AZ en FC Utrecht geven in spektakelstuk van jewelste een visitekaartje voor de eredivisie af
Tien goalsAZ en FC Utrecht maakten er vanavond een spektakel van jewelste van in wat misschien wel de meest attractieve wedstrijd van het seizoen is geworden. Met tien goals, een 5-5 eindstand, een draaikolk aan emoties en twee ploegen die vol voor de winst speelden als ware het een visitekaartje voor de eredivisie.
In Alkmaar ontspon zich vanaf al bijna de eerste minuut een zalig duel met veel goals in wat soms een schiettent leek voor beide doelen. AZ kwam in eigen huis terug van 0-2 tot 3-2 en daarna weer terug van 3-4 tot 5-4, om uiteindelijk toch nog puntenverlies te leiden. De Grieken speelden een hoofdrol in de wedstrijd. Zowel Vangelis Pavlidis als Anastasios Douvikas maakte een hattrick.
Aan de vele goals mochten dan verdedigende fouten ten grondslag liggen, het was toch ook vooral het gevolg van twee aanvallende ploegen die de bal eerder naar voren dan horizontaal speelden. Nooit speelden de verdedigers achterin risicoloos de bal naar elkaar, bijna altijd werd de oplossing toch vooral gevonden in de drang naar voren. Utrecht-uitblinkers Taylor Booth, Jens Toornstra en Sander van de Streek sneden verrassend makkelijk door de AZ-verdediging heen op een manier die ze in Alkmaar dit seizoen nog niet veel gezien hebben. De nieuwe keeper Mathew Ryan werd flink getest, iets wat hem nog niet was overkomen sinds zijn komst naar Nederland.
Aan AZ-zijde viel maar weer eens de geweldige ontwikkeling op van Vangelis Pavlidis, de spits die dit seizoen uitstekend in vorm is en kandidaat is om eredivisietopscorer te worden. Zijn gemiddelde van acht goals in elf wedstrijden belooft alvast veel. Voormalig AZ-speler Nick Viergever maakte voor rust de 3-3, maar daarmee was het spektakel in Alkmaar nog steeds niet voorbij. Een treffer van wéér Douvikas werd afgekeurd door de VAR. Even later was het alsnog raak toen de Griek een vlot lopende aanval puik afrondde.
Nóg gaf AZ zich niet gewonnen, want de ploeg van trainer Pascal Jansen trok vrolijk ten aanval om de gelijkmaker te forceren. Die kwam er twintig minuten voor tijd door invaller Mees de Wit. Utrecht-verdediger Mike van der Hoorn kopte nog op de paal als ultiem bewijs dat ook alle verdedigers toch vooral aan aanvallen en doelpunten maken dachten.
Het slotstuk leek dan toch op naam te komen van Vangelis Pavlidis, die een prima spitsengoal afrondde. Hij had echter niet meer gerekend op Van de Streek, die negen minuten voor tijd de eindstand op 5-5 bepaalde en het duel definitief eeuwigheidswaarde gaf.
Door het puntenverlies van AZ kan koploper Feyenoord morgen verder uitlopen. AZ zag ook concurrent PSV inlopen door de winst op Go Ahead Eagles eerder op de avond.
Goal Alert
Mis geen goal: installeer gratis Goal Alert en ontvang tijdens wedstrijden binnen vijf minuten een melding én een video van elk doelpunt van je aangevinkte club. Volg ook al het (internationale) voetbal van vandaag in ons live voetbalcenter.
Programma eredivisie
Stand eredivisie
Statistieken eredivisie
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Virgil van Dijk heeft ‘geen flauw idee’ wat virus binnen Oranje veroorzaakte: ‘Het is een mentale tik’
Virgil van Dijk hoopt dat het bij de vijf afvallers blijft bij Oranje in aanloop naar de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. Zelf voelt de captain van het Nederlands elftal zich goed nadat vijf andere spelers huiswaarts keerden vanwege buikgriepverschijnselen. -
PREMIUM5
NEC voert laatste drukmiddel uit op Van Rooij, El Karouani en Márquez: ‘Genoeg tijd gehad om na te denken’
NEC voert een laatste drukmiddel uit op Bart van Rooij, Souffian El Karouani en Ivan Márquez. De spelers moeten uiterlijk voor 1 april laten weten of ze willen blijven bij de Nijmeegse club.Nijmegen -
PREMIUMgeld & geluk9
Stephanie en zoon Freek: ‘Zijn er 6000 euro per jaar op achteruit gegaan na zijn 18de verjaardag’
Om voor zoon Freek te zorgen, krijgt Stephanie een deel van zijn persoonsgebonden budget. Het geld dat hij met beleggen verdient, zet hij opzij. In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. -
Gernot Trauner verlengt contract bij Feyenoord: ‘Was een makkelijke beslissing’
Gernot Trauner heeft, in navolging van Lutsharel Geertruida, zijn contract bij Feyenoord verlengd. De Oostenrijkse steunpilaar staat dankzij de nieuwe verbintenis tot en met medio 2026 onder contract bij de koploper uit de eredivisie. -
PREMIUM
'Meiden mogen later net zo van seks genieten als jongens’
Tijdens de Week van de Lentekriebels, die vandaag op basisscholen begint, horen oudere leerlingen nu ook alles over, jawel, de clitoris. Want die is net zo belangrijk als de piemel, stelt Elsbeth Reitzema.
-
PREMIUM10
De problemen stapelen zich op bij Vitesse: hoofdsponsor ‘eToro’ stapt na dit seizoen op
Het rampseizoen van Vitesse kent geen einde. Hoofdsponsor ‘eToro’ verdwijnt van het shirt bij de Arnhemse voetbalclub. In de Gelderse hoofdstad staat een grote inkomstenbron op de tocht. De eredivisionist zegt wel een alternatief te hebben.Arnhem -
-
-
column
Waarom deze trend op LinkedIn zo irritant is - en wat je beter kan doen
Psycholoog Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: humblebragging -
Grieken Douvikas en Pavlidis hebben dubbel gevoel na hattricks in doelpuntenregen: ‘It was a crazy night’
Het zinderende duel tussen AZ en FC Utrecht (5-5) had het vanavond allemaal. Er werd slecht verdedigd, maar vooral vaak gescoord. Tien keer in totaal, met een hattrick voor zowel de Griek Vangelis Pavlidis als zijn landgenoot Anastasios Douvikas. Die laatste werd uiteindelijk uitgeroepen tot man van de wedstrijd. ,,Alleen jammer dat we de drie punten niet hebben.”