Hoe goed ben jij bestand tegen hackers?
ExploitJaarlijks worden nog altijd honderdduizenden Nederlanders slachtoffer van cybercriminaliteit. Persoonlijke accounts worden gehacked, gevoelige informatie wordt gestolen en rekeningen worden geplunderd. Het is niet de vraag óf je gehacked gaat worden, maar eerder wanneer. Ongetwijfeld zijn er al de nodige pogingen gedaan om ook jouw online accounts te hacken. Veel aanvallen zijn geautomatiseerd en weinig specifiek; jouw accounts komen waarschijnlijk voor in verscheidene illegale databases die gebruikt worden om op grote schaal aanvallen in te zetten.
Maak het hackers moeilijk met een simpele beveiligingsapp op je laptop en telefoon!
Gelukkig kan je je goed wapenen tegen hackers en het hen behoorlijk lastig maken. Dit doe je onder meer door gebruik te maken van een VPN service. VPN staat voor Virtual Private Network. Het is een manier om alle data die je via internet verstuurt en ontvangt sterk te versleutelen. Normaal gesproken kan een hacker behoorlijk eenvoudig inbreken op jouw laptop of smartphone, bijvoorbeeld als je verbonden bent met een openbaar wifi-netwerk. Een hacker kan dan jouw dataverkeer onderscheppen en aflezen, zonder dat jij hier iets van merkt.
Wanneer je echter gebruikmaakt van een VPN-app op je computer of laptop, wordt al jouw internetverkeer versleuteld met sterke encryptieprotocollen. Jij zelf merkt hier niets van en kan gewoon internetten als altijd; de VPN-app draait stilletjes op de achtergrond. Maar als een hacker probeert in te breken via je internetverbinding, dan zal de hacker aanlopen tegen de sterke beveiliging van de VPN. Zelfs met de sterkste supercomputer ter wereld is de beveiligingssleutel van een VPN eigenlijk onmogelijk te kraken. Hiermee blijft je data veilig en kan een hacker niet meer zomaar meekijken. En kan jij veilig gebruikmaken van openbare netwerken!
Let op: iedereen kan een hacker zijn
Hackers zijn er in vele soorten en maten. Iedereen kent het stereotype beeld van een figuur met capuchon achter een laptop in een duistere kelder. Feit is dat tegenwoordig iedereen een hacker kan zijn; goede kans dat je er een kent zonder het te weten. Het buurtjongetje wellicht? Middelbare scholen bieden vaak hacklessen aan! Dus ja, goede kans dat de buurjongen een aardig potje kan hacken. Dit hoeft geen probleem te zijn, we hebben als maatschappije ‘goede’ hackers nodig. Maar wapen jezelf in ieder geval tegen de ‘bad ones’!
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.