Grazers bij het Havezate kasteel aan de Loowaard
Volledig scherm
PREMIUM
Grazers bij het Havezate kasteel aan de Loowaard © Jan Ruland van den Brink

Op veel meer plekken blijkt rivierengebied vervuild: risico op gif in vlees van wilde grazers

Het Schone OostenHet aantal plekken in het rivierengebied dat vervuild is met de giftige stof dioxine is groter dan gedacht. Dat blijkt uit grondmonsters die milieu-onderzoeker Jelmer Buijs recent heeft genomen in de uiterwaarden van verschillende rivieren. Ook paarden in natuurgebied de Oostvaardersplassen hebben te hoge waardes.

10 reacties

  • nietus

    3 jaar geleden
    En in Den Haag is niemand die zich afvraagt waarom zo velen getroffen worden door kanker.... 
  • RvzR

    3 jaar geleden
    Nee Jan dit is sarcastisch bedoeld. Het was gisteravond laat al op NPO. Daar werden de boeren als eerste genoemd. Nu weet ik wel dat NPO van links wordt aangestuurd. Maar de Dpg Media heeft er ook een handje van. Zie artikel in Trouw: De natuur zit vol gif. Dus daarom mijn opmerking van "kunnen we de boeren hier ook niet de schuld van geven".
  • Anoniem

    3 jaar geleden
    U heeft gelijk, het is aangepast in het artikel
  • Jan

    3 jaar geleden
    Is dit als een grapje bedoeld ?
  • John Peeters

    3 jaar geleden
    De auteur schrijft dat de Millingerwaard ten westen van Nijmegen ligt. De Millingerwaard ligt echter ten oosten van Nijmegen.