‘Regisseur’ moet armoede onder kinderen Land van Cuijk tegengaan
CUIJK – In de nieuwe gemeente Land van Cuijk moet een armoederegisseur komen die ervoor gaat zorgen dat kinderen niet het slachtoffer worden van armoede en die ze uitzicht biedt op een prettig leven.
Het is een idee van GroenLinks en PvdA, die in november als een combinatiepartij aan de verkiezingen in het Land van Cuijk meedoen.
Landelijk leeft tussen de 8 en 12 procent van de kinderen in armoede, stelt GroenLinks-PvdA. In de gemeente Land van Cuijk liggen die cijfers weliswaar lager, maar ook hier is armoede een groeiend probleem.
De regisseur moet al bestaande regelingen die armoede tegengaan bekend zien te maken onder de doelgroep. Ook moet hij of zij een aanspreekpunt zijn. De armoederegisseur moet contacten leggen met onder meer welzijnsinstellingen en woningstichtingen om het probleem bij de bron aan te kunnen pakken.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMA73 | 29 januari 19984
De dag van die kettingbotsing met honderd auto’s, 25 jaar geleden: ‘Ze staart mij achter verbrijzeld glas aan’
Een van de grootste kettingbotsingen van Nederland was het, die van 29 januari 1998 bij knooppunt Neerbosch op de A73. Honderd auto’s, dertien gewonden, één herinnering. -
Bestelbus botst op boom in Roermond, bestuurder overleden
In Roermond is de bestuurder van een bestelbus overleden, nadat hij vannacht met zijn voertuig tegen een boom was gebotst. Hulpdiensten probeerden tevergeefs het slachtoffer te reanimeren, dat ter plaatse overleed. -
Getest: Dit is de beste vrijstaande vaatwasser
Wat is de beste vrijstaande vaatwasser? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
PREMIUM
Na een 7-1, 5-1 en 8-2 nederlaag verrast Vitesse’08 in een uitwedstrijd: ‘Kijk hoe blij ze zijn’
Een verrassing, zo willen ze bij derdeklasser Vitesse’08 de zege op Hapse Boys niet noemen. Die past in de Gennepse opmars. -
PREMIUM4
‘De huidige temperaturen waren vijftig jaar geleden normaal voor april’
CUIJK - Hoewel de kou en droogte inmiddels weer wat is teruggekeerd, blijft het volgens bioloog Arnold van Vliet een uitzonderlijk warme én natte winter. Boomkweker Toon Ebben uit Cuijk en boer Rob Wientjes uit Sint Anthonis zien geen problemen. Volgens Van Vliet kan dat snel anders worden.
-
PREMIUMVOETBAL MAASLAND
Koploper Volharding ‘pest’ Wittenhorst met foto, Vitesse schiet uit de startblokken, keeper scoort twee keer voor VCA
Met negen man heeft Volharding de koppositie opgeëist in de eerste klasse C. De voetbalploeg uit Vierlingsbeek onttroonde Wittenhorst ondanks rode kaarten van Nino Janssen en Brent Achten: 1-3. -
-
-
column
Om vijf uur ’s ochtends je bed uit, net als Obama: waarom we graag succesvolle mensen nadoen
Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: routines van succesvolle mensen -
Rijstevlaai en soezen: dit kan iedere beginnende thuisbakker maken
Iedereen is gek op zoetigheid. Natuurlijk kan je hiervoor naar de bakker bij jou om de hoek gaan, maar veel bakrecepten kun je heel makkelijk zelf maken. Twee patissiers geven inspiratie voor de makkelijkste bakrecepten waar iedereen mee aan de slag kan.