Michelin zet Eindhoven nadrukkelijker op de culinaire kaart
EINDHOVEN - Michelin zet Eindhoven nadrukkelijker op de kaart als culinaire stad in het zuiden. De Lichtstad staat prominenter in de gids. Naast de bekende sterrenrestaurants tipt de bekendste culinaire wegwijzer heel wat 'nieuwe' zaken.
De hoofdinspecteur van Michelin gaf het deze week bij de bekendmaking van de nieuwe sterrenrestaurants toe. 'Het wás wel een beetje mager in het zuiden'.
De gids heeft dat voor een deel ingehaald door zeven van de acht nieuwe sterren in Noord-Brabant of Limburg te laten landen. Wat ook opvalt: de aandacht voor de stad Eindhoven in de Michelin Gids 2020. ,,Het duurt altijd even om een dossier op te bouwen, er gaan jaren overheen. We volgen de evolutie", zei Werner Loes, Michelin's hoofdinspecteur toen hij sprak over de extra aandacht voor het zuiden.
Vijf jaar geleden stond Eindhoven met zeven eet-adressen in de gids, nu zijn dat er twaalf. De gids neemt de reizigers aan de hand mee en heeft een snel dagprogramma in elkaar geknutseld. Designliefhebbers stuurt de bandenfabrikant naar de Kazerne voor onder meer designexposities, voor koffie naar CoffeeLab op het Stationsplein en voor een biertje met een rondleiding naar de Stadsbrouwerij. Met als afsluiting een drankje in de de skybar van het NH Collection Eindhoven Centre-hotel.
Michelin tipt niet alleen de zaken met een ster of een Bib. De Bib Gourmandrestaurants zijn zaken met een goed driegangenmenu voor maximaal 39 euro, zoals het onlangs toegevoegde Doyy. Maar ook andere adresjes waar het goed toeven is.
Benz, Mei Wah en Bistro Sophie
Nieuw in de gids is onder meer Benz aan de Paradijslaan 'waar u de natuurlijke puurheid van de Nordic cuisine degusteert', zoals Michelin dat formuleert. 'Veelbelovend' vinden ze. Ook nieuw in de gids is Mei Wah dat al sinds 1965 bestaat. De reden voor het nieuwe plekje: 'De derde generatie besliste terug te keren naar de Chinese authenticiteit'.
Bistro Sophie aan het Wilhelminaplein nestelt zich ook in de gids dankzij 'to-the-pointgerecht met sterke smaken'.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Energierekening
Ferdi: 'We hebben geen afwasmachine. Echt, klinkt raar hè? Ik zou niet weten waarom’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ferdi Verberk (57) uit Sint Anthonis. -
Deze 17 restaurants hebben Bib Gourmand gekregen van Michelin
Nederland telt 133 restaurants met het stempel Bib Gourmand. Deze aanduiding van Michelin betekent dat de prijs-kwaliteitverhouding heel goed is. In totaal kregen 17 nieuwe restaurants een Bib Gourmand en 15 verloren die status. -
PREMIUMVideo
Cas Pikaar (23) van Doyy is volgens Michelin de sterrenkok van de toekomst
EINDHOVEN - Sterrenzaken zijn chic en poenerig. Dat imago lijkt Michelin van zich af te willen schudden door jonge chef-koks in de schijnwerpers te zetten. Het talent van de toekomst is wat de gids betreft Cas Pikaar (23), chef bij restaurant Doyy in Eindhoven. -
Duurder tijdens levertijd: prijzen nieuwe auto’s blijven maar stijgen
Nieuwe auto’s zijn de afgelopen maanden rap duurder geworden, meldt dataleverancier Autotelex. Prijsverhogingen van vijf of zelfs tien procent zijn geen uitzondering en kunnen ook plaatsvinden ná het tekenen van het koopcontract. -
Update / VIDEO
Acht restaurants krijgen eerste Michelinster, geen verrassingen bij twee- en driesterrenzaken
Het is weer de dag van het jaar voor culinair Nederland: wie krijgt er een ster, wie krijgt een tweede en wie - help - verliest de status die Michelin verleent aan de top van de restaurantwereld? Brabant en Limburg deden het goed in de categorie ‘nieuwkomers’, maar de echte top bleef ongewijzigd.
-
video
Wiesen behoudt Michelinster: ‘Het is onbeschrijfelijk wat voor een geweldig moment dat is’
EINDHOVEN - De Michelingids heeft maandag bekendgemaakt welke restaurants weer op een of meer sterren kunnen rekenen. Yuri Wiesen (46), chef-kok en eigenaar van restaurant Wiesen in Eindhoven, kan zich nog goed herinneren dat hij vijf jaar geleden voor de eerste keer een Michelinster kreeg. ,,Ineens sta je compleet in het middelpunt. Pers, interviews, het is één groot circus.” Wiesen behoudt zijn ster. -
PREMIUM
Waarom je wel en niet je huis zou moeten verhuren
Je kunt er een aardige bijverdienste aan hebben, maar het idee dat er vreemden in je bed slapen is voor jou misschien een stap te ver. De voors en tegens van je huis verhuren. -
Koken en Eten
The Green Rose uit Arnhem bij tien beste nieuwe restaurants van Nederland
ARNHEM - Welke nieuwe Nederlandse restaurants moeten boven aan ieders culinaire lijstje staan? Miljuschka Witzenhausen maakte maandagavond bekend welke tien restaurants dat zijn. The Green Rose uit Arnhem staat op plek 6.