NEC
NEC
![]() |
1
|
EINDE
|
1
|
Roda JC Kerkrade
RJC
![]() |
||||||
|
|
NEC blijft na gemiste strafschop achter met een punt tegen tienkoppig Roda JC
NIJMEGEN - Na een loodzwaar begin van de competitie moet NEC deze weken oogsten tegen de laagvliegers van de eerste divisie. Maar de voortekenen zijn erg slecht: ook van de nummer 12 Roda JC kon NEC niet winnen (1-1).
Delen per e-mail
Tot de eigen verbazing vond NEC zichzelf na een competitiestart met de volledige top zeven als tegenstander terug in de top van de eerste divisie. Maar de Nijmeegse club kan de status van topploeg niet waarmaken tegen de kleintjes: nummer 15 Helmond Sport pakte in Nijmegen een punt (2-2) en ook Roda JC ging vrijdagavond niet met lege handen weg: 1-1.
En dat was niet eens onverdiend, zag ook NEC-trainer Rogier Meijer: ,,Het was een stroeve wedstrijd waarin we weinig creëerden, ja. Tegen dit soort ploegen, die het compact houden, wordt er wat anders van ons gevraagd.”
Dat wil zeggen: tempo, creativiteit en overtuiging in het afwerken. Alles wat NEC vrijdagavond tegen Roda JC niet bracht. Maar wat in de komende wedstrijden tegen de nummers 16, 17, 18, 19 en 20 van de ranglijst wel vereist wordt.
Tegen de Limburgers kwam NEC na ruim een half uur op achterstand. Zoals zo vaak dit seizoen viel het tegendoelpunt uit een standaardsituatie. Een Roda-corner kwam in tweede instantie voor het doel van Norbert Alblas en daar stond verdediger Kees Luijckx om beheerst de 0-1 binnen te schieten.
,,Daar stond Bart van Rooij niet goed op te letten”, was Meijer onverbiddelijk. ,,Slecht dekken.”
Ook tegen tien Roda-spelers geen kansen
Na rust toonde het zwakke NEC weinig verbetering. Zelfs tegen tien man (na rood voor Roda-aanvaller Roland Alberg na een harde overtreding op Elayis Tavsan) kwam de thuisploeg lange tijd niet tot een echte kans.
Pas tien minuten voor het einde stichtte NEC weer gevaar en pardoes was het raak. Invaller Thomas Beekman stond weer eens precies op de goede plek en kopte de 1-1 binnen.
Vijf minuten voor het eindsignaal kreeg NEC vanaf de penaltystip dé kans op de onverdiende 2-1. Maar de 18-jarige Syb van Ottele miste de makkelijk gegeven strafschop. ,,Ik voelde echt het vertrouwen, normaal schiet ik zo’n bal er altijd in”, zocht de jonge verdediger na zijn misser naar een verklaring. ,,Ik raakte hem gewoon niet goed. Echt heel klote.’'
Misser
Moedig van de jonge verdediger om achter de bal plaats te nemen, maar waar waren de ervaren spelers? Meijer: ,,Syb eiste de strafschop op en Edgar Barreto gaf hem de bal. Normaal hebben we een lijstje, maar de spelers daarop waren allen gewisseld. De ervaren spelers op het veld gaven Syb het vertrouwen. Dan kan hij hem ook missen.’’
NEC - Roda JC 1-1 (0-1). 36. 0-1 Luijckx, 78. 1-1 Beekman, 85. Van Ottele mist strafschop.
Toeschouwers: 0
Scheidsrechter: Kamphuis.
Gele kaarten: Marzo, Abdeslam (Roda JC).
Rode kaart: Alberg (Roda JC).
NEC: Alblas; Van Rooij, Van Eijden (63. Beekman), Van Ottele, Elkarouani; Tavsan, Vet (73. Barreto), Bruijn (73. Proper), Van der Sluijs (64. Fase); Okita (32. Janga), Ondaan.
Roda JC: Santos; Marzo, Luijckx, Lambrix, Absalem; Bouchouari (63. Croux), Klaasen, Bakker; Goppel (87. Souren), Serrarens (77. Vossebelt), Alberg.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM3
Met komst Ted van Leeuwen dreigt een cultuuromslag bij NEC
NIJMEGEN - Eindelijk heeft NEC weer een technisch directeur. Na een vacuüm van ruim 26 maanden krijgt de ervaren Ted van Leeuwen (68) het heft in handen. Met zijn komst ligt een cultuuromslag in het Goffertstadion voor de hand. -
PREMIUMgelderse clash1
Rogier Meijer: Superboer op de bank bij NEC, ooit trainer van De Graafschap?
DOETINCHEM/NIJMEGEN - Ooit moet hij de hoofdtrainer van De Graafschap worden. Rogier Meijer (39) is in zijn hart nog altijd Superboer. Maar als beginnend coach van NEC staat de Doetinchemmer zondagmiddag (12.15 uur) lijnrecht tegenover zijn jeugdliefde. -
PREMIUM2
Bekerdroom NEC wordt tragedie, ‘schlemiel’ Okita ligt er wakker van
ALMELO - De bekerdroom van NEC is een tragedie geëindigd. Met VVV-debutant Meritan Shabani als de grote beul. Zijn doelpunt in de verlenging, de 1-2, zorgde woensdag na 120 minuten vechtvoetbal in Almelo voor een Nijmeegs tranendal. De gewenste clash met rivaal Vitesse in de halve finale blijft zo een illusie. -
NEC werkt op vreemde bodem toe naar kwartfinale: ‘Giakoumakis komt als een duveltje uit een doosje’
ALMELO - Thomas Beekman verdwijnt voor het bekerduel met VVV-Venlo uit de opstelling bij NEC. Na drie basisplaatsen moet de schaduwspits bij de Nijmeegse eerstedivisieploeg woensdag genoegen nemen met een rol als reserve. -
NEC-captain Rens van Eijden mist twee competitieduels én kwartfinale KNVB-beker
NIJMEGEN - Rens van Eijden ontbreekt de komende drie duels bij NEC. De aanvoerder van de Nijmeegse eerstedivisieclub is geschorst voor vier wedstrijden, waarvan één voorwaardelijk.
-
NEC speelt kwartfinale KNVB-beker volgende week woensdagmiddag
ZEIST - De KNVB heeft het duel tussen Heerenveen en Feyenoord in de KNVB-beker afgelast. Het veld in het Abe Lenstra Stadion is donderdag niet bespeelbaar door de hevige sneeuwval van afgelopen weekeinde en de huidige vorsperiode. -
Bekerexit NEC na verlenging, geen halve finale tegen Vitesse
ALMELO - NEC ziet een bekerderby tegen Vitesse in rook opgaan. De eerstedivisieclub uit Nijmegen werd woensdag na verlenging uitgeschakeld door VVV-Venlo in de kwartfinale: 1-2. De Limburgse opponent gaat nu begin maart in de halve eindstrijd van de KNVB-beker op bezoek bij Vitesse. -
PREMIUM4
Trotse grasmeesters: NEC heeft beste veld van de eerste divisie
NIJMEGEN - Het beste veld van de eerste divisie ligt in het Goffertstadion van NEC. Volgens de mannen die het kunnen weten: de aanvoerders van de clubs. De reden: de goede zorgen van de ‘groundsmen’ voor de sprieten én een grootse renovatie afgelopen zomer.