KAART | Veel minder hoogbejaarden met corona; besmettingen lopen in Veenendaal flink op
VEENENDAAL - De besmettingscijfers schommelen nogal, maar duidelijk is dat hoogbejaarden (85-plussers) veel minder vaak een coronabesmetting oplopen dan drie weken geleden. Wel lijkt het aantal nieuwe infecties in het land toe te nemen, en in een gemeente als Veenendaal zelfs sterk.
Delen per e-mail
De cijfers van de voorbije zeven dagen laten zich moeilijk vergelijken met de twee weken daarvoor, omdat door sneeuw en kou er toen veel minder getest werd. Maar de weekcijfers van 2 februari laten zich wƩl goed vergelijken met die van deze week.
Toen waren er ongeveer net zoveel nieuwe besmettingen, maar waren die wel wat anders verdeeld over de verschillende leeftijdscategorieƫn.
Wat blijkt: in bijvoorbeeld de groep 90-94 jaar raakte toen nog 3,6 op 1000 mensen besmet. Dat is nu gedaald naar 2,1. In de groep 85-89 jaar ging het van 2,5 naar 1,8, bij de 90-plussers van 4,2 naar 3,2 op de 1000.
Veel ouderen gevaccineerd
Een mogelijke verklaring voor de daling is het feit dat er al veel mensen in de oudere leeftijdscategorie gevaccineerd zijn tegen corona. In Nederland zijn volgens het ministerie van VWS al meer dan een miljoen vaccins gezet.
In de overige leeftijdsgroepen bleef het percentage besmette mensen ongeveer gelijk, behalve in de jongste leeftijdsklassen. Maar daar wordt nu veel meer getest door een aangescherpt testbeleid.
Is landelijk het aantal besmettingen de afgelopen week dus vergelijkbaar met drie weken geleden, in Veenendaal ligt dat aantal ongeveer een derde hoger. Ook vandaag werden er weer 27 nieuwe besmettingen gemeld: een week geleden waren er gemiddeld maar ongeveer tien per dag.
Ook in Nijmegen groeit het aantal nieuwe infecties vergeleken met drie weken geleden tegen de landelijke trend in: er kwamen er ongeveer een kwart meer bij.
In onze regio werden de afgelopen 24 uur elf overlijdens door corona gemeld: in Tiel, West-Betuwe en Zevenaar twee en in Overbetuwe, Nijmegen, Neder-Betuwe, Mill en Sint Hubert en Ede viel ƩƩn coronadode.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Station Veenendaal-De Klomp blijft intercitystation
EDE/VEENENDAAL - Eindelijk is het definitief: station Veenendaal-De Klomp blijft een intercitystation. -
Corona
LIVE | Aangepaste versie vaccin Moderna klaar voor klinische proeven, haalbaarheid estafette met Olympische vlam nog onduidelijk
Minister De Jonge vindt uitspraken van FvD-Kamerlid Van Haga over mogelijke bijwerkingen van coronavaccins āgevaarlijkā. ,,Wanneer je mensen in verpleeghuizen vaccineert, overlijden er mensen nĆ” die vaccinatieāā, stelt De Jonge. ,,Maar pas nou op om daar dóór vaccinatie van te maken.āā Het RIVM meldt vandaag 4420 nieuwe coronabesmettingen en spreekt van een āderde golfā, omdat het aantal positieve testen vorige week met 19 procent toenam. Ook vandaag houden we je op de hoogte van alle ontwikkelingen in ons liveblog. Oudere berichten vind je hier. -
VIDEO
Rutte wil risico nemen nu Nederlanders de coronamaatregelen āaardig zat zijnā
Het kabinet wil versoepelingen toestaan en daarbij een ābeetje risico nemenā, omdat Nederland de coronamaatregelen āzat isā. ,,Op zijn Hollands gezegd: het moet wel vol te houden zijn", zei premier Mark Rutte vanavond tijdens een persconferentie. -
Great Ocean Road Open
Van de Zandschulp wint in Melbourne bij debuut op ATP Tour
Botic van de Zandschulp heeft bij zijn debuut op de ATP Tour gewonnen van de Australiƫr Tristan Schoolkate, de nummer 844 van de wereld. De tennisser uit Veenendaal (25) is de nummer 159 van de wereld die opmerkelijk genoeg nog nooit op een ATP-toernooi uitkwam. Vorige maand verzekerde hij zich al van deelname aan de Australian Open, die volgende week begint. -
Niet zoveel vorst als verwacht, maar schaatsen kunnen uit het vet in de Vallei
EDE/VEENENDAAL - Het is zover: de schaatsen kunnen uit het vet. Vanochtend opende al de ijsbaan in Veenendaal. De Edese IJsvereniging hoopt later vandaag de eerste schaatsers te verwelkomen. De baan gaat open om 18.30 uur.
-
Code Zwart / video
Wie krijgt voorrang op de ic? Zware drugsgebruiker zal niet snel voor fitte oudere gaan
Volgens het nieuwe crisisprotocol voor acute ic-schaarste zal een zware drugsgebruiker van 40 jaar niet snel voor een gezonde zeventiger gaan. Omdat eerst naar iemands conditie gekeken wordt voordat het leeftijdscriterium ingaat, vallen zeer zwakke of ongezonde mensen - zoals verslaafden -daarvoor al af. Dat schetsten experts en artsen vanochtend in overleg met Tweede Kamerleden. -
natuur van nabij
Tuinvogels en mollen tellen
Net als vijfhonderd andere natuurliefhebbers in Veenendaal heb ik eind januari meegedaan aan de achttiende editie van de tuinvogeltelling. We hebben een ruime tuin en daardoor kon ik in een half uur tijd behoorlijk wat vogels spotten. -
Groot wandelroutenetwerk in omgeving Veenendaal en Utrechtse Heuvelrug in de maak
VEENENDAAL - De provincie Utrecht werkt met dertien gemeenten aan de aanleg van een groot wandelroutenetwerk in het oosten van de provincie. Meerdere bestaande wandelroutes in de regio Veenendaal en de Utrechtse Heuvelrug worden onderdeel van dit netwerk.
In samenwerking met indebuurt Veenendaal