Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zoeken een kok
Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zoeken een zelfstandige kok, die goed kan samenwerken en organiseren. Wie belangstelling heeft, moet snel zijn want de sollicitatieperiode sluit over een paar dagen.
Delen per e-mail
De kok zal werken als tweede man of vrouw met meesterkok Willem-Pieter van Dreumel. Hij of zij zal vooral in Paleis Noordeinde in Den Haag aan de slag gaan, maar ook op locatie bij de andere koninklijke verblijven in Amsterdam, Apeldoorn en Baarn, zo vermeldt de vacature. Een rijbewijs is een vereiste.
Er wordt wel wat van je gevraagd: je zorgt voor de bereiding van ‘uiteenlopende gerechten en maaltijden voor de Koninklijke Familie en haar gasten’. Goed kunnen plannen is essentieel. Je bent medeverantwoordelijk voor staatsbanketten en andere maaltijden van gasten van de koning en koningin. Daarnaast moet je stressbestendig zijn: je onderhoudt contacten met leveranciers, je helpt met het schoonhouden van de keukens, de magazijnen, de apparatuur en de keukenspullen.
De mbo’er moet de juiste papieren hebben. Het salaris is maximaal 2.970,50 euro bruto per maand. Je krijgt ook nog een onregelmatigheidstoeslag, vakantiegeld en een eindejaarsuitkering van 8,3 procent. Solliciteren kan nog tot 25 november.
Magnetronmaaltijden
Het koninklijk paar schijnt niet al te uitbundig te eten, zo merkte Marc van der Linden, hoofdredacteur van het tijdschrift Royalty, in magazine HP/De Tijd. Hij noemde de Oranjes ‘hele bescheiden eters’. ,,Ik geloof dat ze thuis voornamelijk magnetronmaaltijden eten. Weliswaar van tevoren bereid door een kok. Het is elk geval geen haute cuisine wat daar dagelijks geserveerd wordt.”
Verder in het nieuws
-
Koken & eten Grootste privécollectie whisky ter wereld onder de hamer
De grootste privéverzameling van whisky, bestaand uit meer dan 3900 flessen, wordt geveild in de Schotse stad Perth. De veiling brengt mogelijk zo’n 8 miljoen pond (9,5 miljoen euro) op, verwacht het veilinghuis. -
PREMIUM
Koken & eten Restaurants zijn klaar met no-shows en vragen vaker om betaling vooraf
Met de opmars van no-shows zien restaurateurs hun omzet kelderen. Vooral met kerst, de hoogtijdagen in de horeca, zijn niet-nagekomen reserveringen funest. ‘Het kan toch niet zo zijn dat ik failliet ga doordat een ander geen fatsoen heeft.’ -
Wat Eten We Vandaag: Klassieke chocolademousse
Met een extra intense chocoladesmaak door de pure chocolade (70%). De slagroom klop je zonder suiker lobbig en die gaat erbovenop. Tip: je kunt dit gerecht 1 dag van te voren maken. Voeg de slagroom en de frambozen dan pas op het laatst toe. -
Duur ongelukje: fles wijn van 2.500 euro aan diggelen
Een wijnhandelaar die in het Vlaamse dorp Maarkedal een lading peperdure wijnen kwam leveren, zal die levering niet snel vergeten. Toen de handelaar de koffer van zijn auto opendeed bij restaurant Paul De Pierre, viel daar uitgerekend de allerduurste fles uit die hij bij zich had. -
PREMIUM
En is het wat? Deze vegan burger is een voedzame keuze (en neem er vooral mayo bij)
Nooit eerder was het aanbod van voedingsmiddelen zo groot. In deze serie beoordeelt een professioneel diëtiste nieuwe producten en geeft antwoord op de vraag: en is het wat? Ditmaal test ze de ‘Supreme Vegan Burger’.
-
Koken & eten Broccolistam weggooien is zonde: zes manieren om deze wél te gebruiken
Volgens laatste cijfers uit 2018 verspillen we per persoon zo’n 40 kilo aan voedsel per jaar. Nergens voor nodig, als je weet hoe je het moet voorkomen. -
PREMIUM
In de overgang? Dit eet je beter wel en niet
Eet eens een banaan, als je klachten hebt tijdens de overgang. Of dadels. Desirée Marsman weet alles van voeding tijdens de menopauze en geeft negen tips. -
Gember is zeer geschikt voor thuisteelt
Als student had Ronald Giphart een huisgenoot die grootverbruiker was van gember. Hij teelde de wortelstok zelf, gewoon in zijn kamer.