‘Hulde voor de schutter’ en ‘opgeruimd staat netjes’: Waar komt deze haat voor de wolf vandaan?
Dat de dode wolf bij Stroe stierf door een kogel, beschouwt lang niet iedereen als een treurig incident. Op sociale media en onder nieuwsberichten blijkt dat velen de wolf liever kwijt dan rijk zijn. ‘Hulde voor de schutter’, ‘opgeruimd staat netjes’ en ‘op naar de volgende’. Waar komt dit sentiment vandaan?
Historicus, schrijver en wolvenexpert Dik van der Meulen is al jaren gefascineerd door de wolf. Hij reisde de wereld over om de eeuwenoude relatie tussen de mens en het dier te begrijpen.
Het boek dat hij daarover schreef - De kinderen van de nacht, over wolven en mensen (2017) - werd bekroond met de Jan Wolkers Prijs voor beste Natuurboek.
Je moet aan mensen duidelijk maken: de wolf is terug en dat is niet erg
Vreugde omdat er een wolf is doodgeschoten: op sociale media en onder onze artikelen zien we veel opgetogen reacties. Waar komt dat antiwolven-sentiment vandaan?
,,Een negatief beeld van de wolf heeft met onze schooltijd te maken, over de verhalen die verteld worden. Dat wolven mensen eten, dat het een verslindend dier is.”
,,Maar de oorsprong daarvan gaat veel verder terug in de geschiedenis. Je moet weten dat mensen en wolven lange tijd best goed samen gingen. Het bewijs is de hond. In de Oertijd werden wolven onze kameraden toen we ze tam maakten. Het is misgelopen toen we de veeteelt uitvonden.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Met video2
Trainer Alfred Schreuder ontslagen bij Ajax na nieuwe blamage: ‘Een noodzakelijke beslissing’
Alfred Schreuder is ontslagen als trainer van Ajax. De zevende eredivisiewedstrijd op een rij zonder zege, donderdagavond tegen FC Volendam (1-1), is de 50-jarige trainer fataal geworden. De Amsterdamse club heeft ‘geen vertrouwen meer in een verdere samenwerking’. Michael Reiziger neemt de taken van Schreuder voorlopig over. -
Yukinari Sugawara speler van de week, fraaie beoordeling voor Ajax-beul Damon Mirani
Met twee assists en een fraaie goal was AZ-verdediger Yukinari Sugawara de speler met het hoogste cijfer in de midweekse speelronde. Hij kreeg een 8 voor zijn optreden. Lars Unnerstall bleef koploper van het klassement. -
Beter Eten
Maca-poeder zou wonderen doen in de slaapkamer, maar ‘sekskroket’ werkt misschien beter
In de rubriek Beter Eten schrijft gezondheidsjournalist Tijn Elferink over wat hem opvalt op het gebied van eten en drinken. Een Peruaans poedertje zou zorgen voor een boost van je libido. Waarom je een spannende avond toch beter met een sekskroket kunt beginnen. -
met video
Hulpverleners boos na brute diefstal AED's: 'Kan je zoontje of moeder zijn die hartstilstand krijgt'
ALMELO - Voorzitter Marco Smit van de Almelose EHBO-vereniging kon er met zijn verstand niet bij. Waarom steelt iemand een levensreddend apparaat? Want dat is wat er afgelopen 7 december gebeurde. Aan de Rohofstraat in Almelo rukte een witte kale man een AED van de muur. De politie is op zoek naar de dader. „Dan gaan je nekharen overeind staan.” -
4
Rugby-international Inge van der Velden (30) overleden aan kanker
De Nederlandse rugbyster Inge van der Velden is afgelopen maandag op 30-jarige leeftijd overleden. Bij de international, die ook uitkwam voor de Castricumse Rugby Club, werd een agressieve vorm van kanker ontdekt.
-
Is mijn voorschotbedrag wel of niet aangepast naar het prijsplafond?
De overheid heeft besloten consumenten op weg te helpen met de hoge energieprijzen. Begin dit jaar is daarom het prijsplafond ingegaan, waardoor je een maximaal tarief betaalt voor energie. Betekent dit dat het voorschotbedrag nu ook is aangepast? Twee experts leggen uit hoe het zit. -
-
-
PREMIUM
Waarom het loont om toch even het eerste loonstrookje van 2023 te checken
Het eerste salaris van 2023 staat op je rekening. Waarschijnlijk zie je een hoger nettosalaris dan vorig jaar, want veel werkenden in loondienst gaan er dit jaar op vooruit. Maar dat is niet het enige wat dit jaar anders kan zijn. Experts leggen het uit. -
Oorlog Oekraïne
LIVE | Polen stuurt zestig tanks van eigen makelij naar Oekraïne; explosies bij Zaporizja-kerncentrale
Controleurs van het Internationale Agentschap voor Atoomenergie (IAEA) meldden donderdag krachtige explosies bij de Zaporizja-kerncentrale. Directeur Rafael Grossi riep opnieuw op tot een veiligheidszone rond de door de Russen bezette centrale. Het Kremlin zegt dat westerse landen deelnemen aan de oorlog, omdat ze moderne aanvalstanks gaan leveren. En Japan heeft nieuwe sancties tegen Rusland aangekondigd. Volg alle ontwikkelingen van de oorlog in ons liveblog hieronder.
11 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerJules Vismale
Hennie Brouwer
Henk Van Dieren
Boudewijn Kooijman
Gerrit Louter