Derde editie Dutch Stream Awards aangekondigd
Op 2 december worden voor de derde keer de Dutch Stream Awards uitgereikt. Er zijn prijzen te winnen in tien verschillende categorieën, waaronder twee nieuwe.
De Dutch Stream Awards vinden dit jaar plaats op 2 december. In een live awardshow op Twitch worden dan prijzen uitgereikt aan de beste Nederlandse streamers in verschillende categorieën. Dit jaar worden er voor het eerst prijzen uitgereikt voor het beste esportsteam en de beste non-gaming-stream. Winnaars worden gekozen door een vakjury in combinatie met het aantal behaalde publieksstemmen, die vanaf 4 oktober kunnen worden uitgebracht.
Streamen is de afgelopen jaren steeds groter geworden en voor de absolute toppers is het inmiddels ‘big business’. Hoewel Nederlandse streamers zich over het algemeen qua kijkcijfers nog niet kunnen meten met grote namen als Ludwig, xQc en TimTheTatman, neemt ook in ons land de aandacht voor livestreams toe.
Volgens de organisatie achter The Dutch Game Awards zijn er ruim ,,1.5 miljoen unieke Nederlandse gebruikers op Twitch, waarvan meer dan 250.000 het platform dagelijks gebruiken. Ook wordt er maandelijks meer dan 12 miljoen uur aan content bekeken in Nederland.”
Aanstormend talent
Naast het waarderen van de gevestigde namen wil de organisatie ook opkomende talenten ondersteunen door middel van de awardshow. Daarvoor is de ‘Best Talent Award’ in het leven geroepen.
In deze categorie worden twaalf talentvolle streamers uitgekozen die met hun nominatie voor een paar honderd euro aan stream-hardware winnen, om ze verder te helpen in hun carrière. De winnaar gaat er naast de award met een nog groter hardware-pakket vandoor, gesponsord door Blue Microphones en Logitech G.
Bekijk onze video’s over Esports:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Twitchcon vindt in 2022 alsnog in Amsterdam plaats
Livestreamplatform Twitch heeft aangekondigd dat het grote live-evenement TwitchCon, dat vorig jaar werd geannuleerd door het coronavirus, in 2022 alsnog een editie in Amsterdam krijgt. Het evenement vindt volgend jaar juli plaats, een exacte datum is nog onbekend. -
PREMIUMeigen tuin eerst
Dit moet je weten over snoeien: ‘Bomen en struiken hebben geen voordeel bij het afhakken van ledematen’
Snoeien, stekken, planten, verpotten, zaaien en schoffelen. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt een handje. -
FIFA-speler Levy Frederique tekent contract bij Ajax
De professionele FIFA-speler Levy Frederique heeft getekend bij de esportsdivisie van Ajax. Frederique wordt gezien als een van de beste FIFA-spelers van Nederland. -
Noord-Amerikaanse spelers keren van VALORANT terug naar CS:GO
De Noord-Amerikaanse Counter-Strike: Global Offensive-sterren die overstapten naar VALORANT beginnen stukje bij beetje terug te komen. Nadat Ricky “floppy” Kemery het startsein gaf, en terugging naar zijn oude liefde, lijkt het erop dat twee andere grote namen ook klaar zijn met het spel van Riot Games. -
PREMIUM
Waarom het loont om toch even het eerste loonstrookje van 2023 te checken
Het eerste salaris van 2023 staat op je rekening. Waarschijnlijk zie je een hoger nettosalaris dan vorig jaar, want veel werkenden in loondienst gaan er dit jaar op vooruit. Maar dat is niet het enige wat dit jaar anders kan zijn. Experts leggen het uit.
-
Miljoenendeal voor twaalfde team CDL nog steeds niet beklonken
Er is nog steeds geen twaalfde team gevonden om deel te nemen aan de Call of Duty League (CDL). Hoewel er onderhandelingen gaande zijn, is de witte rook nog nergens te bekennen. Dat begint een probleem te worden, want over ongeveer anderhalve maand begint de liga aan het nieuwste seizoen. -
-
-
Twente en PSV verspelen punten, Vitesse nog ongeslagen in eDivisie
Twente en PSV hebben voor het eerst punten laten liggen. Beide teams kwamen in hun wedstrijd niet verder dan een gelijkspel. Vitesse blijft ondertussen doorgaan met winnen, terwijl Heerenveen nog steeds wacht op de eerste punten. -
Beter Eten
Maca-poeder zou wonderen doen in de slaapkamer, maar ‘sekskroket’ werkt misschien beter
In de rubriek Beter Eten schrijft gezondheidsjournalist Tijn Elferink over wat hem opvalt op het gebied van eten en drinken. Een Peruaans poedertje zou zorgen voor een boost van je libido. Waarom je een spannende avond toch beter met een sekskroket kunt beginnen.