Brandweer redt 60 varkens uit mestput nadat stalvloer het begeeft: boer flink geschrokken; één dier overleden
update | met videoOp de Lamstraat in Toldijk zijn zaterdagochtend zo'n zestig varkens in een mestput gevallen nadat de stalvloer het had begeven. De brandweer is erin geslaagd alle dieren uit de benarde situatie in de put te bevrijden. Een dier heeft de val in de put niet overleefd. i
Meerdere brandweereenheden kwamen naar het ongeval. Twintig brandweermensen en vijf ondersteuners hebben in teams van telkens vier man de varkens uit de put getild. Boven pakten de andere brandweermensen de varkens aan. De boer bracht de beesten naar een veilige plek.
Het varkensbedrijf heeft zo'n 2.000 dieren in de stallen staan. Volgens de brandweer zag de stal er prima uit en is daarom onduidelijk hoe het ongeluk heeft kunnen gebeuren.
De boer is stevig geschrokken van het incident. Alle varkens op één na hebben het ongeluk overleefd. Maar de boer juicht niet te vroeg. In sommige gevallen kan een varken ook na de noodsituatie door een overdosis stress alsnog overlijden.
Bij de reddingsoperatie heeft de eigenaar met een trekker de mestput leeggepompt zodat de brandweer beter bij de varkens kon komen.
Handmatig bevrijden
De varkens zijn één voor één met de hand uit de put bevrijd. ,,Dat is een intensieve klus", meldt een woordvoerder. Door de ammoniakgassen die vrijkwamen moesten de brandweerlieden ook gasmaskers dragen. Dat maakte het er niet makkelijker op.
Rond 10.50 uur kwam de melding ‘dier in put’ binnen bij de meldkamer. Daarna rukten meerdere korpsen uit.
Tweede keer in korte tijd
Donderdag vielen in Oosterhout acht varkens in een mestput doordat de vloer waarop ze stonden het begaf. Daar kon de brandweer alle dieren redden.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMEnergierekening
Harmen: ‘Mijn huis had energielabel C, maar dat was misschien een beetje optimistisch’
-
Oorlog in Oekraïne
LIVE | Kyiv voor tweede nacht op rij bestookt met Russische luchtaanvallen
Voor de tweede nacht op rij is de Oekraïense hoofdstad Kyiv bestookt met Russische aanvallen. In de stad waren volgens burgemeester Vitali Klitschko diverse explosies te horen. Een nacht eerder vielen bij Russische aanvallen op Kyiv een dode en drie gewonden. De Oekraïense strijdkrachten noemden het de grootste aanval sinds het begin van de oorlog. Lees alles over de oorlog in Oekraïne in ons liveblog. -
PREMIUM22
Gewone fiets bijna twee keer zo gezond als e-bike: zoveel calorieën verbrand je per uur
Drie op de tien Nederlanders rijden inmiddels op een elektrische fiets. Ook relatief jonge fietsers zijn overstag. Is dat nou goed nieuws? Want trappen met ondersteuning is toch lang niet zo gezond als jezelf verplaatsen op een gewone fiets? De Fietsersbond en een bewegingswetenschapper zetten op een rij wat de verschillen zijn. -
MET VIDEO
Ajax-speler Berghuis deelt na afloop klap uit bij spelersbus: ‘Ik heb spijt, had ik niet moeten doen’
Ajax-speler Steven Berghuis heeft zondagmiddag na de wedstrijd tegen FC Twente een klap uitgedeeld. Op een filmpje is te zien dat Berghuis uithaalt, terwijl hij op het punt staat om de spelersbus in te stappen. Volgens een getuige was zijn actie een reactie op een racistische uitspraak van een aanwezige.Enschede -
Serviërs massaal de straat op tegen geweld op televisie: ‘Niet normaal’
Serviërs gingen dit weekend massaal de straat op om te protesteren tegen geweld in de samenleving. Ze eisen onder meer een verbod op gewelddadige televisie.
-
Getest: Dit is de beste wasmachine voor grotere huishoudens
-
-
-
oproep
Wat is jouw favoriete liedje en waarom?
Iedereen heeft er wel een: een nummer dat voor hem of haar om wat voor reden dan ook heel bijzonder is. Voor de rubriek ‘Mijn Liedje’ zijn we op zoek naar mensen uit de regio die over hun speciale liedje willen vertellen. -
Update3
Verdronken vissers in Maas zijn mannen van 37 en 38 jaar: ‘Het is vreselijk voor de familie’
De politie heeft zaterdagmiddag twee lichamen gevonden in de Maas bij Heijen, in het noorden van de provincie Limburg. Zondag werd bekend gemaakt dat het gaat om twee Poolse mannen van 37 en 38 jaar oud, woonachtig in Duitsland.