Bernal vol emotie na ritzege én roze trui: ‘Veel offers moeten brengen om te komen waar ik nu ben’’
Egan Bernal won de Tour de France in 2019, maar in de negende etappe van de Giro d’Italia 2021 pakte de Colombiaanse klimmer voor het eerst in zijn loopbaan een ritzege in een grote ronde. ,,Ik kan nog niet geloven wat er zojuist is gebeurd”, aldus de kopman van Ineos Grenadiers na zijn demonstratie op de onverharde wegen van de slotklim naar Campo Felice.
,,Ik heb veel offers moeten brengen om te komen waar ik nu ben en ben heel blij”, zei Bernal over zijn rugblessure van vorig jaar. Die kwetsuur speelde hem parten in de Tour, waar hij niet zijn topniveau haalde.
,,Ik wilde het vandaag goed doen, maar was niet zeker wat betreft de ritzege”, aldus de 24-jarige Colombiaan, die in de slotfase op en over vroege vluchters Koen Bouwman en Geoffrey Bouchard ging. ,,Mijn ploeggenoten hadden veel vertrouwen in. Ze zeiden tegen me: ‘Je kan het, we nemen de verantwoordelijkheid. Wat gebeurt, dat gebeurt.’ Deze zege is meer voor hen dan voor mijzelf.”
Na Nairo Quintana, Rigoberto Urán, Fernando Gaviria en Esteban Chaves is Bernal de vierde Colombiaan ooit in de roze trui. Dat deed de renner van Ineos veel, want zichtbaar geëmotioneerd had hij in zijn moedertaal Spaans moeite met woorden vinden om zijn gevoel te beschrijven.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Salderingsregeling zonnepanelen wordt pas vanaf 2025 afgebouwd
Huizenbezitters met zonnepanelen kunnen hun teveel aan opgewekte stroom langer tegen markttarieven terugleveren aan het net. Het kabinet wil de zogeheten salderingsregeling pas vanaf 2025 versoberen, waar dat eerder al vanaf 2023 het geval zou zijn. -
2
Hoeveel minuten pauze mag je nemen op een werkdag?
Even een rondje wandelen, een broodje eten of snel het nieuws checken op je telefoon; werknemers hebben recht op pauze, maar hoe zit het precies? Mag je zomaar pauze nemen en krijg je dan doorbetaald? Experts beantwoorden zes veelgestelde vragen over het recht op pauze. -
Giro d'Italia
Ciccone soleert bergop naar fraaie zege, aanvalslust Bouwman beloond met bergtrui
Giulio Ciccone heeft de lastige vijftiende etappe in de Giro d’Italia gewonnen. De Italiaan van Trek-Segafredo was bergop met afstand de sterkste van een grote kopgroep, waarin aanvankelijk maar liefst acht Nederlanders zaten. De aanvalslust van Koen Bouwman wordt beloond met de blauwe bergtrui, die hij overneemt van Diego Rosa. -
Evenepoel verliest wat tijd op Bernal: ‘Mezelf niet opblazen’
Remco Evenepoel eindigde in de eerste test tussen de klassementsrenners in de Giro d’Italia op elf seconden achterstand van Egan Bernal, Aleksandr Vlasov, Hugh Carthy en Mikel Landa, de vier sterkste favorieten op de slotklim in etappe vier. ,,Ik denk dat ik het goed heb gedaan”, liet het 21-jarige Belgische toptalent weten op de website van zijn ploeg Deceuninck-Quick Step. -
Giro d'Italia
Bernal flitst vroege vluchter Bouwman voorbij op onverharde wegen en slaat dubbelslag
Egan Bernal heeft de spectaculaire negende etappe in de Giro d’Italia gewonnen. De Colombiaanse kopman van Ineos Grenadiers ging op de onverharde wegen van de slotklim op en over vroege vluchter Koen Bouwman (Jumbo-Visma) en sloeg een dubbelslag: de ritzege én de roze trui.
-
Podcast | Giro Rustdag: bellen met Bouwman over vissen en de bergtrui
Elke dag tijdens de Giro bespreken Thijs Zonneveld en Hidde van Warmerdam de gebeurtenissen van de dag. Vandaag de derde rustdag in deze Ronde van Italië en dus tijd voor het langverwachte visuitje van Hidde met Koen Bouwman. -
Podcast | Giro Etappe 13: Bellen met vluchter Julius van den Berg
Elke dag tijdens de Giro bespreken Thijs Zonneveld en Hidde van Warmerdam de etappe van de dag. Vandaag in de dertiende etappe opnieuw twee Nederlanders in de kopgroep: Pascal Eenkhoorn en Julius van den Berg. Thijs en Hidde bellen met Julius van den Berg en bespreken met hem de vlucht die het nog bijna haalde. -
PREMIUMVijf vragen
Waarom sommige mensen grof geld over hebben voor een digitaal eigendomsbewijs
Wereldwijd schaffen steeds meer mensen NFT's aan. Dit zijn unieke, digitale eigendomsbewijzen, vaak aangeschaft met cryptomunten. En ze zijn al lang veel meer dan kunstwerken of kattenplaatjes. Waarom zou je ze kopen en wat zijn de risico's? Vijf vragen over NFT’s.