Meijer verwacht getergd NEC tegen Feyenoord: ‘Dat moet voor extra scherpte zorgen’
NEC-trainer Rogier Meijer verwacht dat zijn ploeg getergd aan de aftrap verschijnt in de uitwedstrijd tegen Feyenoord in de achtste finales van de KNVB-beker. De Doetinchemmer vindt de Nijmeegse club niet kansloos tegen de koploper van de eredivisie.
NEC kende afgelopen zondag een flinke domper met de pijnlijke 1-0-nederlaag tegen Go Ahead Eagles. De club speelde een zeer zwakke wedstrijd (er werd niet één keer op doel geschoten) en bewees zichzelf een slechte dienst in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal.
,,We willen ons tegen Feyenoord van onze beste kant laten zien”, zegt Meijer. ,,Dit is een prachtige wedstrijd tegen de koploper in een mooie ambiance. Dit zijn de duels die elke voetballer wil spelen. Natuurlijk waren we niet tevreden over zondag. Dat moet morgen voor extra scherpte zorgen.”
NEC ging twee weken geleden in de competitie ook al bezoek bij Feyenoord en verloor toen met 2-0. De ploeg speelde de hele tweede helft met een man minder door een rode kaart vlak voor rust voor Ivan Márquez. Die prent werd gegeven op advies van de VAR, maar geseponeerd door de KNVB.
,,Ik weet niet of het morgen een heel andere wedstrijd wordt”, vertelt Meijer. ,,Dat hoop ik niet, want ik vond ons tot aan de rode kaart prima spelen. Het zou helpen als het dit keer wat langer elf tegen elf blijft. Wij gaan niet iets heel anders doen. In de winterstop hebben we de accenten gelegd op hoe we nu spelen. Ik wil dat we ons daarin ontwikkelen. We zullen zien of dat morgen werkt. Anders moeten we de tactiek misschien iets gaan aanpassen, maar op voorhand doen we dat niet.”
Ik heb niet het gevoel dat ploeggenoten minder initiatief nemen als Tannane in het veld staat.
Bij Feyenoord zou er sprake kunnen zijn van lichtzinnigheid. De Rotterdammers zouden gezien de spannende titelstrijd de KNVB-beker van ondergeschikt belang kunnen vinden. Bovendien kampt Feyenoord met een volle ziekenboeg. Onder anderen Justin Bijlow, Gernot Trauner en Sebastian Szymanski zijn langdurig geblesseerd.
,,Ik geloof er niet in dat Feyenoord de competitie belangrijker vindt”, stelt Meijer. ,,De beker is ook voor hun een grote prijs. Ze spelen daarnaast voor eigen publiek en de finale is altijd in hun stadion. Ze zullen zich niet sparen tegen ons.”
Na de wanvertoning tegen Go Ahead Eagles was er veel kritiek op Oussama Tannane. De middenvelder keerde terug van een schorsing van drie wedstrijden en was een van de slechtste spelers aan NEC-zijde. Opvallend was dat de ploeg in de weken daarvoor een veel hoger niveau haalde.
,,Ik heb niet het gevoel dat ploeggenoten minder initiatief nemen als Tannane in het veld staat”, aldus Meijer. ,,Dat Proper tegen Sparta en Emmen meer aanvallende inbreng had, kwam omdat we toen de bal langer in de ploeg hielden. Tegen Go Ahead waren we die al na twee passes kwijt. Dan kan Proper wel naar het vijandelijke strafschopgebied lopen, maar dan staat hij aan de verkeerde kant van het veld. Marques heeft ook niet echt fijne ballen gehad. Als je als elftal niet goed speelt, dan word je ook niet echt gevaarlijk. Dat we tegen Go Ahead niet zo fris oogden als daarvoor, had niets te maken met de aanwezigheid van Tannane.”
Feyenoord-NEC begint woensdag om 21.00 uur in De Kuip en staat onder leiding van scheidsrechter Rob Dieperink. Bij NEC zijn Philippe Sandler, Landry Dimata en Jordy Bruijn nog vraagtekens. Magnus Mattsson, Robin Roefs en Mathias De Wolf ontbreken sowieso.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM4
Wel of geen jaarcontract? ‘Overwegen waard als je nu boven het plafond zit en zekerheid wilt voor de winter’
Deze week maakte Essent bekend dat het weer jaarcontracten aanbiedt. Lange tijd was het door de onzekere energiemarkt niet mogelijk voor consumenten om vaste contracten af te sluiten. Is het verstandig om nu vast te zetten? -
VIDEO
Bijma & Hoekman: ‘NEC hoeft vertrek van aantal spelers dat weigert bij te tekenen niet te betreuren’
NEC-watcher Jeroen Bijma en oud-NEC-speler Danny Hoekman bespreken elke week de verrichtingen van NEC. Vandaag over de ruime 0-3-zege op Excelsior, wie de vleugelposities moeten bezetten en wat de clubleiding moet doen met de situatie van Bart van Rooij, Souffian El Karouani en Ivan Márquez.Nijmegen -
PREMIUM
'Meiden mogen later net zo van seks genieten als jongens’
Tijdens de Week van de Lentekriebels, die vandaag op basisscholen begint, horen oudere leerlingen nu ook alles over, jawel, de clitoris. Want die is net zo belangrijk als de piemel, stelt Elsbeth Reitzema. -
PREMIUMgeld & geluk4
Stephanie en zoon Freek: ‘Zijn er 6000 euro per jaar op achteruit gegaan na zijn 18de verjaardag’
Om voor zoon Freek te zorgen, krijgt Stephanie een deel van zijn persoonsgebonden budget. Het geld dat hij met beleggen verdient, zet hij opzij. In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. -
VIDEO
Bijma & Hoekman: ‘NEC staat ook na deze zware serie wedstrijden in het linkerrijtje’
NEC-watcher Jeroen Bijma en oud-NEC-speler Danny Hoekman bespreken elke week de verrichtingen van NEC. Vandaag over de klinkende 3-0-zege op FC Volendam, de rol van Dirk Proper en Elayis Tavsan en het pittige programma.Nijmegen
-
PREMIUM2
Cillessen en Tannane moeten de successen terugbrengen en nemen NEC op het moment suprême bij de hand
Jasper Cillessen en Oussama Tannane moeten de successen terugbrengen bij NEC. Op het moment suprême nemen de aanwinsten de Nijmeegse club bij de hand en zijn na de 1-3-zege op RKC Waalwijk de play-offs voor Europees voetbal binnen bereik.Nijmegen -
-
-
PREMIUM1
NEC op zoek naar de juiste vleugels: ‘Daar ligt de sleutel voor het bereiken van de play-offs’
De bezetting van de vleugelposities bij NEC is dit seizoen een tombola. Trainer Rogier Meijer is op zoek naar meer rendement, dat de Nijmeegse club moet helpen aan plaatsing voor de play-offs om Europees voetbal.Nijmegen -
PREMIUM7
NEC en Meijer zien volop perspectief voor langer dienstverband: ‘We willen aanvallender voetballen’
NEC en Rogier Meijer koersen af op het verlengen van het aflopende contract met een jaar. Club en trainer zien volop perspectief voor een langer dienstverband en willen samen de verwachte metamorfose bij NEC ondergaan.Nijmegen