Rechtbank maakt korte metten met Enschedese avondklokrelschoppers
De invoering van de avondklok op 24 januari leidde tot heftige taferelen in de Enschedese binnenstad. Relschoppers trokken een spoor van vernieling door het centrum en politiemensen moesten rennen voor hun leven. De rechtbank in Almelo heeft dinsdag twee van de relschoppers veroordeeld.
EnschedeĆ«r Gianni M. (26) krijgt de vetste rekening gepresenteerd, de rechtbank veroordeelde hem tot 9 maanden waarvan 156 dagen voorwaardelijk. M. moet zich na afloop van zijn gevangenisstraf melden bij een kliniek in Rekken. Met een behandeling wordt gehoopt dat M. op het rechte pad komt. Hij riep op sociale media met live beelden volgers op om massaal naar de binnenstad te komen om te gaan rellen. Op het hoogtepunt van de avond keken tienduizend mensen mee hoe hij met andere relschoppers een kat- en muisspel speelt met de politie. āWij laten ons toch niet de stad uitjagenā is te horen op de beelden.
Tijdens zijn rechtszaak werd duidelijk dat M., geen onbekende van justitie, niet eens in de het centrum van Enschede had mogen komen, na eerdere overlast was hem een verbod opgelegd. Hij had ook nog drie voorwaardelijke straffen boven zijn hoofd hangen. De rechtbank bepaalde dat hij daarvan nog 121 dagen moet uitzitten.
Ruiten inslaan
Plaatsgenoot Janos D. (26) kreeg een mildere straf van de Almelose rechters, 150 uur werkstraf en een gevangenisstraf van 77 dagen waarvan 31 dagen voorwaardelijk. Hij had minder kijkers op zijn livestream, maar riep wel actief op om ruiten in te slaan en vernielingen aan te richten. Ook riep hij later op de avond op om te komen rellen bij een winkelcentrum in een Enschedese wijk. D. vertelde tijdens zijn rechtszaak dat hij flink op zijn donder had gekregen van zijn vriendin en zei veel spijt te hebben van zijn gedrag. Hij zat het onvoorwaardelijke deel al uit in voorarrest.
Zowel M. als D. moeten op zoek naar een nieuwe telefoon. De rechtbank besloot dat beiden hun in beslag genomen telefoons niet terug krijgen. Die werden gebruikt om de rellen uit te lokken.
Kijk hieronder naar beelden van die avond in het centrum van Enschede.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMMet video
Bal waarmee Feyenoord finale speelt deels ontworpen in Enschede: āAls ik mijn product straks op tv zie, streelt dat mijn egoā
ENSCHEDE/TIRANA - De Conference League-finale tussen Feyenoord en AS Roma heeft een Twents tintje. Sterker, mede in Enschede is het belangrijkste voorwerp van de wedstrijd uitgedacht: de bal. Alexander Mulder van Piri Sport: āAls je je eigen product terugziet op het hoogste niveau, dan streelt dat je ego.ā -
PREMIUM
Sprankje hoop voor Enschedese paarden die dak- en thuisloos dreigen te worden
ENSCHEDE - De verwaarloosde paarden die worden opgevangen door āPaard zoekt Baasā, dreigen dakloos te worden. De vrijwilligersorganisatie moet vertrekken bij de manege net over de grens bij Gronau. Een grote zorg voor de Partij voor de Dieren, die het maandagavond in de actualiteitenraad voor elkaar kreeg dat de gemeente de paardenredders mogelijk gaat helpen. -
PREMIUM
PompstatiĀonĀhouĀder Harold uit Glanerbrug over extreem lage Duitse benzineĀprijs: āIs dit nu ƩƩn Europa?ā
GLANERBRUG - āIs dit nu ƩƩn Europa?ā, vraagt pomphouder Harold ten Thij zich af. Duitsland verlaagt het accijns op brandstof waardoor er prijsverschillen van tegen de 50 cent per liter ontstaan. āMaar we hebben wel meer stormen doorstaanā, zegt de eigenaar van Shell Ten Thij in Glanerbrug. āVeel mensen gaan toch voor het gemak.ā -
PREMIUM
Splinternieuwe Jumbo maakt facelift in treurig deel Enschedese wijk Stadsveld Ɣf
ENSCHEDE - Winkelcentrum Stadsveld krijgt een grote, splinternieuwe Jumbo met appartementen er boven. Het nieuwe winkel/woongebouw komt op de hoek van de Wethouder Nijhuisstraat en de Jan van Goyenstraat. -
Werk jij liever thuis omdat je daar productiever bent? āGaat om meer dan je to-dolijst afstrepenā
Een goede verstandhouding met collegaās, leidinggevenden of klanten maakt je werkdag niet alleen plezieriger, maar zorgt er ook voor dat je meer gedaan krijgt. Mirjam Wiersma, auteur van twee boeken over zakelijk flirten, vertelt hoe je jezelf op de kaart zet en mooie relaties opbouwt met anderen. Deze keer: een intern netwerk.
-
PREMIUM
Dringende oproep Overijssel: geef provincies meer financiƫle zekerheid
ENSCHEDE - Provincies hangt een donkere wolk boven het hoofd. Ze krijgen grote taken als het gaat om klimaat, stikstof, landbouw en wonen. Maar daar staat (nog) geen geld tegenover van het rijk. De provincie Overijssel vindt dat dat niet kan. -
Energierekening
Ad: āIk heb zelf ventilatoren onder de radiator geklikt voor optimale verwarmingā
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ad Voermans (66) uit Rijen, bij Breda. -
Zo zet je gezichtsherkenning en vingerafdrukscanner van je telefoon snel uit
Je smartphone ontgrendelen met je gezicht of vingerafdruk klinkt veilig, maar in geval van nood kan het juist een beveiligingsrisico zijn. Iemand kan onder dwang je gezicht scannen of onopgemerkt je vingerafdruk bemachtigen. Gelukkig kun je dit voorkomen.