Deelscooters Go Sharing opeens niet meer te gebruiken in heel Nederland, probleem met verzekering
De groene deelscooters van Go Sharing zijn opeens in heel Nederland niet meer te gebruiken. Het bedrijf spreekt van ‘onverwachte omstandigheden’ die het ‘zo snel mogelijk wil verhelpen’, maar Go Sharing wordt al een tijdje geteisterd door problemen.
Gebruikers die via de app een deelscooter willen lokaliseren of starten, moesten vandaag plots lopen of een deelscooter van een concurrent zoeken. In heel Nederland zijn de scooters van Go Sharing vrijdag niet beschikbaar.
Het bedrijf meldt in de app ‘dat vanwege onverwachte omstandigheden onze snor- en bromfietsen per direct niet meer beschikbaar zijn'. ,,Wij proberen dit zo snel mogelijk te verhelpen.” Later vrijdag meldt het bedrijf aan deze site dat de oorzaak ligt bij het faillissement van moederbedrijf GreenMo, vorige week. GoSharing least de scooters en fietsen van GreenMo, door het faillissement is plots een probleem met de verzekering van de voertuigen ontstaan.
,,De curator eist dat de deelvoertuigen niet in gebruik zijn en dat de e-bikes van straat worden gehaald zolang deze nog van GreenMo worden geleased. Momenteel wordt gewerkt aan het overzetten van het leasecontract en een nieuwe overeenkomst met de verzekeraar, waar naar verwachting volgende week meer duidelijkheid over zal komen’’, stelt het bedrijf in een reactie.
Problemen
Go Sharing kondigde in november vorig jaar al aan dat het zich zou terugtrekken uit 17 minder rendabele steden. Het gebruik van de scooters en fietsen was daar beneden verwachting. De service zou wel beschikbaar blijven in 13 andere steden als Rotterdam, Den Haag, Breda, Den Bosch, Tilburg en Leeuwarden.
Op 24 januari sprak een rechtbank in Gelderland het faillissement uit van Greenmo, het moederbedrijf van Go Sharing. Volgens de curatoren is Go Sharing een zelfstandig bedrijf dat niet wordt meegezogen door het ter ziele gaan van Greenmo. Wel moest het bedrijf een andere partner gaan zoeken voor service en onderhoud van de scooters en fietsen, zo was toen de mededeling. Inmiddels blijken de consequenties groter en urgenter.
De deelscooter kende de afgelopen jaren een grote opmars in het Nederlandse straatbeeld. Naast Go Sharing verhuren ook onder meer Felyx en Check de (elektrische) scooters. Hun claims dat de scooters groen en duurzaam zijn komen echter steeds meer onder vuur te liggen. Onder meer de Reclame Code Commissie tikte hen al op de vingers.
Bekijk onze nieuwsvideo’s in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Deelscooter steeds vaker ingeruild voor elektrische fiets door helmplicht
Sinds op 1 januari de helmplicht voor scooters en snorfietsers is ingegaan, kiezen gebruikers van deelscooters liever voor elektrische fietsen. Het dwingt aanbieders als Go Sharing en Felyx om de bedrijfsvoering flink aan te passen. -
Bedrijf achter scooters en fietsen van onder meer Thuisbezorgd, Domino’s Pizza en flitsbezorgers failliet
Het bedrijf GreenMo, marktleider op het gebied van verhuur van elektrische fietsen en scooters, is dinsdag failliet verklaard. -
Leids bedrijf Pharming heeft tientallen miljoenen op rekeningen bij failliete Silicon Valley Bank staan
Biotechbedrijf Pharming heeft in totaal 45 miljoen dollar op rekeningen bij de omgevallen Silicon Valley Bank (SVB) staan. Dat is ongeveer een kwart van alle contanten die het Leidse bedrijf heeft. Door de onzekere situatie weet Pharming niet hoeveel geld het van die 45 miljoen terugziet en wanneer. -
Doorbraak in ‘dieselschandaal’: Volkswagen moet sjoemeldieselrijder 3000 euro compensatie betalen
Volkswagen moet een eigenaar van een in 2010 gekochte Golf TDI 3000 euro schadevergoeding betalen omdat hij destijds te veel zou hebben neergeteld voor zijn dieselwagen, heeft de rechter in Haarlem bepaald. De man wist op het moment van aanschaf namelijk niet dat er sjoemelsoftware in zijn auto zat, waardoor de wagen schoner leek dan dat deze in werkelijkheid was. -
PREMIUMhuisarts vertelt
‘Vroeger keken we ’s avonds samen naar Disney+, maar nu wil ze niet meer’
Voor onze rubriek Huisarts Vertelt schrijft Rutger Verhoeff wekelijks over patiënten die hem raken. Deze week behandelt hij een patiënt met ernstige buikklachten.
-
PREMIUM
Huis vol ongebruikte aankopen? Zo voorkom je nutteloze uitgaven
Weinig geld hebben en toch flink uitgeven. Sommige mensen hebben een gat in hun hand. Waarom is het voor hen zo moeilijk om financieel pas op de plaats te maken? -
-
-
GO Sharing krijgt twee maanden uitstel om deelfietsen in Nijmegen te plaatsen
NIJMEGEN - Het deelvervoerbedrijf GO Sharing krijgt van de gemeente Nijmegen twee maanden langer de tijd om tweehonderd deelfietsen in Nijmegen te plaatsen. -
Met deze tool zie jij op welke toeslag of welk potje geld je recht hebt
Zorgtoeslag, huurtoeslag, bijzondere bijstand. Er zijn veel potjes met geld maar mensen weten ze vaak niet te vinden. Om die reden lanceren schuldhulporganisaties Geldfit en VoorzieningenWijzer nu een online Potjes-check. Zo kun je zelf raadplegen op welke voorzieningen je recht hebt.