UEFA in de fout met vasthouden aan naam Euro2020
De Europese voetbalunie UEFA heeft vanavond excuses gemaakt voor een eerder bericht op Twitter over de naamgeving van het uitgestelde EK. Daarin liet de UEFA opvallend genoeg weten dat het naar de zomer van 2021 verschoven toernooi gewoon UEFA EURO 2020 genoemd zou worden.
Delen per e-mail
Een paar uur later gaf de UEFA toe daarmee in de fout te zijn gegaan. ,,Voor alle duidelijkheid, er is nog geen beslissing genomen over de naam van het Europees kampioenschap dat in 2021 wordt gehouden. Het bericht op Twitter is per vergissing verstuurd.”
De UEFA had eerder op de dag op Twitter verwezen naar een uitlegstukje op de eigen website over de coronacrisis en de daarmee samenhangende gevolgen voor onder meer de bonden, de clubs, de toernooien en de competities. ,,Het EK van 2021 zal bekend blijven staan als UEFA EURO 2020", viel daarin nogal resoluut te lezen. Dat bleek later echter veel te voorbarig. Het lijkt bovendien nogal vreemd om in 2021 een toernooi af te werken met het jaartal 2020 in onder meer het logo.
De UEFA wil echter sowieso vasthouden aan de geplande opzet van het EK. ,,We vertrouwen erop dat al onze twaalf speellocaties hetzelfde blijven, zodat het toernooi trouw blijft aan de oorspronkelijke visie: het organiseren van een echt Europees evenement, dat past bij de zestigste verjaardag van het EK.”
Op de vraag wanneer het Europese voetbal weer kan overgaan tot de orde van de dag, bleef de UEFA het antwoord begrijpelijkerwijs schuldig. ,,Het is nu nog te vroeg om aan te geven wanneer er weer gespeeld gaat worden. Ook kunnen we nu nog niet zeggen of de finales van de Champions League en de Europa League op de geplande data en op de aangewezen locaties kunnen doorgaan. Als de situatie verbetert, is het ons doel om tegen het einde van het huidige seizoen, 30 juni 2020, alle Europese en nationale clubcompetities te voltooien.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Ronald Koeman ‘België favoriet voor EK-winst, wij zijn kanshebber’
Bondscoach Ronald Koeman zag Oranje in Boekarest gekoppeld worden aan Oostenrijk, naast het al vastgestelde Oekraïne. Bepaald geen groep des doods. ,,Misschien horen we tot het groepje favorieten, maar België schat ik op voorhand het hoogst in.’’ -
EK-kaarten Duitsland-Frankrijk en finale meest gewild
Voor het EK-duel tussen de ploegen van Duitsland en Frankrijk op 16 juni in München heeft de Europese voetbalbond UEFA 710.000 aanvragen voor kaartjes ontvangen. Dat is tien keer de capaciteit van de Allianz Arena. Alleen de finale, op 12 juli in Londen, is nog meer in trek. Daarvoor zijn 714.000 verzoeken binnengekomen. -
UEFA-baas heeft goede hoop op EK mét supporters
De UEFA heeft goede hoop dat het Europees kampioenschap voetbal volgend jaar met supporters kan worden gespeeld. Dat zegt voorzitter Aleksander Ceferin. -
Dit voegen de vier laatst geplaatste landen toe aan het komende EK
Met Noord-Macedonië, Hongarije, Slowakije en Schotland zijn de laatste vier deelnemers voor het komende EK bekend. Landen die misschien weinig tot de verbeelding spreken, maar wel degelijk iets hebben toe te voegen. -
PREMIUM
EK in 2021 schaadt Oranje niet, Ronaldo en de Belgen wel
Ook bondscoach Ronald Koeman keek vandaag in Zeist mee tijdens de videovergadering van de UEFA. Dat het EK een jaar wordt verplaatst komt voor hem ‘totaal niet onverwacht’. Als sportman had Koeman graag het eindtoernooi gecoacht deze zomer, maar het uitstel schaadt hem en Oranje ook niet bepaald.
-
Positieve balans Oranje tegen EK-opponenten
Het Nederlands elftal heeft een positieve balans tegen Oekraïne en Oostenrijk, de twee tegenstanders op het EK van volgend jaar die nu al bekend zijn. Daar komt in maart nog een derde land bij. Oranje opent het EK op zondag 14 juni in Amsterdam tegen Oekraïne, waar het eerder twee oefeninterlands tegen speelde. -
Kruip in de huid van Koeman en stel jouw Oranje-elftal voor het EK2021 samen
Ronald Koeman krijgt een jaar extra om het Nederlands elftal klaar te stomen voor het EK. Maar wie staan er in de zomer van 2021 in de basis? Kruip hier in de rol van de bondscoach en stel je ideale elf samen. -
PREMIUM
Potentiële opstellingen Komt EK in 2021 beter uit of is het net te laat?
Het EK voetbal is verschoven naar 2021 en dat lijkt voor Oranje niet ongunstig. Maar voor een land als België is het juist een sportief drama. Hoe gaat het eigenlijk met de concurrentie? Daarbij zetten we de klok alvast even vijftien maanden vooruit.