Pannenkoek met spruitjes is de lekkerste - vindt ook kinderjury
Koken & etenDe pannenkoek waarin Edwin Hollanders (46) spruitjes verwerkte kwam als beste uit de bus bij de bakwedstrijd van de Lekkerste Pannenkoek op horecavakbeurs Horecava. Zelfs de kinderen smulden ervan en vonden hem ook het lekkerst.
Delen per e-mail
Je verwacht het niet: een pannenkoek met spruitjes die de harten van kinderen verovert. Toch is dat precies wat er gebeurde bij de wedstrijd Lekkerste Pannenkoek die vandaag werd gehouden op horecavakbeurs Horecava in de RAI Amsterdam.
,,Ik heb gewoon gedaan waar ik zelf in geloof", meldt winnaar Edwin Hollanders van Pannenkoekhuis De Perdstal in Venray vlak nadat hij de beker in ontvangst heeft genomen. ,,Het thema was ‘Hollands hartig’ en dan ga je denken, wat is nou echt Hollands.”
Eerst dacht hij nog aan bloedworst, maar dat vond hij toch iets te Engels en te weinig Nederlands. Hij kwam uit bij de enige echte Nederlandse erwtensoep. Hollanders trok naar eigen zeggen de soep uit elkaar en gebruikt de losse elementen in zijn creatie. Zo bereidde hij een linzencrème en gebruikte hij spek dat hij vooraf zacht pekelde. In het gerecht zit ook speculaas en spruitjes.
De voorzitter van de proefjury, Damian van der Reijden, was vol lof over de winnende pannenkoek met name door de verrassende verbindingen tussen de ingrediënten in combinatie met een prachtige presentatie. ,,Wat opviel was het gebruik van een rookstolp om de laatste extra smaakimpuls te geven.”
De kinderjuryprijs werd uitgereikt door Armin, Tycho en Romée. Zij vonden unaniem dat deze pannenkoek eerste moest worden. Opvallend, dat ook de kinderen de pannenkoek het lekkerst vonden, zegt Hollanders. ,,Je denkt: spruitjes, dat zullen ze niet lekker vinden. Maar veel hangt dus af van de presentatie.”
Het recept voor de bijzondere Hollandse lekkernij vind je hieronder.
Recept ‘Hollanders krijg je hem niet’
Ingrediënten
285 ml zuurdesem pannenkoekenbeslag
150 gr buikspek
10 gr spliterwten
10 gr kool
mespuntje speculaaskruiden
2 gr zeezout
5 gr spruiten
1 theelepel olijfolie
50 gr roomboter
100 gr witte kool
25 gr appelstroop
Verder nodig: Kitchen Aid Spatel, pannenkoekenpan, oven, koksmes, bakplaat, snijplank, sousvidebad, steelpan.
Bereiding:
Pekel het buikspek met zout, suiker en speculaaskruiden 12 uur, daarna afspoelen en vacuüm 12 uur laten garen in sous-videbad op 68 graden. Kook de spliterwten en maak een crème van de spliterwten, kool gaar smoren met boter en appelsap. Spruiten schoonmaken en wokken in olijfolie en op smaak brengen met zout en peper. Snij mooie plakken buikspek af en leg deze op een bakplaat, bestrijken met appelstroop en deze 3 minuten verwarmen in oven van 180 graden.
Verwarm de spliterwtencrème en de kool. Bak nu een mooie naturel zuurdesem pannenkoek.
Alles nu mooi op bord leggen en een mooi smaakpalet maken zodat bij iedere hap alles geproefd kan worden. Als laatste kruim van speculaas eroverheen en zeezout.
Pannenkoekjes kun je ook maken in je eigen gourmetpan. Jet van Nieuwkerk legt hier uit hoe je heel lekkere maakt die je kinderen ook lusten:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Goeievraag.nl Met deze tip van de pro zet jij je lepel volgende keer ook rechtop in je erwtensoep
Erwtensoep wordt in de winter doorgaans zo dik gegeten dat het meer op pap lijkt dan op soep. Maar hoe zorg je er nu voor dat je erwtensoep een dikke structuur krijgt? Uit de zoekopdrachten op Goeievraag.nl blijkt dat veel mensen zich dat afvragen. Meervoudig wereldkampioen snert koken Ineke Hoeksema geeft antwoord. -
PREMIUM
FIT Challenge: dag 9
De bekende Vlaamse kookboekschrijfster Pascale Naessens daagt lezers van deze site in het nieuwe jaar uit om tien dagen mee te doen met haar voedingsschema. De basis: geen snelle koolhydraten, wel rijke producten en écht eten. -
PREMIUM
Horeca pas op zijn vroegst (deels) in maart open: ‘We zijn een beetje murw geslagen’
ARNHEM - De horeca mag, gedeeltelijk, pas op zijn vroegst in maart open. Dan is volgens het OMT namelijk pas, als het meezit, de situatie bereikt dat er niet meer dan 10 nieuwe ic-opnames per dag zijn. -
En IS HET WAT? Wijnschenker voor meer smaak: is dit de toekomst?
Nooit eerder was het aanbod van voedingsmiddelen zo groot: producenten verzinnen steeds wat nieuws. In deze serie beoordeelt een professional producten. Ditmaal test wijnkenner en -schrijver Harold Hamersma een revolutionaire wijnschenker. -
Koken & eten Waarom je beter geen light frisdrank drinkt als je fit wilt worden
De bekende Vlaamse kookboekschrijfster Pascale Naessens daagt lezers van deze site in het nieuwe jaar uit om tien dagen mee te doen met haar voedingsschema. In deze video geeft ze antwoord op vragen van deelnemers aan haar challenge.
-
PREMIUM
Vraag het ons Kunnen papaja's maagbeschermers vervangen?
Ons panel van deskundigen beantwoordt al je persoonlijke vragen. Over lijf en leden, hart en ziel. Ook een vraag? Mail naar zo@dpgmedia.nl. Deze keer beantwoordt expert Rutger Verhoeff, huisarts, de vraag: klopt het dat papaja kan helpen om maagbeschermers te vervangen? -
Wetenschappelijk Bewezen Wat gebeurt er achter het deurtje van je magnetron?
In de videoserie (W)etenschappelijk Bewezen beantwoorden hoogleraren brandende vragen over ons eten. In de eerste aflevering krijg je uitleg over de magnetron. Want wat gebeurt er nou precies achter dat deurtje als jij je eten opwarmt? -
PREMIUM
Koken & eten Snoepfabrikant: Geef kinderen minder snoep
Ze begonnen met zuurtjes en schuimblokken, tegenwoordig maken ze andere snoepjes zoals winegums. Het zoete sprookje van snoepfabriek Matthijs duurt al 100 jaar.