KAART | Veel minder hoogbejaarden met corona; besmettingen lopen in Veenendaal flink op
VEENENDAAL - De besmettingscijfers schommelen nogal, maar duidelijk is dat hoogbejaarden (85-plussers) veel minder vaak een coronabesmetting oplopen dan drie weken geleden. Wel lijkt het aantal nieuwe infecties in het land toe te nemen, en in een gemeente als Veenendaal zelfs sterk.
Delen per e-mail
De cijfers van de voorbije zeven dagen laten zich moeilijk vergelijken met de twee weken daarvoor, omdat door sneeuw en kou er toen veel minder getest werd. Maar de weekcijfers van 2 februari laten zich wƩl goed vergelijken met die van deze week.
Toen waren er ongeveer net zoveel nieuwe besmettingen, maar waren die wel wat anders verdeeld over de verschillende leeftijdscategorieƫn.
Wat blijkt: in bijvoorbeeld de groep 90-94 jaar raakte toen nog 3,6 op 1000 mensen besmet. Dat is nu gedaald naar 2,1. In de groep 85-89 jaar ging het van 2,5 naar 1,8, bij de 90-plussers van 4,2 naar 3,2 op de 1000.
Veel ouderen gevaccineerd
Een mogelijke verklaring voor de daling is het feit dat er al veel mensen in de oudere leeftijdscategorie gevaccineerd zijn tegen corona. In Nederland zijn volgens het ministerie van VWS al meer dan een miljoen vaccins gezet.
In de overige leeftijdsgroepen bleef het percentage besmette mensen ongeveer gelijk, behalve in de jongste leeftijdsklassen. Maar daar wordt nu veel meer getest door een aangescherpt testbeleid.
Is landelijk het aantal besmettingen de afgelopen week dus vergelijkbaar met drie weken geleden, in Veenendaal ligt dat aantal ongeveer een derde hoger. Ook vandaag werden er weer 27 nieuwe besmettingen gemeld: een week geleden waren er gemiddeld maar ongeveer tien per dag.
Ook in Nijmegen groeit het aantal nieuwe infecties vergeleken met drie weken geleden tegen de landelijke trend in: er kwamen er ongeveer een kwart meer bij.
In onze regio werden de afgelopen 24 uur elf overlijdens door corona gemeld: in Tiel, West-Betuwe en Zevenaar twee en in Overbetuwe, Nijmegen, Neder-Betuwe, Mill en Sint Hubert en Ede viel ƩƩn coronadode.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
natuur van nabij
Tuinvogels en mollen tellen
Net als vijfhonderd andere natuurliefhebbers in Veenendaal heb ik eind januari meegedaan aan de achttiende editie van de tuinvogeltelling. We hebben een ruime tuin en daardoor kon ik in een half uur tijd behoorlijk wat vogels spotten. -
Corona
LIVE | Aangepaste versie vaccin Moderna klaar voor klinische proeven, haalbaarheid estafette met Olympische vlam nog onduidelijk
Minister De Jonge vindt uitspraken van FvD-Kamerlid Van Haga over mogelijke bijwerkingen van coronavaccins āgevaarlijkā. ,,Wanneer je mensen in verpleeghuizen vaccineert, overlijden er mensen nĆ” die vaccinatieāā, stelt De Jonge. ,,Maar pas nou op om daar dóór vaccinatie van te maken.āā Het RIVM meldt vandaag 4420 nieuwe coronabesmettingen en spreekt van een āderde golfā, omdat het aantal positieve testen vorige week met 19 procent toenam. Ook vandaag houden we je op de hoogte van alle ontwikkelingen in ons liveblog. Oudere berichten vind je hier. -
PREMIUM
Van de Zandschulp debuteert tegen Spaans toptalent (17) op Australian Open: āBotic laat zich niet snel gek makenā
MELBOURNE - Botic van de Zandschulp (25) staat in de eerste ronde van de Australian Open tegenover het Spaanse toptalent Carlos Alcaraz (17). Dat is het resultaat van de loting van vrijdag. De tennisser uit Veenendaal maakt, na een chaotische aanloop, komende week in Melbourne zijn Grand Slam-debuut. Twee kenners over zijn opmars, karakter en doorzettingsvermogen. -
Code Zwart / video
Wie krijgt voorrang op de ic? Zware drugsgebruiker zal niet snel voor fitte oudere gaan
Volgens het nieuwe crisisprotocol voor acute ic-schaarste zal een zware drugsgebruiker van 40 jaar niet snel voor een gezonde zeventiger gaan. Omdat eerst naar iemands conditie gekeken wordt voordat het leeftijdscriterium ingaat, vallen zeer zwakke of ongezonde mensen - zoals verslaafden -daarvoor al af. Dat schetsten experts en artsen vanochtend in overleg met Tweede Kamerleden. -
PREMIUM
Schaatsen nodig? Die bestellen we massaal bij de lokale winkelier die ze snel komt brengen
EDE/VEENENDAAL - Snowboots, schaatsen, skibroeken, wanten: ze vliegen de winkels uit. Omdat online bestelde pakketten nu een paar dagen onderweg zijn, bestellen we massaal bij lokale winkeliers. Die bezorgen als het moet binnen een half uur.
-
update | video
Overval op supermarkt in Veenendaal, daders op de vlucht
VEENENDAAL - Supermarkt Jumbo aan de Paddestoelenlaan in Veenendaal is woensdagavond overvallen. De politie is daarom op zoek naar de twee verdachten, die er na de overval met de scooter vandoor zijn gegaan. -
PREMIUM
Chauffeur (44) veroorzaakt ernstig ongeluk na nachtdienst: āIk moet even zijn weggevallenā
VEENENDAAL/KESTEREN ā Hij moet achter het stuur even zijn weggevallen, denkt hij. ,,Ik deed mijn ogen open, zag ineens die auto en het was al gebeurd.āā -
VIDEO
Rutte wil risico nemen nu Nederlanders de coronamaatregelen āaardig zat zijnā
Het kabinet wil versoepelingen toestaan en daarbij een ābeetje risico nemenā, omdat Nederland de coronamaatregelen āzat isā. ,,Op zijn Hollands gezegd: het moet wel vol te houden zijn", zei premier Mark Rutte vanavond tijdens een persconferentie.
In samenwerking met indebuurt Veenendaal