FC Porto
POR
![]() |
0
|
EINDE
|
2
|
Chelsea
CHE
![]() |
||||||
|
|
Chelsea zet zonder Ziyech eerste stap richting halve finales met zakelijke zege op FC Porto
SamenvattingChelsea heeft zonder Hakim Ziyech een eerste stap richting de halve finales van de Champions League gezet. De ploeg van Thomas Tuchel won met 0-2 van FC Porto, dat in de achtste finales verrassend Juventus uitschakelde. De Engelse internationals Mason Mount en Ben Chilwell maakten vanavond de goals in Sevilla.
Delen per e-mail
De wedstrijd werd vanwege de reisrestricties door corona gespeeld in Estadio Ramón Sánchez-Pizjuán in Sevilla. Daar is volgende week dinsdag ook de return. Porto-trainer Sérgio Conceição kan dan in ieder geval wel weer beschikken over de Iraanse spits Mehdi Taremi en de Portugese spelmaker Sérgio Oliveira, de uitblinkers in de achtste finales tegen Juventus. Zij waren er vanavond niet bij door een schorsing.
Er waren vanavond niet heel veel kansen in Sevilla, maar Chelsea ging heel zakelijk om met de mogelijkheden die het kreeg. Na ruim een halfuur draaide Mason Mount knap weg en schoot hij de bal laag in de verre hoek. Het betekende voor de 22-jarige aanvallende middenvelder uit Portsmouth zijn eerste goal in Europees verband. Hij scoorde niet in zes Europa League-duels voor Vitesse, maar bij zijn vijftiende wedstrijd in de Champions League voor Chelsea was het vanavond eindelijk raak.
In de 84ste minuut raakte invaller Christian Pulisic de kruising, maar een minuut later maakte Chelsea toch nog de 0-2. De aanvallend ingestelde linksback Ben Chilwell profiteerde van een fout van Jesús Corona. Hij liep de Argentijnse doelman Agustín Marchesín voorbij en schoof de bal in het lege doel. Bij Porto speelde aanvoerder Pepe (38) opnieuw een goede wedstrijd, maar de nummer twee van de Portugese competitie (acht punten achter op Sporting) kwam tot slechts twee schoten die echt gevaarlijk waren.
Goed herstel na harde klap in competitie
Met de zege in Sevilla herpakte Chelsea zich goed voor de pijnlijke 2-5 nederlaag van afgelopen zaterdag op het eigen Stamford Bridge tegen West Bromwich Albion, dat al bijna gedegradeerd is uit de Premier League. Chelsea staat inmiddels vijfde in de Engelse competitie, een punt achter stadgenoot West Ham United. Tottenham Hotspur, Liverpool en Everton azen ook nog op het vierde Champions League-ticket in Engeland voor volgend seizoen.
Chelsea en Liverpool kunnen dat ticket ook nog veiligstellen door de Champions League dit seizoen te winnen. Voor Liverpool wordt dat een lastig verhaal na de 3-1 nederlaag bij Real Madrid, voor Chelsea ligt de weg naar de halve finales open na vanavond. Als Chelsea de return in Sevilla volgende week dinsdag goed doorkomt, treft het daarin Liverpool of Real Madrid.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
UEFA-bestuurslid verwacht: Real, City en Chelsea per direct uit Champions League
De UEFA zal Real Madrid, Manchester City en Chelsea per direct uit de Champions League gooien. Dat verwacht UEFA-bestuurslid Jesper Møller, tevens voorzitter van de Deense voetbalbond. -
KNVB-voorzitter Spee in hoofdbestuur UEFA, Van Praag benoemd tot erelid
Het Nederlandse voetbal blijft vertegenwoordigd in het hoofdbestuur van de Europese voetbalbond UEFA. KNVB-voorzitter Just Spee kreeg op het congres van de UEFA in de Zwitserse stad Montreux genoeg stemmen om toe te treden tot het uitvoerend comité. -
ex-coach Timmer
Toptrainer Mueller aan de slag met Duitse sprinters
Peter Mueller keert terug bij de Duitse schaatsbond. De 66-jarige Amerikaan gaat aan de slag als coach van de sprinters. ,,Ik ben ervan overtuigd dat we volgend jaar bij de Olympische Spelen in Peking zeker twee medailles zullen winnen”, zei Mueller bij zijn presentatie. -
Chelsea en Brighton scoren niet op bizarre avond op Stamford Bridge
Chelsea heeft twee punten laten liggen in de strijd om een Champions League-ticket. De ploeg van Thomas Tuchel bleef tegen Brighton & Hove Albion bij een memorabele avond op Stamford Bridge, waar buiten het stadion honderden fans protesteerden tegen de Super League. -
AC Milan moet Zlatan mogelijk missen in jacht op koploper Inter
Het meespelen van Zlatan Ibrahimovic in de thuiswedstrijd van AC Milan tegen Sassuolo is onzeker. Dat heeft zijn trainer Stefano Pioli een dag voor dat duel laten weten. De 39-jarige Ibrahimovic heeft last van een spierblessure.
-
PREMIUMRentree in Oranje
Yvette Broch terug als ander mens: ‘Ervaringen buiten handbal had ik niet willen inwisselen voor WK-goud’
Na ruim tweeënhalf jaar keerde Yvette Broch, bij het grote publiek bekend van haar deelname aan Expeditie Robinson, terug bij het nationale team. Als een andere handbalster, en vooral als een ander mens. ,,Ik kan niet meer boos worden als ik een bal mis.” -
Vitesse mist Rasmussen tegen Feyenoord: schorsing twee duels na rood in bekerfinale
ARNHEM/ZEIST - Voor Vitesse levert de KNVB-bekerfinale een extra schadepost op. Jacob Rasmussen is vanwege de rode kaart in het duel met Ajax voor twee wedstrijden geschorst. De Deen mist zondag de topper tegen Feyenoord. -
Ajax keert zich fel tegen Super League: ‘We zijn volledig verrast en teleurgesteld’
Ajax heeft zich tegen de komst van de zogeheten Super League gekeerd. De Amsterdamse club, die werd genoemd als één van de aanvullende deelnemers in de revolutionaire competitie, laat bij monde van algemeen directeur Edwin van der Sar weten het nieuwe format van de Champions League volledig te steunen.