Voormalig rozetruidrager De Marchi uit Giro met gebroken sleutelbeen en zes gebroken ribben
Voor Alessandro de Marchi is op een nare manier een einde gekomen aan de Giro d’Itala. De voormalig drager van de roze trui kwam vroeg in de twaalfde etappe zwaar ten val in een bocht en moest per ambulance worden afgevoerd.
De Marchi heeft een sleutelbeen en zes ribben gebroken bij een valpartij in de Ronde van Italië. De Italiaan moet volgens zijn ploeg Israël Start-Up Nation minimaal een nacht in een ziekenhuis blijven.
De Marchi kwam donderdag zwaar ten val tijdens een afdaling in de openingsfase van de twaalfde etappe van de Giro. Hij werd met een ambulance naar een ziekenhuis overgebracht. De Italiaan vierde woensdag zijn 35e verjaardag en fietste vorige week twee etappes in de roze leiderstrui.
Ook Marc Soler stapte af in de twaalfde etappe. De Spaanse kopman van Movistar kwam eveneens ten val. Hij stapte nog even op zijn fiets maar kon na zo’n 60 kilometer niet meer verder. Soler was de nummer 11 van het algemeen klassement.
Ook voor Gino Mäder is de Giro voorbij. De Zwitser won de zesde etappe en reed even in de blauwe bergtrui. Hij kwam woensdag al ten val en smakte donderdag opnieuw tegen het asfalt. Alex Dowsett stapte af met maagproblemen. Ook de Italiaan Fausto Masnada viel uit in de twaalfde rit.
Na de door Joe Dombrowski gewonnen vierde etappe pakte De Marchi vorige week de roze trui, die hij vervolgens twee dagen mocht dragen. De Italiaanse rasaanvaller vierde gisteren zijn 35ste verjaardag.
Veel opgaves
Ook Marc Soler viel uit in de twaalfde etappe. De Spaanse kopman van Movistar kwam ook ten val. Hij stapte nog even op zijn fiets maar kon na zo’n 60 kilometer niet meer verder. Soler was de nummer 11 van het algemeen klassement.
Ook voor Gino Mäder is de Giro voorbij. De Zwitser won de zesde etappe en reed even in de blauwe bergtrui. Hij kwam woensdag al ten val en smakte donderdag opnieuw tegen het asfalt. Alex Dowsett stapte tijdens de twaalfde etappe af met maagproblemen, terwijl ook Fausto Masnada het voor gezien hield.
De lastige twaalfde etappe in de Giro d’Italia is te volgen in ons liveblog.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Met video
Giro-klassement op z'n kop na spektakelstuk: Carapaz verovert roze trui, dagzege Yates
Simon Yates heeft na een spektakelstuk de veertiende etappe in de Giro d’Italia gewonnen. De Brit van Team BikeExchange-Jayco reed in volle finale weg uit een groep met favorieten. Richard Carapaz (INEOS Grenadiers) nam de roze leiderstrui over van Juan Pedro López (Trek-Segafredo). -
Podcast | Giro Etappe 15: Winstwaarschuwing van Mollema en KOMmetjes-jacht van Van der Poel
Elke dag bespreken Thijs Zonneveld en Hidde van Warmerdam de etappe van de dag. Vandaag een zware bergrit op weg naar Cogne. Ciccone, ploegmaat van Mollema, wint vanuit een grote groep vluchters waar ook veel Nederlanders inzaten. -
Podcast | Giro Etappe 12: De teletijdmachine van Bauke Mollema
Elke dag tijdens de Giro bespreken Thijs Zonneveld en Hidde van Warmerdam de etappe van de dag. Vandaag de twaalfde etappe van deze Giro met een kopgroep vol Nederlanders en de gedachten waren bij Wouter Weylandt. -
Remco Evenepoel kiest voor Giro d'Italia in jacht op tweede eindzege grote ronde: ‘Kijk er heel erg naar uit’
Remco Evenepoel rijdt volgend jaar de Giro d’Italia. De 22-jarige wereldkampioen lijkt daarmee de Tour de France over te slaan. Evenepoel won dit najaar al de Ronde van Spanje. ,,Ik kijk er heel erg naar uit", zei de Belg in een videoboodschap op social media. -
PREMIUM
Column Thijs Zonneveld | Probeer eens honderd keer achter elkaar níet zes te gooien met een dobbelsteen: dat lukt alleen Kelderman
Columnist Thijs Zonneveld over de vele pech van Wilco Kelderman. ‘Ik weet niet wie of wat hij in een vorig leven heeft beledigd, maar het moet een god zijn geweest met heel lange tenen en een olifantengeheugen.’
-
Dit zijn de goedkoopste auto's voor private lease
Met private lease kun je voor een vast bedrag in een gloednieuwe auto rijden. Nagenoeg alles is inbegrepen: of het nu wegenbelasting, de verzekering, onderhoud of pechhulp is, je hoeft er niet over na te denken. Dit zijn de goedkoopste modellen. -
-
-
interview
Paniek om een dringend mailtje van de baas: waarom ons brein soms worstelt met werk
Kenniswerk is zwaar voor onze mentale gezondheid, ziet Christianne Vink, psycholoog en auteur van Het grote hoe ik werk boek. Ze ontmoet in haar praktijk werkenden die worstelen met vermoeidheid en stress, en zich tegelijkertijd moeilijk kunnen concentreren. Wat kun je daaraan doen? -
PREMIUM2
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen.