Hij beroofde haar zusje Nadine met 36 messteken van het leven, en tóch kan Jacqueline hem vergeven
STOKKUM - Met 36 messteken werd Nadine Beemsterboer op 20-jarige leeftijd om het leven gebracht door haar ex-vriend. Haar zus Jacqueline Beemsterboer (39) heeft de dader vergeven.
Ze was bij haar schoonfamilie toen haar ouders op 2 december 2006 belden met de mededeling dat er iets was met Nadine. Jacqueline Beemsterboer (nu 39) en haar toenmalige vriend stapten direct in de auto. Rondom haar ouderlijk huis in Hoorn stond het vol met auto’s en fietsen. Mensen waren in tranen. Ze wist direct dat iets heel erg mis was.
De politie vond die dag in Amsterdam het lichaam van de dode jonge vrouw in het huis van Gerold O., de ex-vriend van Nadine. ,,Toen duidelijk werd dat het om Nadine ging stortte mijn wereld in. Ik kon alleen maar schreeuwen en huilen. Mijn maatje was uit mijn leven gerukt.”
Jacqueline, inmiddels vanuit Hoorn verhuisd naar Stokkum, voelde jarenlang niets dan intens verdriet om het gemis van haar zusje. Tot een paar jaar geleden. Inmiddels heeft Jacqueline de moordenaar zelfs vergeven. Sinds kort geeft ze lezingen in gevangenissen over vergeven. De moordenaar van haar zus is sinds afgelopen zomer weer vrij.
Hij weet dat ik hem heb vergeven, maar hij heeft zichzelf nog niet vergeven
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Ouders van vermoorde dochter: ‘Nadine zit nog steeds in ons hart’
DOESBURG - Jacques en Wanda Beemsterboer blijven lezingen geven over hun dochter Nadine die in 2006 werd vermoord: ,,Het voelt heel goed om dit te doen.’’ -
PREMIUMVideo
Vader vermoorde Nadine verrast schoolkinderen: ‘Ook als je vreselijke dingen meemaakt, kun je kiezen voor een positief vervolg’
DOESBURG - Een vreselijke gebeurtenis een positief vervolg geven. Jacques Beemsterboer (66) doet het. De Doesburger houdt al jaren lezingen over zijn in 2006 omgebrachte dochter en bouwt nu ook met Lego op scholen. -
Is mijn voorschotbedrag wel of niet aangepast naar het prijsplafond?
De overheid heeft besloten consumenten op weg te helpen met de hoge energieprijzen. Begin dit jaar is daarom het prijsplafond ingegaan, waardoor je een maximaal tarief betaalt voor energie. Betekent dit dat het voorschotbedrag nu ook is aangepast? Twee experts leggen uit hoe het zit. -
PREMIUMBOEK
Ouders Nadine spraken man die dochter met 36 messteken doodde: ‘Ze hadden samen gelukkig kunnen zijn’
DOESBURG - In 2010 verscheen het boek van Wanda Beemsterboer over haar omgebrachte dochter Nadine. Nu is er al de zestiende druk van Mam, ik bel zo terug. Gedetineerden krijgen het boek gratis en er is een nieuw einde, waarin het zelfs gaat over vergeving. -
Beter Eten
Maca-poeder zou wonderen doen in de slaapkamer, maar ‘sekskroket’ werkt misschien beter
In de rubriek Beter Eten schrijft gezondheidsjournalist Tijn Elferink over wat hem opvalt op het gebied van eten en drinken. Een Peruaans poedertje zou zorgen voor een boost van je libido. Waarom je een spannende avond toch beter met een sekskroket kunt beginnen.
-
PREMIUMeigen tuin eerst
Dit moet je weten over snoeien: ‘Bomen en struiken hebben geen voordeel bij het afhakken van ledematen’
Snoeien, stekken, planten, verpotten, zaaien en schoffelen. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt een handje. -
-
-
PREMIUM
Ouders van vermoorde Nadine verontrust over toename geweld en discriminatie: ‘Waar gaat dit naartoe?’
DOESBURG - Jacques Beemsterboer uit Doesburg geeft na een ‘coronapauze’ weer lezingen over zijn in 2006 vermoorde dochter Nadine. Juist nu is dat nodig, vindt hij. ,,Discriminatie neemt toe. Nadine was wars van discriminatie.” -
Hoeveel mag een bank van ons weten om witwassen te bestrijden? Kamer twijfelt
Een nieuwe wet om het witwassen van crimineel geld tegen te gaan, zorgt voor kopzorgen in de Tweede Kamer. Er is vrees dat de privacy van onschuldige burgers in de knel komt.
4 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerAJ Friedhof
Desirea Ter Stegen
daniel natrop
Harjo Roordink