Dit is de Angry Angus, de ‘lekkerste hamburger van Nederland’ uit Arnhem
Laurentz Craane heeft voor de derde keer de lekkerste hamburger van Nederland gemaakt. Craane vestigde zijn naam als tophamburgerbakker opnieuw tijdens de Horecava met zijn Angry Angus. De kookwedstrijd werd georganiseerd door Stichting Lekkerste Wedstrijden.
Delen per e-mail
Craane werkt bij Iveau Burgers & Wijnbar in Arnhem. Hij sleepte de prijs in 2016 en 2018 ook al in de wacht. Nu verraste hij de jury opnieuw. In plaats van het traditionele blaadje sla en het schijfje tomaat bracht Craane het knapperige in zijn hamburger met groenten. Hierdoor werd het broodje verrassend fris, meldt de stichting.
De hamburger bevatte ook pulled pork en een ingelegde augurk in mangozuur als dressing. Een unieke combinatie, oordeelde de jury.
De vakwedstrijd De Lekkerste Hamburger is onderdeel van de Lekkerste Wedstrijden, die al sinds 1984 jaarlijks worden gehouden tijdens de horeca-vakbeurs. De wedstrijden zijn bedoeld voor professionals, die werken bij hamburgerzaken.
De deelnemer moesten op het podium binnen acht minuten vijf identieke hamburgers maken. De jury lette op volgens de organisatoren op uitstraling, creativiteit, smaakbeleving, eetbaarheid, samenstelling en inkoopprijs. De belangrijkste criteria was de originaliteit van het gerecht.
Op nummer 2 en 3 eindigden Michiel Houdkamp, die werkt bij Firma Pickles in Utrecht en Jelle Hovens vanTraiteur/Slagerij de Goeij in Vianen. Er namen twaalf koks mee aan de wedstrijd.
Zo maak je een geweldige burger op de barbecue:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Animal Rights maakt heftige beelden in kippenbedrijf
Animal Rights brengt trieste beelden naar buiten van de leefcondities van maar liefst 290.000 kooikippen in een megastal in Merksplas. “In kooisystemen worden veel dieren op een kleine oppervlakte gepropt zonder de mogelijkheid tot natuurlijk gedrag”, zegt Animal Rights campagnecoördinator Els van Campenhout, “door het leven op gaas treden er veel pootproblemen op en vanwege de stress pikken de dieren elkaar volledig kaal.” -
Wat Eten We Vandaag: Pittige omelet met spitskool
Met dit heerlijke recept geef je wat extra pit aan je omelet! Deze omelet wordt namelijk op smaak gebracht met sambal. Wij toppen de omelet af met spitskool voor een frisse toevoeging. -
Koken & eten
Eva Jinek verklapt aan Miljuschka wat zij het liefst eet: ‘Na de uitzending wil ik een halve kilo kaas’
Miljuschka weet wat lekker eten is en ze deelt haar tips en trucs graag met haar fans. Dit weekend vertelt ze over haar favoriete adresjes in Amsterdam en bespreekt ze met Eva Jinek haar culinaire voorkeuren in haar eigen podcast. -
Dit café vraagt extreem bedrag voor een kop koffie: ‘Krijg ik er een ticket naar Rome bij?’
Een café in het Australische Melbourne heeft een bijzonder kopje koffie op de menukaart staan. Vooral de prijs springt in het oog: 198 Australische dollars, omgerekend zo'n 123 euro. Toch zijn er klanten die het kostbare goedje graag willen proberen. -
De lekkerste hamburger van Nederland is een handenbindertje à 34,75 euro
ARNHEM - Laurentz Craane (30) uit Rheden is voor de tweede keer maker van de beste hamburger van Nederland. Een hamburger is bij hem al lang geen fastfood meer. ,,Ik denk weken na alleen al over het juiste broodje.’’
-
BinnensteBuiten: de makers vieren duizendste uitzending met een feestelijk ananasdrankje
Huis, tuin, kook- en natuurtips: ze komen elke werkdag voorbij in het KRO-NCRV-programma BinnensteBuiten. Vanavond is de duizendste aflevering te zien. Een lekker kijkmoment net na etenstijd, vinden de fans. -
PREMIUM
Raymon en Marchiano lanceren eigen jenever: ‘Oubollig? Als opa en oma het drinken, drinkt iedereen het’
Ze gaven zichzelf een jaar de tijd om 1250 flessen te verkopen. Binnen tien dagen waren ze op. De jenever Barak’51 van twee Leerdamse vrienden blijkt niet alleen binnen de Molukse gemeenschap een schot in de roos. ‘Ook bij mensen die zeggen dat ze geen jenever lusten.’ -
Wat Eten We Vandaag: Romige kip-pestocalzone
Calzone is een gevuld pizzadeeg in de vorm van een maan. Het leuke aan calzone is dat het een soort van cadeautje voor jezelf is. Wij hebben deze pizza gevuld met kip, pesto, champignons en mozzarella, maar je kunt allerlei toppings naar keuze toevoegen.