Kabinet wil lagere arbeidsbelasting, maar meer btw
UpdateHet kabinet wil de belasting op arbeid verlagen en tegelijk de belasting op consumptie verhogen. Tarieven in de inkomstenbelastingen kunnen omlaag als het hoge en lage btw-tarief samengevoegd worden, wat leidt tot een hogere btw-opbrengst.
Staatssecretaris Frans Weekers wil daarover in debat met de Tweede Kamer, meldt hij donderdag in een brief over zijn toekomstige 'fiscale agenda' aan de Tweede Kamer. Zijn agenda is een antwoord op een verzoek van de Kamer vorig najaar om een herziening van het belastingstelsel.
De NOS meldt dat Weekers één btw-tarief van 19 procent wil. Het huidige lage tarief van 6 procent zou dan geleidelijk moeten stijgen. Gedurende de zittingsduur van dit kabinet zou dit een stijging tot 8 procent betekenen.
In ruil daarvoor kunnen de tarieven van de inkomstenbelasting worden verlaagd. Nu zijn deze nog respectievelijk 52, 42 en 33 procent. Dit zou naar 50, 40 en 30 procent gaan. De gedachte hierachter is om werken en ondernemen aantrekkelijker te maken.
Rijksbelastingen
Weekers wil het aantal rijksbelastingen terugbrengen van 22 naar zestien. De verpakkingenbelasting kan bijvoorbeeld worden afgeschaft. Het tarief voor de vennootschapsbelasting, de winstbelasting voor bedrijven, kan verder omlaag richting 24 procent. Dat tarief is door het kabinet van VVD en CDA dit jaar al verlaagd naar 25 procent.
Weekers wil fraudeurs harder gaan aanpakken. Die verliezen wat hem betreft het recht op een voorlopige teruggaaf op de inkomstenbelasting. Over de afgelopen twee jaar heeft de fiscus al 90 miljoen euro aan onterechte uitbetalingen weten te voorkomen. Momenteel zijn er nog 16.000 fraudetips in onderzoek. 'Ik werp een dam op voor lieden die de schatkist als pinautomaat gebruiken. Fraudeurs ontneem ik per direct het recht op een voorlopige teruggaaf' , aldus Weekers.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Initiatiefwet oppositie voor villabelasting
Een aantal oppositiepartijen in de Tweede Kamer, waaonder PvdA, SP en GroenLinks, heeft woensdag een initiatiefwetsvoorstel ingediend voor de villabelasting voor huizen boven 1 miljoen euro. -
Bijna 7 miljoen aangiftes binnen bij belastingdienst
De Belastingdienst had woensdagavond rond middernacht bijna 7 miljoen aangiftes voor de inkomstenbelastingen 2010 binnen. Dat zijn er bijna 900.000 meer dan vorig jaar op hetzelfde tijdstip, aldus een woordvoerster van de fiscus donderdag. -
Salderingsregeling zonnepanelen wordt pas vanaf 2025 afgebouwd
Huizenbezitters met zonnepanelen kunnen hun teveel aan opgewekte stroom langer tegen markttarieven terugleveren aan het net. Het kabinet wil de zogeheten salderingsregeling pas vanaf 2025 versoberen, waar dat eerder al vanaf 2023 het geval zou zijn. -
PREMIUMInterview
Geplaagd Hema maakt na jaren weer winst: ‘Moeten weer gaan doen waar we goed in zijn’
Voorzichtig kruipt de Hema weer uit het dal. De winkelketen maakt weer winst nadat het bedrijf jarenlang enorme verliezen leed, vertelt topvrouw Saskia Egas Reparaz. Maar er is nog een hoop werk te doen waarschuwt ze, om van de Hema weer de winkel te maken van fraaie producten voor een betaalbare prijs. Niet alleen de financiën moesten beter, ook de sokken, de kaasschaaf en de verlengsnoertjes. -
PREMIUM
Tekort aan babyvoeding VS leidt tot paniek: ‘Ik heb nog maar een voorraad voor drie dagen!’
Er heerst groeiende paniek onder Amerikaanse ouders: delen van het land kampen met een nijpend tekort aan babyvoeding. Ouders lengen voeding aan of rijden uren op zoek naar poedermelk.
-
2
Hoeveel minuten pauze mag je nemen op een werkdag?
Even een rondje wandelen, een broodje eten of snel het nieuws checken op je telefoon; werknemers hebben recht op pauze, maar hoe zit het precies? Mag je zomaar pauze nemen en krijg je dan doorbetaald? Experts beantwoorden zes veelgestelde vragen over het recht op pauze. -
Voor het eerst in jaren stijgen woonlasten minder dan inflatie
De stijging van de gemeentelijke woonlasten valt dit jaar lager uit dan de inflatie. Dat is in jaren niet voorgekomen. Dat staat in de jaarlijkse Atlas van de Lokale Lasten van het Coelo, onderdeel van de Rijksuniversiteit Groningen. De lichte stijging is opvallend, omdat gemeenten fors moeten bezuinigen. -
PREMIUM
Is een video echt of een deepfake? Zo kun je het zien
De politie zette er deze week een in om de dader van een cold case-moord op te sporen: een deepfake-video. Daarmee kun je mensen van alles laten zeggen of laten doen. Maar dat brengt risico’s met zich mee. Hoe herken je zulke nepfilmpjes?
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer