Een klein protest op het gesloten rolluik van deze Maldense modezaak: ‘Ik slaap heel slecht’
MALDEN - Klanten klampen hen geregeld aan. Of ze even mogen binnenkomen, al is het maar voor een praatje en een kopje koffie. En hoe leuk het is dat de beide modeonderneemsters op hun Facebookpagina nog steeds vrolijk hun producten showen, met zichzelf als mannequin. ,,Daar worden ze dan vrolijk van, zeggen ze”, zegt Nicole Kersten, met Marlies Schumans het gezicht van LEV Mode in het winkelcentrum van Malden. ,,Kun je nagaan hoe sneu we met zijn allen zijn geworden in coronatijd.”
Delen per e-mail
Kersten en Schumans hebben geen zin meer om alleen maar mooi weer te spelen. Op het bijna permanent gesloten rolluik van hun damesmodewinkel plakten ze een hartenkreet: Hun geduld, begrip en geld is op. En zij zelf ook. ,,Je ziet dit inderdaad weinig bij andere ondernemers”, zegt Kersten. ,,Naar buiten toe gaat het over ‘koop lokaal’ en ‘hou vol’, en verder zie ik gelatenheid. Klanten denken dat we allerlei vergoedingen van de overheid krijgen, maar deze twee lockdowns hebben we nog niets gehad. Wij wilden met een klein protest mensen laten zien dat het zo echt niet langer meer gaat.”
Ze zijn geschrokken van hoe de lockdown ze raakt, vooral ook psychisch, zegt Schumans. ,,Ik slaap heel slecht en krijg een knoop in mijn maag als ik zie dat ze er bij de Albert Heijn soms met de benen uithangen, het Kruidvat sokken verkoopt en de snoepwinkel wél open mag. Snoep is dus essentieel en wij niet?”
Volle rekken
De twee wijzen in de winkel naar de volle rekken met de wintercollectie en de dozen met voorjaarskleding die alweer klaarstaan. Geen idee waar ze met al die spullen naartoe moeten. Via bestellingen zetten ze hoogstens 10 procent om van normaal en dat er nu mag worden afgehaald is een ‘dooie mus’, zegt Kersten fel. ,,Afhalen? Ik ben geen Chinees.”
Af en toe zijn ze stout, geven ze toe, en laten ze iemand toch even binnen om wat aan te trekken. Je moet laten passen, voelen en beleven, wil je meer verkopen dan een enkel vestje, zeggen ze. Het is al zo moeilijk verkopen, nu vrouwen geen feestjes of uitjes hebben om zich voor te kleden. En die dame die laatst met haar dochter wat nets wilde voor de uitvaart van haar man? Die laten ze echt niet buiten staan.
,,Snapt het kabinet wel wat het aan het doen is? Hebben ze nog andere adviseurs dan die virologen?”, zegt Kersten, die de harde uitspraken niet schuwt. ,,Mag je in dit land ook nog ergens aan doodgaan? De kwetsbare doelgroep waarvoor we het allemaal zouden doen, zie ik hier buiten de zaak gewoon rondlopen, met en zónder mondkapje. Laten we het omdraaien en hen in een lockdown doen. Vaccineer eerst de mensen die werken en zet de winkels open met een deurbeleid. Als wij tien klanten binnen hebben, hebben ze nog 20 vierkante meter per persoon!”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Het bastion CDA brokkelt verder af in het Rijk van Nijmegen
RIJK VAN NIJMEGEN - De aanhang voor het CDA is tijdens de verkiezingen van woensdag verder afgebrokkeld. In het Rijk van Nijmegen was het CDA en diens katholieke voorganger KVP jarenlang een monumentaal bastion. De stad keerde zich al eerder van de partij af, nu zijn ook de plattelandsgemeenten aan de beurt. -
PREMIUM
Welkom in Heumen: minihuisjeshoofdstad van de regio
MALDEN - Met de voorgenomen bouw van twintig tiny houses in Malden en Overasselt dit jaar versterkt de gemeente Heumen haar positie als minihuisjeshoofdstad van de regio. Hoewel er veel gepraat wordt over tiny houses voor alleenstaande twintigers, zijn verder alleen in Millingen plannen voor twee huisjes concreet. -
PREMIUM3
In GGD-priktenten in Malden en Tiel worden tot en met 28 maart 2.500 vaccinaties uitgesteld
NIJMEGEN - In de GGD-priktenten in Malden en Tiel worden vooralsnog 2.500 vaccinaties met het zogeheten AstraZeneca-vaccin uitgesteld. Dat is het aantal inentingen dat tot en met zondag 28 maart was ingepland. -
PREMIUM
Biebs Malden en Overasselt gaan nog jaartje door, maar het mes is niet van tafel
MALDEN - De bibliotheken in Malden en Overasselt blijven dit jaar nog open. De gemeente Heumen heeft de bieb dezelfde subsidie toe moeten kennen als vorig jaar, een bedrag van 320.018 euro, -
PREMIUM21
Vrouw (57) met hond krijgt klap van mountainbiker na discussie in Heumensoord: ‘Incidenten zijn schering en inslag’
NIJMEGEN - Een vrouw (57) uit Nijmegen is mishandeld toen ze haar honden uitliet in Heumensoord. Ze werd geslagen door een mountainbiker en liep daarbij een kneuzing in haar gezicht op.
-
SP en GroenLinks lijden zware nederlaag in Heumen, VVD wint
HEUMEN - De linkse partijen SP en GroenLinks hebben bij de Tweede Kamerverkiezingen een zware nederlaag geleden in Heumen. Beide partijen kwamen vier jaar geleden boven 10 procent van de stemmen uit. Nu liggen die percentages onder de 7 procent. -
Welstandadvies genegeerd in Malden: ‘We moeten nu gewoon snel gaan bouwen’
MALDEN - De bouw van een wijkje met 28 woningen op de plek van de oude Veldschuur in Malden moet zo snel mogelijk beginnen. Dat de welstandscommissie van de gemeente liever een appartementengebouw aan de Veldsingel ziet verrijzen, mag het project niet meer in de weg staan. -
PREMIUM
Tivoli en Maisdoolhof: stilte, schoonmaken en hoop houden
BERG EN DAL/MALDEN - Pasen is altijd het startschot van het toeristisch seizoen. Alleen gaat de opening van regionale attracties als Speelboerderij Maisdoolhof in Malden en pretpark Tivoli (Berg en Dal) voor het tweede jaar op rij niet door. Hoe liggen de trekpleisters er nu bij?