersdorp is om 12:15 uur. De Doetinchemse club, derde op de ranglijst, moet ook winnen om bij te blijven in de strijd om promotie. Volg het verloop van de wedstrijd hier live. -
Büttner verruilt New England Revolution voor Apollon Limassol
BOSTON/LIMASSOL - Alexander Büttner zet zijn voetbalcarrière voort bij Apollon Limassol. De Achterhoeker heeft vanwege heimwee zijn contract bij de Amerikaanse club New England Revolution laten ontbinden. In Cyprus treft hij als teamgenoten Diego Biseswar en Charlison Benschop. -
PREMIUM
Bouwbedrijf Jansen Terborg is na meer dan 140 jaar failliet: 55 mensen staan op straat
TERBORG/ DOETINCHEM - Bouwbedrijf Jansen Terborg is vrijdag door de rechtbank Gelderland failliet verklaard. Zo’n 55 medewerkers staan hierdoor op straat. De voornaamste oorzaken voor het faillissement zijn op het eerste oog verliesmakende projecten en veel ziektegevallen vorig jaar, al dan niet coronagerelateerd. Of er een doorstart kan komen, is nu nog niet duidelijk.
In samenwerking met indebuurt Doetinchem
0 reacties