ESL kondigt groot Counter-Strike vrouwentoernooi GG For All aan, krijgt flinke kritiek
De Electronic Sports League heeft GG For All aangekondigd, een reeks toernooien speciaal voor vrouwen. De grootste trekpleister is de totale prijzenpot van een half miljoen dollar, maar de aankondiging kan ook rekenen op flinke kritiek. Het toernooi zou discriminatie in de hand werken.
De Electronic Sports League (ESL) heeft GG For All aangekondigd. In 2022 zal de organisatie proberen om de representatie van vrouwen in het spel Counter-Strike: Global Offensive te versterken. Zo komen er diverse toernooien met een totale prijzenpot van 500.000 dollar en komt er een spelersraad van vrouwen. Zo probeert ESL om de gehele infrastructuur voor vrouwen te verbeteren en te zorgen dat ze een plek krijgen in professioneel Counter-Strike. Het uiteindelijke doel is dat de winnaars van de competitie namelijk gaan instromen in de ESL Pro Tour, waar de elite teams spelen.
Start in maart
Het plan zal vanaf maart 2022 beginnen, wanneer de eerste helft van de competitie van start gaat. Het doel is om de competitie te laten lopen tot DreamHack Dallas, waar de beste teams in de competitie tegen elkaar gaan spelen op een LAN-toernooi, om zo te bepalen wie de winnaar van de eerste seizoenshelft is.
Het tweede seizoen zal naar alle waarschijnlijkheid beginnen in augustus of september, waarna het toernooi wederom zal uitmonden in een groot LAN-evenement. Ditmaal is dat DreamHack Winter, wat eind november zal plaatsvinden. Dat betekent dat zowel Amerika als Europa een toernooi krijgt. DreamHack Dallas vindt plaats in Dallas, Texas, terwijl DreamHack Winter zal plaatsvinden in Jonköping, Zweden.
Kritiek over exclusiviteit
De plannen zaaien grote verdeeldheid in de gemeenschap. Prominente figuren bekritiseren ESL en beweren dat ze nu juist discriminatie in de hand werken door vrouwen apart te laten spelen van mannen. Het argument is dat esports juist een plek is waar fysieke verschillen tussen man en vrouw niet uitmaken, en dat vrouwen het gewoon niet halen omdat ze niet goed genoeg zijn. Vooral Auguste ‘Semmler’ Massonnat, een commentator en toernooiorganisator, verkondigde deze mening op Twitter.
Veel prominente vrouwen uit de gemeenschap hebben daarop gereageerd door te stellen dat dit soort opmerkingen deel uitmaken van de reden dat GG For All juist nodig is. Zij beweren dat vrouwen nog steeds worden benadeeld in esports en dagelijks te maken hebben met seksistisch gedrag. Daarom juichen zij het initiatief van harte toe.
Bekijk onze video’s over Esports:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM2
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen. -
The Game Awards weigert Activision Blizzard
De organisatie achter de komende Game Awards heeft duidelijke taal uitgeslagen. Activision Blizzard is niet welkom bij het evenement. Call of Duty, een spel gemaakt door de organisatie, zal de enige vorm van aanwezigheid zijn bij de prijsuitreiking. Leden van de ontwikkelaar worden geweigerd. -
In Pathé Schouwburgplein kan je nu gamen in de bioscoop
Pathé gaat in samenwerking met Go!Gaming een gamecentrum opzetten in Pathé Schouwburgplein in Rotterdam. Dat kondigen beide organisaties aan. Voor 5 euro per uur kunnen bezoekers aan de slag met de krachtigste pc’s en spelcomputers, voor zowel competitieve doeleinden, als om gewoon plezier te hebben. -
Elite Series met 75.000 euro prijzengeld voor Benelux aangekondigd
META heeft de Elite Series aangekondigd. Dat is een grootse toernooistructuur voor diverse esportstitels. In totaal is er een prijzenpot van 75.000 euro. Het idee van het toernooi is om ervoor te zorgen dat de Benelux voor eens en voor altijd op de kaart wordt gezet als esportsgrootmacht. -
FIFA 22 schrapt naam Marc Overmars na wangedrag bij Ajax
Spelers van het populaire voetbalspel FIFA 22 kunnen bij het samenstellen van een team geen gebruik meer maken van Marc Overmars. Fabrikant EA Sports besloot de wegens grensoverschrijdend gedrag in opspraak geraakte oud-voetballer uit de videogame te verwijderen.
-
Koken & Eten
Op kruidenpotjes zitten ook bacteriën: maak ze schoon als je voedselvergiftiging wilt voorkomen
Veel gevallen van voedselvergiftiging ontstaan thuis, aldus het RIVM. De meeste bacteriën in de keuken denk je waarschijnlijk te vinden in de keukenhanddoek, vuilnisbak of snijplank, maar uit een nieuwe studie blijkt dat kruidenpotjes nog grotere bacteriemagneten zijn. -
-
-
KNVB introduceert FIFA-competitieplatform Jantje
De KNVB heeft in samenwerking met KPN een nieuw platform opgezet voor FIFA-spelers. Vanaf vandaag kunnen alle Nederlandse FIFA-spelers boven de 12 jaar gratis deelnemen aan Jantje, een platform dat spelers tegen elkaar laat spelen in competitieverband. Het doel is om een voetbalpiramide op te zetten, vergelijkbaar met hoe de echte Nederlandse voetbalcompetities zijn opgezet. -
interview
Paniek om een dringend mailtje van de baas: waarom ons brein soms worstelt met werk
Kenniswerk is zwaar voor onze mentale gezondheid, ziet Christianne Vink, psycholoog en auteur van Het grote hoe ik werk boek. Ze ontmoet in haar praktijk werkenden die worstelen met vermoeidheid en stress, en zich tegelijkertijd moeilijk kunnen concentreren. Wat kun je daaraan doen?