Schoonste stad van Europa
GastschrijversDe houtstook in de buurt waar wij wonen neemt toe en daarmee ook de overlast van rook. Ik heb er last van, het slaat mij op de longen. De COPD-patiënten komen deze herfst en winter nauwelijks buiten wanneer er in hun omgeving houtstook is.
Er is een ware run ontstaan op houtkachels, pellet kachels en haardhout. Het is zelfs al zo erg dat de levertijd van een kachel al vele maanden is. Schoorsteenvegers houden hun hart vast deze herfst en winter, want zijn alle schoorstenen wel zo veilig?
Nu de oude kolencentrale niet meer is, wordt er nagedacht over het plaatsen van windmolens en zonnepanalen. Zeker een goede keuze voor de directe toekomst, maar er moet toch meer mogelijk zijn in onze stad vol kennis. Laten we eens verder denken dan zonnepanelen en windmolens. Waarom niet een waterstofcentrale? Innovatie, nieuwe techniek!
De gemeente laat zien visie te hebben op het gebied van duurzame energie voor de toekomst. Heel Nijmegen en omgeving op waterstof, dat zou toch geweldig zijn! De bestaande gasleidingen kunnen hiervoor gebruikt worden en de radiatoren in de huizen kunnen gewoon blijven zitten, alleen een nieuwe cv-ketel aanschaffen. Prachtig gedaan door de gemeente Nijmegen.
De burgers van onze stad zijn blij met de lage energierekening en brengen bloemen naar het stadhuis
Van heinde en ver komen hoogwaardigheidsbekleders kijken hoe wij dat in onze stad voor elkaar hebben gekregen. De gemeente Nijmegen krijgt een hoge Europese onderscheiding voor durf en visie op het gebied van de energietransitie. Daarnaast een flink geldbedrag uit de EU-pot voor verdere ontwikkeling. Prachtig!
De burgers van onze stad zijn blij met de lage energierekening en brengen bloemen naar het stadhuis. Het openbaar vervoer rijdt op waterstof en ook de burgers kunnen, met subsidie, een auto op waterstof aanschaffen. In Europa is Nijmegen het voorbeeld voor innovatie. De schoonste stad van Europa!
Dick Stoel
Poll
Ik geef deze bijdrage
-
1 ster (0%)
-
2 sterren (0%)
-
3 sterren (0%)
-
4 sterren (33%)
-
5 sterren (67%)
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Gastschrijvers
Even aaien
Na mijn arbeidzame leven is schilderen een van mijn hobby’s geworden. Mijn eerste serieuze schilderijtjes zijn portretten van boerderijdieren. De koeien van broer Albert, de hond Puk van mijn moeder en andere willekeurige dieren heb ik vereeuwigd in acrylverf. Ze kregen een plaatsje aan de muren in de bijkeuken en de overloop. -
Mijn liedje
‘Bij een optreden in de Niederrheinhalle in Duitsland was ik helemaal verkocht’
Iedereen heeft wel een nummer dat voor hem of haar bijzonder is. Voor Jan Stemerdink uit Winterswijk is dat Trompeten Echo van Slavko Avsenik en zijn Oberkrainer. -
PREMIUMBinnen kijken bij
Antoinet was vroeger al gek van Home Alone, nu woont ze in een écht kersthuis
LIENDEN - ,,Als kind was ik gek van de film Home alone. Ik zei toen: later wil ik ook zo’n huis met Kerstmis!” Antoinet Ubeda kijkt tevreden rond in haar woonkamer. Haar wens is uitgekomen: de eikenhouten meubels gaan schuil onder uitbundige versiering. In de tuin strijden onder andere een enorme kerstman en een sneeuwpop om de aandacht. Binnen en buiten hangen zeker 80.000 lichtjes. -
Koken & Eten
Hygiëne in de keuken: maak ook je kruidenpotjes af en toe goed schoon
Veel gevallen van voedselvergiftiging ontstaan thuis, aldus het RIVM. De meeste bacteriën in de keuken denk je waarschijnlijk te vinden in de keukenhanddoek, vuilnisbak of snijplank, maar uit een nieuwe studie blijkt dat kruidenpotjes nog grotere bacteriemagneten zijn. -
interview
Paniek om een dringend mailtje van de baas: waarom ons brein soms worstelt met werk
Kenniswerk is zwaar voor onze mentale gezondheid, ziet Christianne Vink, psycholoog en auteur van Het grote hoe ik werk boek. Ze ontmoet in haar praktijk werkenden die worstelen met vermoeidheid en stress, en zich tegelijkertijd moeilijk kunnen concentreren. Wat kun je daaraan doen?
-
Mijn liedje
‘Dit lied laat mijn hart extra slaan’
Iedereen heeft wel een nummer dat voor hem of haar bijzonder is. Voor Guido van Oorschot is dat Moviestar van Harpo. -
-
-
PREMIUM8
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen. -
PREMIUMbinnen kijken bij...4
Monique en Frans wonen in het ‘schamphuus’ : ‘Voorbijgangers schrikken zich rot als we naar buiten gaan’
Het huis van Monique Besselink en Frans Zeelen, tussen Silvolde en Terborg, heet in de volksmond ‘het schamphuus’. Het ligt met een punt op de stoep. Fietser scheren rakelings langs de muur. ,,Voorbijgangers schrikken zich rot wanneer we de voordeur opendoen’’, vertellen ze.