André van Duin steelt de show in Heel Holland Bakt: ‘Dit is meer een dood schildpadje’
Koken & etenDrie mannekes, drie vrouwkes. Dat zijn de zes overgebleven kandidaten zoals presentator André van Duin ze noemde tijdens de vijfde aflevering van Heel Holland Bakt. Gisteren keken er bijna 3,4 miljoen mensen naar de bakwedstrijd.
Delen per e-mail
Hoe lekker en hoe mooi de taarten ook waren van de kandidaten, presentator André van Duin steelt de show tijdens de vijfde aflevering van Heel Holland Bakt. Het begint al bij de eerste opdracht, waarvoor de bakkers pannenkoeken moeten bakken. ,,Niet zo leuk om te bakken", reageert Ellen gelaten.
,,Ik hou niet zo veel van pannenkoeken", zegt Sabine sip. Niet eens zo makkelijk, want soms mislukt niet alleen de eerste maar ook de tweede, merkte Daniël. ,,De eerste lukt niet altijd, kijk maar in mijn familie”, grapt jurylid Robèrt van Beckhoven tegen Elizabeth.
Leuk hoor, al dat gebak. Maar wat zijn nou de lekkerste pannenkoeken? Precies, die met spek. Dat vindt Van Duin in elk geval en probeert daarom spek te 'verkopen’ aan een bakker. Hij loopt met een bordje rond in de hoop dat iemand er eentje voor hem wil maken. Thijs krijgt hij zo gek. ,,Zet het beeld even stil”, adviseert Van Duin, als hij zijn bordje vol heeft. ,,Lekker bakken.”
‘Bekijk het maar’
Bij de technische opdracht - kano’s - komt Van Duin, die naar later bleek tijdens de opnamen te worden behandeld tegen kanker, weer geestig uit de hoek. Heel lekker, vindt de jury de koek met spijs. De bakkers ook. ,,Maar ja”, merkt Ellen op, ,,als je dit thuis doet, heb je een recept. En nu staat er alleen maar: maak een deeg.” ,,En bekijk het verder maar", vult Van Duin droogjes aan. ,,Ja,dat is Robèrt.”
Hoe bekend de koeken ook zijn: dat betekent nog niet dat je ze dan ook gemakkelijk kunt maken. De van oorsprong Oostenrijkse Daniël besluit de vorm niet te gebruiken, misschien omdat hij niet precies weet hoe kano's eruitzien. Het levert een langwerpige gevulde koek op. ,,Creatief met kano", merkt jurylid Janny van der Heijden op. ,,Je moet ze echt in de vorm bakken", zegt Van Beckhoven. ,,Dit is meer een dood schildpadje” , zegt Van Duin met een uitgestreken gezicht. De kano's van Elizabeth ontberen een dakje, dus die noemt Van Duin ‘het cabrioletje onder de kano's’. Deze twee afwijkende kano's scoren het minst goed: Thijs en Eric bakten de beste.
Stomme koekjes
Voor het spektakelstuk moeten de bakkers aan de slag met macarons of 'stomme koekjes’ zoals Ellen ze noemt. Je moet keihard slaan als je het beslag maakt en als je het beslag op je bakplaat hebt gespoten, moet je de lucht eruit kloppen. Lastig, lastig, dus veel koekjes barsten omdat ze nog luchtbelletjes bevatten. ,,Het is een fragiel koekje, net een vrouw", zegt Van der Heijden met een knipoog. Daniël is in mineur. Hij heeft ze nooit eerder gemaakt. ,,Ik zie het aan je werkbank", zegt Van der Heijden en steekt meteen een handje toe.
Balen. Het is voorbij
De manier waarop de torens eruit zien, krijgen achter de schermen ook kritiek. Samen met Van der Heijden beoordeelt Van Duin de torens die de kandidaten hebben gefabriceerd. ,,Ik zou hem nooit zo puntig hebben gemaakt", zegt Van der Heijden over een van de kandidaten. Dan lacht Van Duin kwajongensachtig. ,,Ik zou sowieso nooit zo'n toren hebben gemaakt.”
Ook bij de beoordeling heeft Van Duin weer een paar snedige opmerkingen in zijn mouw. Soms is het alleen al de manier waarop hij iets zegt. ,,Kom maar Elizabeth.” Pauze. ,,Met je macaróns.” Elizabeths heeft van haar taart een fraai tuintje gemaakt, maar de macarons: daar is nogal wat mee mis helaas. ,,Het is de taart met de meeste bijen", troost Van Duin haar. Ook Sabines taart valt qua smaak tegen. De koekjes zijn brokkelig en de smaak is niet goed. ,,De bijen zijn er dol op", zegt Van der Heijden. Als ze haar taart weer mag meenemen roept Van Duin haar toe: ,,En hou je bijen bij je.”
De jury merkt dat de kandidaten wisselend hebben gebakken. Soms is de ene opdracht bijna perfect verlopen terwijl de opdracht erna bij die bakker faliekant mislukt. Thijs bakte het weekend door het meest stabiel en krijgt voor de tweede keer de titel meesterbakker. De bakker die naar huis gaat, is Daniël. Zowel zijn pannenkoekentaart (niet echt pannenkoeken) als de macarons (niet zo goed gelukt) en de kano's (afwijkende vorm) waren geen hoogtepunten,. , Echt heel jammer.” ,,Balen. Het is voorbij", reageert hij na afloop geëmotioneerd. ,,Zulke fijne mensen. Heel fijne weken. Heel erg jammer.”
Er zijn nog twee mannekes en twee vrouwkes over: Thijs, Eric, Sabine, Ellen en Elizabeth.
Bekijk hier de video's over Koken&Eten:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Boer Matthijs wil de witte motor weer sexy maken: ‘Dit is de ‘single malt’ onder de melk’
Hij werd voor gek verklaard, stuitte op onbegrip van boeren en de banken stonden nou niet meteen te trappelen. Toch liggen anderhalf jaar na de lancering van ElkeMelk de schappen van Albert Heijn dagelijks vol met flessen van Metha 101, Geertje 72 en van zo’n 100 andere koeien uit zijn stal in Molenaarsgraaf. En het buitenland lonkt. ,,Melk moet weer sexy worden’’, zegt ondernemer Matthijs Baan (40). -
Wat Eten We Vandaag: Sinaasappel cheesecake glaasjes met mango
Dit lekkere toetje zet je snel op tafel. Ideaal als je zin hebt in iets lekkers, maar ook handig als je eters krijgt. Je kunt dit toetje namelijk heel goed voorbereiden. Na het hoofdgerecht pak je hem zo uit de koelkast, ready to eat! -
Wat Eten We Vandaag: Lamsstoof met couscous
De unieke smaak en geur van lamsvlees leent zich uitstekend voor een heerlijke lamsstoof. In deze curry komen alle smaaktonen van het vlees goed naar voren. Onze lamsstoof is licht pittig, bevat veel diepgang door de kruiden en heeft een zoete ondertoon van de abrikozen. -
Koken & eten
Eva Jinek verklapt aan Miljuschka wat zij het liefst eet: ‘Na de uitzending wil ik een halve kilo kaas’
Miljuschka weet wat lekker eten is en ze deelt haar tips en trucs graag met haar fans. Dit weekend vertelt ze over haar favoriete adresjes in Amsterdam en bespreekt ze met Eva Jinek haar culinaire voorkeuren in haar eigen podcast. -
video
Topman Dirk van den Broek: Verlaag btw op groente en fruit naar 6 procent
Supermarktketen Dirk van den Broek begint vandaag een petitie met als inzet de verlaging van btw op groente en fruit (van 9 naar 6 procent). De supermarkt vindt het niet kunnen dat gezonde, verse producten vaak duurder zijn dan ongezonde boodschappen. ,,Hoogste tijd voor actie.’’
-
Tupperware Nederland stopt per direct met verkoop legendarische producten
Tupperware stopt vanaf 1 maart met de verkoop in Nederland. Het befaamde bedrijf in keukengerei en plasticartikelen zal ook stoppen met de Tupperwareparty's. -
PREMIUM
Raymon en Marchiano lanceren eigen jenever: ‘Oubollig? Als opa en oma het drinken, drinkt iedereen het’
Ze gaven zichzelf een jaar de tijd om 1250 flessen te verkopen. Binnen tien dagen waren ze op. De jenever Barak’51 van twee Leerdamse vrienden blijkt niet alleen binnen de Molukse gemeenschap een schot in de roos. ‘Ook bij mensen die zeggen dat ze geen jenever lusten.’ -
Koken & Weten
Zoveel gezonder zijn pure chocolade-eitjes dan de variant met melkchocolade
In de rubriek Koken & Weten duikt gezondheidsjournalist Tijn Elferink in een voedingsonderwerp waar verwarring over bestaat. Dit keer: zijn paaseitjes van pure chocolade gezonder dan melkchocolade eitjes?