Niet alle cadeautjes voor kerst in huis: ‘Ik denk dat dit de drukste week ooit is’
PakketstressDe kans is groot dat niet alle kerstcadeautjes voor zaterdag worden bezorgd. Ondanks inzet van duizenden extra medewerkers is de ‘pakketpiek’ momenteel zo hoog dat een deel pas maandag of later bij de klant wordt afgeleverd.
,,We kunnen garanderen dat bestellingen die woensdag zijn geplaatst, voor Kerstmis bij de mensen thuis worden afgeleverd. Als je donderdag nog wat hebt besteld, is het een ander verhaal. Dan wordt je pakket pas maandag bezorgd. We zijn daarover heel duidelijk naar onze klanten, ze weten precies wat ze van ons kunnen verwachten qua levertijd. De belofte die we op de site doen, komen we ook echt na’’, zegt Wehkamp-woordvoerder Jennita van Herrikhuijzen.
Webwinkel Wehkamp werkt al jaren samen met pakketbezorger DHL, maar zo druk hebben beide bedrijven het niet eerder gezien. Van Herrikhuijzen: ,,Vorig jaar was het rond deze tijd ook extreem, maar toen ging de harde lockdown een aantal dagen eerder in dan nu. Die paar dagen waren toen belangrijk om alles voor Kerstmis tijdig weg te werken, nu is de piek nog hoger doordat de periode sinds de lockdown van zondag korter is. Ik denk dat dit de drukste week ooit is.’’
Spannend
Ook bij PostNL, samen met DHL verantwoordelijk voor 95 procent van alle pakketpost in ons land, verbreken ze record na record. ,,Het wordt heel spannend of alles voor kerst kan worden verwerkt. We verwerken deze week twee miljoen pakketten per dag, tegenover 1,7 miljoen in dezelfde periode vorig jaar. We hebben ons sinds de zomer zo goed mogelijk voorbereid op deze maand. Maar ondanks extra medewerkers, 27 sorteercentra die volle bak draaien, 1500 extra ritten per dag en nu ook volop avondbezorging, kan het zijn dat niet alles op tijd wordt bezorgd’’, zegt Dagna Hoogkamer van PostNL.
Bij transportmanagementservice Wuunder zien ze via hun pakketradar de vertragingen sinds de afkondiging van de lockdown oplopen. ,,Het is nu 70 procent drukker dan vorig jaar, een extreme situatie. De gemiddelde tijd tussen bestelling en bezorging is bijna anderhalve dag. In week 48 werd 1 op de 5 pakketten met vertraging bezorgd en dat zal vooral deze week wat verder oplopen’’, aldus Jeroen Gehlen van Wuunder.
Bij PostNL hebben ze niet overwogen om de bulk ook tijdens de kerstdagen zelf nog weg te werken. Hoogkamer: ,,Nee, onze mensen zijn dan echt toe aan rust. Keihard hebben ze gewerkt en dan past er zaterdag en zondag maar één ding: met je beentjes op de poef.’’
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMEnergierekening
Frank: ‘De elektrische auto verbruikt per maand net zoveel als ons huis in de wintermaanden’
-
PREMIUMWaarvan Akte
Met kneepjes passen we zijn testament aan, drie dagen later krijg ik bericht van zijn overlijden
Wat als een cliënt nog helder van geest is, maar niet kan praten? Deze notaris lost het op met kneepjes in de hand. Een kneepje is 'ja’, twee kneepjes ‘nee’. Elke week tekent journalist Johan Nebbeling waargebeurde voorvallen uit de notarispraktijk op in deze rubriek. -
20
Europese gasprijs daalt naar laagste niveau in 2 jaar: ‘Het lijkt erop dat we Poetin te snel af zijn’
De Europese gasprijs is donderdag gezakt naar het laagste niveau in bijna twee jaar. Sinds het begin van dit jaar is de prijs van aardgas op de toonaangevende gasbeurs in Amsterdam al hard gedaald, geholpen door het milde weer, de toegenomen import van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) en gasvoorraden die beter gevuld zijn dan verwacht. -
PREMIUM
Klimaatactivisten verstoren aandeelhoudersvergaderingen: heeft dat zin?
De anders zo saaie aandeelhoudersvergaderingen van ING en andere grote bedrijven worden tegenwoordig regelmatig verstoord door klimaatactivisten, die vinden dat multinationals veel te vervuilend zijn. Bekende Nederlanders als Carice van Houten of Bénédicte Ficq komen opdraven en stellen lastige vragen. Activisten denken dat het succes heeft, maar wat vinden de directeuren er van? -
VIDEO
Pakketbezorger André brengt meer dan 200 pakketjes per dag rond: 'Schouders eronder en gaan’
Pakketbezorger André Meure en zijn collega’s zijn de redders der kerstcadeaus in deze donkere lockdowndagen voor kerst. ,,Mensen onthalen me als held.”
-
Inbraken gebeuren in allerlei soorten woningen en buurten: zo laat je je huis veilig achter
-
-
-
5
Tienduizenden ondernemers hebben nog geen cent van hun coronaschuld afgelost
Nog steeds hebben 60.000 ondernemers niets van de coronaschuld afbetaald aan de Belastingdienst. Dat schrijft staatssecretaris Marnix van Rij (Fiscaliteit) aan de Tweede Kamer. De totale schuld van alle ondernemers, onder wie de ondernemers die hun schuld deels hebben afgelost, bedroeg eind april 16,5 miljard euro. -
De Philips Dynastie
Waarom werd de kunstcollectie van de familie Philips zo snel geveild? ‘De centjes waren hard nodig’
De kunstcollectie van de overleden Frits Philips werd een jaar na zijn dood geveild omdat ‘de centjes hard nodig waren’. Dat zegt de zoon van Frits Philips tegen Sander Schimmelpenninck in de videoserie De Philips Dynastie.