Shannen (24) rijdt motor: ‘Mensen kijken op als ik mijn helm afzet’
Dure hobbySporten, verzamelen of creatief bezig zijn: hobby’s hebben we allemaal. Maar sommige mensen geven daar een stuk meer aan uit dan anderen. Wij vragen iedere week iemand naar zijn dure hobby. Deze week: Shannen Trines (24) rijdt motor en gaf daar al bijna 10.000 euro aan uit.
Waarom motorrijden?
,,Mijn vader was coureur dus ik zat op mijn vijfde al op een quad. We gingen samen naar circuits en Dakar. Zo kreeg ik interesse in de autowereld. Ik begon met motorrijden toen ik een vriend kreeg die dat deed. Na twee keer achterop bij hem achterop trok ik het niet meer: ik wilde zélf rijden.”
,,Ik was op slag verliefd op zijn motor. Toen hij hem weg wilde doen, heb ik de motor van hem gekocht. Zo had ik een motor vóórdat ik mijn rijbewijs had, dus ik ben snel begonnen met lessen.”
Ik voel me superstoer. Als ik bij een terras aankom en mijn helm afzet, zien mensen dat ik een vrouw ben en daar kijken ze van op
Wat maakt het zo leuk?
,,Ik voel me bijzonder op zo’n ding. De wereld ligt aan je voeten. Het is mijn ding, mijn kracht. Ik voel me superstoer. Als ik bij een terras aankom en mijn helm afzet, zien mensen dat ik een vrouw ben en daar kijken ze van op. Dat geeft een powergevoel.”
Zijn er weinig vrouwen die rijden?
,,Het worden er steeds meer. Ik heb mijn omgeving aangestoken: een vriendin rijdt nu motor en mijn stagiaire ook. Maar ik merk dat niemand het van mij verwacht. Ik heb een schoonheidssalon en mensen zijn verbaasd dat ik op zaterdag in de autobranche werk en op een motor zit.”
Tekst loopt door onder de foto.
Het is een dure hobby he?
,,Ja. Je moet een rijbewijs halen: een les kost ongeveer 100 euro. Ik heb 3000 euro voor mijn motorrijbewijs betaald. Daarvoor kocht ik al een motor, die 4700 euro waard is. Ik woonde op dat moment samen en was net begonnen met mijn schoonheidssalon, dus ik moest flink wat dubbeltjes omdraaien.”
,,Daarnaast heb je een pak nodig. Mijn leren pak met protectiepads kostte 900 euro. Je kunt voor 200 euro een tweedehands pak kopen, maar die zijn spuuglelijk. Ik heb ook een textielpak voor de kou, omdat dat minder lucht doorlaat. Dat kostte 500 euro. En een ‘vrijetijdspak’ met een spijkerbroek en hoodie. Als ik op de motor naar een verjaardag ga, hoef ik daar niet in mijn leren pak te zitten. Maar met een motor en een pakkie ben je er niet hoor.”
Als je eenmaal een motor hebt, is het voordeliger dan een auto. Een volle tank kost 20 euro en hiermee kom ik verder dan een volle tank van een auto
Nee?
,,Er komt meer bij kijken. Ik heb drie tassen voor de motor en een communicatiesysteem van 250 euro. Ook heb ik drie paar handschoenen, voor de zomer, de winter en mid-season. Die kosten 200 euro. Je moet de motor ook onderhouden, maar dat doe ik zelf. Ik kan onderdelen goedkoop krijgen, omdat ik ook in de autobranche werk. Een grote beurt doe ik samen met mijn vader. Lekker een middagje sleutelen.”
,,Als je eenmaal een motor hebt, is het voordeliger dan een auto. Een volle tank kost 20 euro en hiermee kom ik verder dan een volle tank van een auto. Mijn familie woont op een halfuurtje rijden en ik pak vaak de motor. Veel voordeliger.”
Hoe kijkt je omgeving ertegenaan?
,,Iedereen vindt het tof, behalve mijn opa en oma. Zij accepteren het, maar vinden het gevaarlijk. Die reactie krijg ik vaker, mensen hebben vooroordelen. Ik zeg altijd: probeer het bij iemand achterop en oordeel dan. Mijn ervaring is dat ik soms veiliger ben op de motor dan met de auto. Mijn motor is wendbaarder, daardoor kan ik sneller uitwijken.”
Wil je op de hoogte blijven van handige tips om met je geld om te gaan en geïnspireerd raken hoe anderen hun financiën regelen? Volg ons dan op Facebook en Twitter!
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Is mijn voorschotbedrag wel of niet aangepast naar het prijsplafond?
De overheid heeft besloten consumenten op weg te helpen met de hoge energieprijzen. Begin dit jaar is daarom het prijsplafond ingegaan, waardoor je een maximaal tarief betaalt voor energie. Betekent dit dat het voorschotbedrag nu ook is aangepast? Twee experts leggen uit hoe het zit. -
Dure hobby
Marc gaf afgelopen jaar 5000 euro uit aan zijn Star Wars-hobby: ‘Ik koop dingen twee keer’
Sporten, verzamelen of creatief bezig zijn: hobby’s hebben we allemaal. Maar sommige mensen geven daar een stuk meer aan uit dan anderen. Wij vragen iedere week iemand naar zijn dure hobby. Deze week: Marc de Groot (40) gaf het afgelopen jaar 5000 euro uit aan zijn Star Wars-verzameling. -
PREMIUM
Grote verschillen in afvalbelasting per gemeente: ‘Je kan je afvragen hoe eerlijk dat is’
Binnenkort ploft-ie weer op de deurmat: de rekening van de gemeente. We betalen belasting voor schoon water, veilige dijken én om ons afval af te voeren en te verwerken. De hoogte van deze heffing verschilt sterk per gemeente: in Den Helder betaalt een gezin 162 euro meer dan in Rhenen. Maar waarom eigenlijk? -
Dure hobby
Jopie (31) zwemt als zeemeermin: ‘Ik heb thuis voor 1600 euro aan staarten liggen’
Sporten, verzamelen of creatief bezig zijn: hobby’s hebben we allemaal. Maar sommige mensen geven daar een stuk meer aan uit dan anderen. Wij vragen iedere week iemand naar zijn dure hobby. Deze week: Jopie Lok (31) doet aan zeemeerminzwemmen en heeft 1600 euro aan staarten. -
PREMIUM
Wij betalen 4,16 euro voor pot Nutella, Belgen maar 2,75 euro: dit kosten boodschappen in Europa
In welk Europees land doe je de voordeligste boodschappen? Deze site deed boodschappen in zeven landen. De verschillen zijn best groot. Waar een pot Nutella in Nederland 4,16 euro kost, is die in België met 2,75 euro het goedkoopst. Voor een fles zonnebloemolie (hier: 3,69 euro) moet je in Spanje zijn: 2,20 euro.
-
PREMIUM2
Waarom het loont om toch even het eerste loonstrookje van 2023 te checken
Het eerste salaris van 2023 staat op je rekening. Waarschijnlijk zie je een hoger nettosalaris dan vorig jaar, want veel werkenden in loondienst gaan er dit jaar op vooruit. Maar dat is niet het enige wat dit jaar anders kan zijn. Experts leggen het uit. -
-
-
PREMIUM
Prijzen in de supermarkt stijgen door, maar moeilijk te voorspellen hoe hoog ze worden
De inflatie is over zijn hoogtepunt heen. Maar daar zullen we in de supermarkt voorlopig weinig van merken. Juist voedsel wordt steeds duurder. -
PREMIUMeigen tuin eerst
Dit moet je weten over snoeien: ‘Bomen en struiken hebben geen voordeel bij het afhakken van ledematen’
Snoeien, stekken, planten, verpotten, zaaien en schoffelen. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt een handje.