Max Verstappen aast op Silverstone-revanche: zo laat komt hij komend weekend in actie
Na een weekend zonder Formule 1, staat vanaf vrijdag de Grand Prix van Groot-Brittannië weer op het programma. Na het latertje in Canada, zijn de tijden dit weekend een stuk schappelijker voor de Europese fans.
De GP van Groot-Brittannië is de oudste race op de Formule 1-kalender. Het circuit van Silverstone diende in de Tweede Wereldoorlog nog als vliegveld voor Britse bommenwerpers, maar is inmiddels een van de meest gerenommeerde circuits van de wereld.
Voor Lewis Hamilton, George Russell en Lando Norris is het een thuisrace, maar ook veel F1-teams hebben in de buurt van Silverstone hun fabriek staan. Aan de kwalificatie van vorig jaar heeft Max Verstappen goede herinneringen. Hij won de sprintrace en startte vanaf poleposition.
Dat goede gevoel verdween de volgende dag echter volledig. Al in de eerste ronde kwam hij in botsing met Lewis Hamilton, waarna Verstappen een harde crash maakte. Hamilton kreeg een tijdsstraf van tien seconden, maar won de race wel. De Britse media noemden het zelfs ‘een bepalend onderdeel uit de geschiedenis van de Formule 1’.
Charles Leclerc eindigde vorig jaar als tweede, maar hoopt dat resultaat dit weekend te verbeteren, om zo de spanning in de titelstrijd weer wat op te voeren. Verstappen heeft momenteel een voorsprong van 46 punten op de Monegask.
Red Bull heeft de laatste zes races gewonnen, maar teambaas Christian Horner is er niet gerust op dat een zevende zege volgt in Engeland. Hij vreest Ferrari en Mercedes meer dan ooit dit jaar.
Vrijdag
Eerste vrije training: 14.00 uur
Tweede vrije training: 17.00 uur
Zaterdag
Derde vrije training: 13.00 uur
Kwalificatie: 16.00 uur
Zondag
Race: 16.00 uur
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Koken & Eten
Pizzaoven kopen: 'Voor een etentje met vrienden is zo'n rvs-oventje helemaal prima'
Tijdens warme zomerdagen houden we er bijna allemaal van om lang buiten te blijven zitten. En als je dan ook nog pizza kunt eten, is het meteen extra gezellig. Op internet vind je veel verschillende pizzaovens voor buiten, maar welke moet je hebben? -
Plak jij nog tekst met control-V? Dat kan slimmer
We kopiëren en plakken honderden keren per dag op onze computers, maar door het net even anders te doen kan het ons een stuk makkelijker af gaan. -
Bizarre situatie rond opvolging Alonso: Alpine wijst Piastri aan, maar coureur ontkent
Alpine heeft Oscar Piastri aangewezen als coureur die na dit seizoen Fernando Alonso vervangt. De 21-jarige Australiër is momenteel nog reservecoureur van het Franse Formule 1-team en schuift dus door. Het stoeltje van Alonso kwam vrij, omdat de tweevoudig wereldkampioen bij Aston Martin de opvolger wordt van Sebastian Vettel. -
PREMIUMMet samenvatting
Gefrustreerde Max Verstappen blij met prestatie Mercedes: ‘Zij moeten mij maar een dienst bewijzen’
Met de verrassende zege van George Russell en de plotselinge problemen bij Max Verstappen werd de kwalificatie van de Grand Prix van Hongarije een tumultueuze. Maar het succes van Mercedes, zorgde nog enigszins voor tevredenheid bij de leider gefrustreerde leider in het WK. -
Verstappen, Leclerc en Hamilton genieten op vakantie: 'Deze ervaring verandert mijn leven’
Het is momenteel zomerstop in de Formule 1. De eerstvolgende race is die van België op 28 augustus. De coureurs genieten dan ook van een welverdiende vakantie. Maar waar houden ze zich mee bezig tijdens? Een overzicht.
-
Lissy en Pascal hebben niet één, maar twee banen: ‘Mensen verklaren me voor gek’
Voor het geld doen ze het niet. Dat kunnen ze makkelijk met één baan verdienen. Toch houden Pascal de Vos (37) en Lissy Cornelissen (23) er nóg een baan op na. Sommigen verklaren hen voor gek. Zelf zijn ze juist gelukkiger met twee banen. -
Bekijk hier alle hoogtepunten van de Formule 1 in Hongarije
Max Verstappen heeft in Hongarije een mokerslag uitgedeeld aan zijn concurrenten in de strijd om de wereldtitel. Gekomen vanaf de tiende plek op de startgrid, snelde hij rap naar voren en won hij voor het eerst in zijn carrière de Grand Prix van Hongarije. Hij gaat met een gigantische voorsprong in het wereldkampioenschap de zomerstop in. -
Max Verstappen is voorlopig niet van Lewis Hamilton af: ‘Ik ben nog steeds op een missie’
Lewis Hamilton lijkt voorlopig nog niet van plan te stoppen. De 37-jarige Brit heeft bij Mercedes nog een contract tot en met 2023, maar in een interview met het tijdschrift Vanity Fair laat hij weten open te staan voor een langer verblijf in de belangrijkste raceklasse.