Vleesmerk laat claim ‘stressloos leven voor kalf’ los: was misleidende tekst volgens Wakker Dier
Wakker Dier houdt op vleesmerk The Meatlovers een liegebeest te noemen. De dierenwelzijnsorganisatie maakt bekend het merk terug te trekken uit de Liegebeestverkiezing.
The Meatlovers is volgens Wakker Dier gestopt met misleiding over het welzijn van kalfjes. Het bedrijf claimde onder andere dat de kalfjes stressloos leven en buiten grazen. Dat was niet waar, aldus Kenny Oostrik van Wakker Dier. De waarheid is dat kalfjes leven in kale, dichte stallen en ze komen zeker nooit buiten, meldt de campaigner.
Vleesmerk The Meatlovers is onder andere te koop bij supermarkt Jumbo, Dekamarkt en Jan Linders. De teksten over stressloos leven en grazen in de wei stond op de website en zijn volgens Wakker Dier verwijderd. Op de verpakking van het kalfsvlees staat dat de dieren leven in ruime, diervriendelijke stallen. Dit wordt volgens het vleesmerk zo snel mogelijk aangepast.
Of dit gebeurt door de nominatie van Wakker Dier voor de jaarlijkse Liegebeest-award is niet duidelijk. Duidelijk is wel dat dit soort negatieve publiciteit de druk op bedrijven vergroot: zo verdween plofkip al uit de supermarkten door de aanhoudende aandacht van Wakker Dier voor het goedkope vlees van kippen die een erbarmelijk leven leidden.
Wakker Dier houdt jaarlijks een verkiezing van het meest misleidende merk. Er zitten nog vier kandidaten in de verkiezing: Keurslagers, het PlanetProof-keurmerk voor zuivel, Olvarit en de kipsector. Op 22 september maakt Wakker Dier bekend wie het grootste Liegebeest van 2021 is.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMKoken & Eten
Zo houd je je messen het handigst scherp (met bonustip voor je kartelmes)
Met twee, hooguit drie goede koksmessen kun je een heel kokend leven voort. Maar dan moet je ze wel goed verzorgen. Hoe doe je dat? -
PREMIUMVideo
Rob Clarijs uit Zierikzee is de beste barista ter wereld
ZIERIKZEE - Het geheim van een goede kop koffie? In elk geval niet de duurste bonen en ook niet de duurste machine. Zolang je maar weet hoe je ermee om moet gaan. Rob Clarijs kan het weten; de Zierikzeeënaar is verkozen tot beste barista ter wereld. -
PREMIUMKoken & Eten
Stephanie (22) liet 250.000 suikervrije cocktails in blik aanrukken: ‘Doel is om marktleider te worden’
Stephanie Troost (22) deed met haar Lica Drinks een gooi naar de titel ‘Meest Veelbelovende Jonge Ondernemer 2022'. Het bleef bij een nominatie, maar haar pre-mixed cocktails zonder toegevoegde suikers gaan als een speer. Troost zegt proost. -
Mijn bevalling
Doete is verloskundige en heeft een ‘droombevalling’: ‘Ik voelde dat ik al op 9 centimeter zat’
Bevallen: vrouwen doen het al eeuwen en raken er nooit over uitgepraat. Bevallingen zijn prachtig, loodzwaar en veranderen je leven. In deze serie bevallingsverhalen creëren ouders openheid door het eerlijke verhaal van hun bevalling te delen. Verloskundige Doete Reitsma (33) wist zeker dat ze in het ziekenhuis wilde bevallen, tot ze zwanger werd. -
PREMIUMcolumn
Hij vindt het belachelijk, naar Londen vliegen. Als het kan, moet je ‘meedoen met het klimaat’
‘Wil je ook een koffie?’ Ik bied de man een koffie aan en ga tegenover hem zitten. Het is autoshowroomkoffie, met een aantrekkelijke omlijsting van fijne barkrukken, een koekje en een verse krant, maar het blijft zo’n poederkoffie, concluderen we bij de eerste slok. Wel de start van een gesprek.
-
Getest: dit is de beste wasdroogcombinatie
Wat is de beste wasdroogcombinatie? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
-
-
PREMIUMKoken & eten
Pascale kan alles eten en komt toch niet aan: ‘Door vet te eten is het gelukt’
De boeken van Pascale Naessens staan in België standaard in de top van de bestverkochte boeken. Ook in Nederland groeit haar populariteit. Ze eet wat ze wil en komt niet meer aan. Dat was vroeger wel anders. -
Koken & Weten
Schaaltje yoghurt als ontbijt: ‘Als we iets in de darm doen, verandert er iets in de hersenen’
In de rubriek Koken & Weten duikt gezondheidsjournalist Tijn Elferink in een voedingsonderwerp waar verwarring over bestaat. Dit keer: kan voeding je stemming beïnvloeden?