Willem (67) uit Eindhoven kon na herseninfarct sneller naar revalidatiecentrum, en herstelde ook sneller
EINDHOVEN - Je praat en loopt raar, hoort Willem Klippel (67) uit Eindhoven van een wandelaar als hij zijn honden uitlaat. En inderdaad, het is een herseninfarct. Maar omdat Klippel sneller dan gebruikelijk met revalideren kan beginnen, is hij alweer snel op de been.
Het Catharina Ziekenhuis stuurt patiënten met een herseninfarct sneller door naar de geriatrische revalidatiezorgafdelingen van Vitalis WoonZorg Groep en zorgorganisatie Archipel. De patiënt start hierdoor sneller met revalideren en het ziekenhuis heeft eerder een ziekenhuisbed beschikbaar.
Klippel heeft dus aan den lijve ondervonden wat dit betekent. ,,Ik ben er op tijd bij geweest met zorg en medicijnen, maar dat ik weer zo snel op de been ben is vanwege de snelle doorstroming naar het revalidatiecentrum.”
Sneller ziekenhuisbedden vrij
Afgelopen maanden hebben Vitalis en Archipel samen met het Catharina Ziekenhuis gewerkt aan het versneld doorsturen van mensen met een herseninfarct of hersenbloeding, zogenoemde CVA-patiënten (Cerebro Vasculair Accident). Zij zochten elkaar op tijdens de tweede coronagolf om te kijken of het mogelijk was om sneller ziekenhuisbedden vrij te krijgen, met als groot voordeel dat de cliënten eerder beginnen met revalideren.
Klippel is 24 juli via de huisartsenpost in het Catharina Ziekhuis terechtgekomen. Die zaterdag tijdens het opstaan voelde hij dat zijn linkerzijde niet wilde meewerken. Maar de alarmbellen gingen nog niet af. Pas tijdens zijn vaste rondje met de honden waarschuwde een wandelaar hem om snel naar huis te gaan en de huisarts te bellen, want hij praatte en liep raar. In het ziekenhuis constateerde men, na de nodige onderzoeken, een herseninfarct en werd hij meteen opgenomen.
,,Er gaan dan allerlei scenario’s door je hoofd. Wat betekent dit voor mijn toekomst. Kom ik in een rolstoel? En hoe lang moet ik hier liggen?” vervolgt Klippel. Diezelfde dag staan er al een fysiotherapeut en logopediste aan zijn bed. Een geruststelling voor Klippel en zeker als hij hoort dat hij dinsdags al naar het revalidatiecentrum van Vitalis Brunswijck kan, want hij wil aan de slag.
De doorverwijzing van patiënten is met deze ‘fast track’ binnen 24 tot 72 uur. Het gaat om patiënten die normaal gesproken één tot twee weken opgenomen zouden zijn. Het gaat niet om de zwaarste groep. In het ziekenhuis wordt binnen 24 uur gestart met de revalidatie, maar niet zo intensief als op een revalidatieafdeling met intensieve fysiotherapie, logopedie en ergotherapie.
Ik heb hard gewerkt en loop nog tegen dingen aan, maar hoe eerder revalideren hoe beter
Klippel merkte dat hij door de intensieve zorg snel herstelde. ,,Alles wat je in het revalidatiecentrum doet is therapie. Wat vroeger vanzelfsprekend was, zoals een kopje koffie zetten, is dat niet meer.”
Na bijna twee weken (de gemiddelde verblijfsduur is veertig dagen) mocht hij al naar huis mits een paar aanpassingen in zijn woning zoals een verhoogd toilet en beugels in de douche. ,,Ik ben blij dat ik zo snel kon doorstromen. Ik heb hard gewerkt en loop nog tegen dingen aan, maar hoe eerder revalideren hoe beter.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Net geopend door de koning en nu al te klein: Helmondse batterijenfabriek Eleo gaat uitbreiden
HELMOND - De nieuwe batterijenfabriek van Eleo is nog niet door de koning geopend of het volgende bouwplan ligt al klaar. De vraag naar batterijen voor elektrische bouwmachines en tractoren groeit explosief. -
PREMIUMmet video
ASML is nog lang niet klaar met groeien: ‘We gaan nog een behoorlijke sprong maken’
VELDHOVEN - Ook dit jaar gaat ASML door met investeren en het aannemen van duizenden nieuwe werknemers. ,,De verwachtingen zijn behoorlijk toegenomen. Dat leidt ertoe dat we mensen blijven aannemen.” -
Is mijn voorschotbedrag wel of niet aangepast naar het prijsplafond?
De overheid heeft besloten consumenten op weg te helpen met de hoge energieprijzen. Begin dit jaar is daarom het prijsplafond ingegaan, waardoor je een maximaal tarief betaalt voor energie. Betekent dit dat het voorschotbedrag nu ook is aangepast? Twee experts leggen uit hoe het zit. -
Beter Eten
Maca-poeder zou wonderen doen in de slaapkamer, maar ‘sekskroket’ werkt misschien beter
In de rubriek Beter Eten schrijft gezondheidsjournalist Tijn Elferink over wat hem opvalt op het gebied van eten en drinken. Een Peruaans poedertje zou zorgen voor een boost van je libido. Waarom je een spannende avond toch beter met een sekskroket kunt beginnen. -
PREMIUM
Bezwaar tegen schrappen Makro in Best als ‘Airport Eindhoven Parking’
BEST - Quick Parking legt zich niet neer bij het schrappen van het parkeerterrein bij de Makro in Best als transferium voor passagiers van Eindhoven Airport. Het bedrijf heeft bezwaar aangetekend tegen het besluit van de gemeente.
-
PREMIUM
Vertessen wil voor verhuur gaan, PSV lijkt mee te willen werken en kijkt nog naar meerdere opties voor versterking
Spits Yorbe Vertessen gaat deze winter een tijdelijke uitstap maken naar een andere club, is zijn bedoeling. Elders frisse lucht opsnuiven om bij PSV in de toekomst te kunnen vlammen, zo heet het. De 22-jarige Belg kan na de komst van Fávio Silva waarschijnlijk rekenen op minder speeltijd bij PSV, dat vermoedelijk mee wil werken aan verhuur. -
-
-
PREMIUMeigen tuin eerst
Dit moet je weten over snoeien: ‘Bomen en struiken hebben geen voordeel bij het afhakken van ledematen’
Snoeien, stekken, planten, verpotten, zaaien en schoffelen. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt een handje. -
PREMIUM
Omwonenden willen definitief af van coffeeshop Indian Dylan in Gestel
EINDHOVEN - Bewoners van de buurt Blaarthem in Eindhoven hopen dat coffeeshop Indian Dylan aan de Karel de Grotelaan niet meer opengaat. Deze ging in april 2022 voor een jaar dicht na een enorme drugsvondst. Sindsdien is de overlast volgens omwonenden enorm afgenomen.