Geen Lichtenbergprijs meer na overlijden oud-burgemeester Fons Lichtenberg
DUIVEN - Er komt er een einde aan de jaarlijkse Lichtenbergprijs in de gemeente Duiven. Met het overlijden van oud-burgemeester Fons Lichtenberg is besloten het fonds achter de prijs op te heffen.
De Lichtenbergprijs werd van 2001 tot en met 2019 uitgereikt aan individuen, groepen, verenigingen of instellingen uit de gemeente Duiven die een bijzondere prestatie hebben geleverd. Bijvoorbeeld op sportief op maatschappelijk vlak.
De prijs werd in het leven geroepen na het afscheid van Fons Lichtenberg als burgemeester. Dat was hij van 1989 tot en met 2000. De prijs betrof 250 euro en een oorkonde.
Lichtenberg overleed afgelopen september en daarom heeft het bestuur achter de Stichting Burgemeester Lichtenbergfonds de gemeente gevraagd de stichting te ontbinden. ‘Dit is mede op verzoek van de weduwe, mevrouw Lichtenberg’, schrijft het bestuur.
Lichtenberg betaalde de prijs de afgelopen jaren uit eigen zak, nadat het budget door de stichting was opgemaakt.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMmantelzorg
‘Ik heb het idee dat ze het op mijn werk zien alsof ik twee extra vrije dagen heb’
Werk combineren met de zorg voor een van je ouders of kind, veel Nederlanders doen het. Makkelijk is het allesbehalve. 10 procent van de werkende mantelzorgers denkt na over stoppen met werken. Wat kun je doen om het vol te houden? -
PREMIUM
Oud-burgemeester Fons Lichtenberg overleden: ‘Soms was hij een harde, hoor’
DUIVEN/ MILLINGEN/ VORDEN - Fons Lichtenberg, oud-burgemeester van Duiven, is op 79-jarige leeftijd overleden. -
PREMIUM4
Cazaa Huissen opent tweede bezorgrestaurant aan A12: ‘Ik wilde niet zitten in de buurt van fastfoodrestaurants’
HUISSEN/DUIVEN - Bezorgrestaurant Cazaa in Huissen krijgt er een XL-broer bij langs de A12 bij Duiven. Eigenaar Pascal Nijboer wil hier maaltijden bereiden voor bedrijven en particulieren in Arnhem en de Liemerse plaatsen Duiven, Westervoort en Zevenaar. Na de zomer moet de keuken volledig in gebruik zijn. -
Buurt in Duiven loopt uit voor schoorsteenbrand
DUIVEN - Aan de Touwslagerstraat in Duiven is woensdagavond brand ontstaan in een schoorsteenkanaal. -
Maandje snuffelen aan elkaar: Lokaal Alternatief Duiven en DOED durven gesprekken over coalitie aan
DUIVEN - Ze hebben om elkaar heengedraaid, aan elkaar geroken en besloten dat het kan. Lokaal Alternatief Duiven en zijn grote concurrent DOED gaan serieuze coalitieonderhandelingen beginnen. Het CDA sluit zich hierbij aan.
-
PREMIUM
Zo rustig was het nog nooit op tweede paasdag op de woonboulevard in Duiven: ‘Fijn dat het weer kan’
DUIVEN - Nog nooit was het zo rustig op de tweede paasdag op de woonboulevard Duiven als dit jaar. In plaats van files en wachtrijen, was er nu alle ruimte om rustig door de winkels te slenteren. -
VRAAG & ANTWOORD
‘Mag je autorijden met een koptelefoon op?’
‘Ik zie steeds meer mensen met een koptelefoon op achter het stuur van hun auto zitten’, schrijft lezer Hendrik de Groot in de wekelijkse vraag & antwoord-rubriek van onze autoredactie. ‘Ik heb het idee dat deze mensen de geluiden van buitenaf missen en daardoor niet goed kunnen reageren bij noodsituaties. Is dit niet verboden?’ -
PREMIUM
De rentes gaan weer omhoog, wat betekent dat voor ons spaargeld?
De tijd van negatieve rentes lijkt voorbij. Wereldwijd moet weer betaald worden voor geleend geld. Wie profiteert daarvan en wie betaalt de rekening? Vier vragen over de stijgende rente.